Labdarības organizācija "ziedot.lv" šogad savākusi vislielāko summu tās pastāvēšanas vēsturē – 19 miljonus eiro un to var skaidrot gan ar to, ka Latvijas iedzīvotāji kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ļoti aktīvi ziedojuši Ukrainas iedzīvotājiem un Ukrainas aizsardzībai, gan ar to, ka ekonomisko krīžu laikā iedzīvotāji vairāk ziedo labdarībai. Šogad vairāk naudas saziedots arī  Latvijas bērniem, veselības aprūpei un dzīvnieku patversmēm.

Labdarības organizācija "ziedot.lv" Latvijā darbojas jau 19 gadus un tās vadītāja Rūta Dimanta stāsta, ka tieši šogad organizācija no uzņēmumiem un iedzīvotājiem savākusi visvairāk līdzekļu – 19 miljonus eiro. 15 miljoni no tiem saziedoti Ukrainas bēgļiem Latvijā, Ukrainas aizsardzībai un humānai palīdzībai.

Pirms vairāk nekā 10 gadiem, iepriekšējās ekonomiskās krīzes laikā, kad daudzi iedzīvotāji palika bez darba, biedrība „Latvijas Samariešu apvienība” izveidoja pārtikas banku „Paēdušai Latvijai”. Projekta „Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle stāsta, ka šogad 40 izdales punktos visā Latvijā 19,5 tūkstošiem iedzīvotāju izsniegtas gandrīz 7400 pārtikas pakas. Lielākie ziedotāji ir pārtikas uzņēmumi un veikali.

No 8. decembra vairāk nekā 1000 taromātos visā Latvijā depozīta maksu var ziedot labdarībai trīs mērķiem – Ukrainas bēgļu bērniem Latvijā, trūcīgiem senioriem un dzīvnieku patversmēm.  Depozīta Iepakojuma Operators valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis stāsta, ka decembrī plānots savākt ziedojumos ap 30 000 eiro, bet ziedot iedzīvotāji varēs visu gadu un varēs ziedot arī daļu no depozīta maksas.

Lai gan iedzīvotāji šogad labdarībai ziedojuši mazākas summas, ziedotāju skaits palielinājies. Labdarības organizācijas ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta stāsta, ka šogad labdarības jomā radušās daudzas jaunas iniciatīvas.

Ziemassvētku laiks ir dažādu labdarības akciju laiks, bet ziedot 5 vai 10 eiro, vai pat tikai 10 centus depozīta maksu, var visu gadu.