Internets ir mainījis veidu, kā mēs sazināmies, strādājam, spēlējam spēles, iepērkamies, maksājam rēķinus un atrodam informāciju. Pateicoties globālajam tīmeklim, mēs pārvietojamies mazāk, kas nozīmē mazāku transporta radīto gaisa piesārņojumu. Mums nav jāizdrukā dokumenti, jānosūta vēstules vai jābrauc uz sapulcēm. Šo uzskatāmāko piesārņojuma veidu samazināšanās ir radījusi plaši izplatītu uzskatu, ka digitalizācija nāk par labu planētai. Tomēr arvien vairāk cilvēku ir bažīgi par mūsu digitālās mīlas dēkas ietekmi uz apkārtējo vidi. Eiropas Vides aģentūra apgalvo, ka Eiropā ik gadu rada 10 miljonus tonnu elektronisko atkritumu, taču patiesībā digitālā piesārņojuma sekas ir daudz plašākas, nekā tikai e-atkritumi.
Kā interneta lietošana ietekmē klimatu? Kāda ietekme ir fotoattēliem un videoklipiem, kurus mēs katru dienu publicējam sociālajos medijos, un filmām, kuras mēs straumējam vakaros? Mūsu kolēģi visā Eiropā jautāja ekspertiem un patērētājiem, vai digitalizācija dara labu vai ļaunu mūsu planētai.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!
Draugiem.lv Facebook Twitter