Cik daudz mēs patiesībā zinām par dabu? Vai mēs spējam atpazīt kokus, atšķirt putnu dziesmas, atpazīt savvaļas augus? Cik lielu nozīmi mēs piešķiram dabai un cik daudz pūļu pieliekam, lai to izprastu? „Eurnet Plus Green Deal” jeb „Zaļā kursa” podkāsta epizodēs kopā ar kolēģiem no Eiropas aplūkojam to, kā varam ietekmēt tā dēvēto “zaļo pāreju”, ko Eiropas Savienība ir uzsākusi. Šoreiz stāsts par dabas izzināšanu.

Dabas izzināšana ir svarīga – šīs zināšanas mums ir vajadzīgas, lai tajā varētu dzīvot pēc iespējas harmoniskāk un cieņpilnāk. Tajā pašā laikā pētījumi liecina, ka laika pavadīšana dabā un labāka tās izpratne var arī mazināt mūsu stresu, uzlabot garastāvokli un palielināt mūsu vispārējo apmierinātību ar dzīvi.

Zināšanu trūkums var liegt mums pieņemt pārdomātus lēmumus par vidi un ilgtspējību. Ja mēs neaptveram riskus, ar kuriem saskaras noteiktas sugas, un to, ko varētu nozīmēt to izzušana, ja mēs nespēsim izprast klimata pārmaiņu cēloņus un sekas, var mazināties vēlme īstenot ilgtspējīgus risinājumus vai mazināties atbalsts valsts vai Eiropas līmenī īstenotajai politikai.

Žurnālisti no Eiropas radiostaciju tīkla ir aptaujājuši Eiropas Savienības iedzīvotājus, lai uzklausītu viņu domas par vides izpratni un to, vai situācija visā Eiropas Savienībā ir līdzīga.