Klimata pārmaiņu risināšana ir saistīta ar cilvēku pārliecināšanu mainīt dziļi iesakņojušos ieradumus un paciest papildu izmaksas, tikmēr īstermiņā ieguvumus ir grūti saskatīt. Un tādēļ pārliecināt politiķus, kuri ir atkarīgi no saviem vēlētājiem, var izrādīties sarežģīti. Kamēr dažus vēlētājus izvairīšanās no drosmīgiem lēmumiem var noturēt, grūtāk ir ar jauniešiem, kurus tiešā veidā ietekmēs klimata pārmaiņas. Viņos šāda politika rada vilšanos un riebumu. Un šāda politika tikai stiprina pieaugošo neuzticību politiķiem, kas neaprobežojas tikai ar vienu vecuma grupu. Un tas virza cilvēkus uz alternatīvām darbībām.

Laikā, kad jaunieši zaudē ticību politiķiem un politiķi zaudē savu tēlu, vai politikai joprojām ir iespēja glābt planētu? Šajā podkāsta epizodē žurnālisti no visas Eiropas un "Euranet Plus" to centīsies noskaidrot, uzdodot jautājumus jauniešiem, novērotājiem un ekspertiem. Kā jaunieši ir saistīti ar politiku kontekstā ar klimata pārmaiņām un kam viņi uztic virzību uz pārmaiņām?

Šīs epizodes galvenā atziņa - jaunieši tiešām vēlas būt iesaistīti politikā un tos nevar turpināt neievērot. Galu galā tā ir viņu nākotne! Un, iespējams, pateicoties viņiem pamazām radīsies citas demokrātijas formas, kas labāk reaģēs uz šī gadsimta izaicinājumiem...