Brīvo darba vietu skaits trešajā ceturksnī Latvijā pieaudzis par 10 procentiem. Latvijas darba devēju konfederācijas vadītājs Andris Bite prognozē, ka šo vietu skaits tuvākajā laikā saruks, bet nostabilizējoties ekonomikai iedzīvotāju trūkums atkal kļūs par būtiskāko problēmu darba devējiem. Vienlaikus aizvadītajā gadā vērojamas pozitīvas tendences bezdarba, īpaši ilgstošā bezdarba samazinājumā.

Reģistrētā bezdarba līmenis arī šogad kopumā pakāpeniski ir krities un novembra beigās tas bija 5,9% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Tāpat pozitīvu tendenci šogad iezīmē arī ilgstošo bezdarbnieku skaita samazinājums. Pērn ilgāk par gadu Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) bija reģistrēti 28% no bezdarbniekiem, bet šobrīd tas ir 21%, stāsta NVA attīstības un analītikas departamenta direktore Eva Lapsiņa.

Nodarbinātības valsts aģentūrā patlaban reģistrēti ap 50 tūkstoši bezdarbnieku un ap 25 tūkstoši brīvu darbavietu.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka brīvo darbavietu skaits trešajā ceturksnī Latvijā pieaudzis par 10 procentiem, salīdzinot ar šo periodu pērn. Latvijas darba devēju konfederācijas vadītājs Andris Bite prognozē, ka šo vietu skaits nākošgad nedaudz saruks, bet nostabilizējoties ekonomikai iedzīvotāju trūkums atkal kļūs par būtiskāko problēmu darba devējiem.

Lielākais neaizpildīto vakanču īpatsvars ir tieši valsts pārvaldē, īpaši iekšlietu jomā, kur ilgstoši iezīmēta zemā atalgojuma problēma, norāda Centrālās statistikas pārvaldes Darba samaksas statistikas daļas vadītāja Lija Luste.

No trijām Baltijas valstīm šī gada trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn brīvo darbvietu skaits visstraujāk palielinājās Igaunijā - par 15%, tikmēr Lietuvā pat samazinājās par 1,9%.