Plūdi, vētras un mežu ugunsgrēki... Klimata pārmaiņas pieņemas spēkā, izraisot traģēdijas un iznīcību iepriekš nepieredzētos apmēros. Savā jaunākajā ziņojumā Apvienoto Nāciju Organizācijas Klimata pārmaiņu starpvaldību padome secina, ka Zemes virsmas vidējā temperatūra kopš deviņpadsmitā gadsimta beigām ir pieaugusi par 0,6 grādiem pēc Celsija. Padome arī lēš, ka līdz nākamā gadsimta sākumam vidējā temperatūra varētu pieaugt vēl par 5,8 grādiem. Tas parāda straujas un plašas pārmaiņas, lielākās, kādas mūsu planēta ir pieredzējusi pēdējo 10 tūkstošu gadu laikā.

Pat pašreizējā līmenī šīs temperatūras izmaiņas būtiski ietekmē mūsu dzīvi. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas aplēsēm klimata pārmaiņas jau tagad izraisa vairāk nekā 150 tūkstošus nāves gadījumu gadā visā pasaulē. Tas rada milzīgu izaicinājumu, ar ko cilvēce pašlaik mēģina tikt galā.

Vairāki Eiropā, Amerikas Savienotajās Valstīs un Austrālijā veikti pētījumi liecina, ka klimata trauksme un ekonomiskā trauksme ir saistītas ar uztveri par valdības kūtrumu. Uz jauniešu pleciem gulstas lielākais klimata trauksmes slogs: uz kārts ir viņu nākotne, taču viņiem ir maz iespēju ietekmēt klimata pārmaiņu cēloņus un tādējādi ierobežot to kaitīgo ietekmi.