Aktrisei Elvīrai Baldiņai -100. Cietumā vairs neliks, un var lielīties, bet sīkstumu un dzīvesprieku rada kustības un tautasdziesmas.

Elvīra Baldiņa ir beigusi Latvijas aktieru arodbiedrības teātra skolu un 40. gadu sākumā strādājusi Latvijas drāmas ansamblī, kopš 1945. gada uz gariem gadu desmitiem viņas dzīve saistīta ar Jaunatnes teātri.

„Paukā un Šmaukā” Elvīra Baldiņa  spēlēja Šmauku kopā ar Veru Singajevsku, bet skolas laikā skrēja ātrāk par puikām un zināja, ka būs aktrise.

Viņas lomu kontā ir daudz ņipru  zēnu un spriganu  meiteņu. Ir arī Saulcerīte Raiņa „Zelta zirgā” ;Mirdza Sakses „Pret kalnu”; Aļoša „Aļošā Peskovā”; Elka „Princesē Gundegā un karalī Brusubārdā” ; Ketlīna „Leģendā par Pūcešspieģeli”, Hedviga „Lazdu laipā” ; Sofija izrādē „Pēdējie”, arī meitenītes lomā „Gaidīšanas svētkos”. Aktrise Elvīra Baldiņa stāsta par to, kas sakrājies garajā dzīvē, kā viņa pati saka - „Veca cilvēka diskā”.

11. augustā viņa svin dzimšanas dienu.  13. augustā notiks godināšana Rīgas Latviešu biedrības namā , bet Radioteātris 11. augusta pievakarē piedāvā noklausīties 1967. gadā tapušu ierakstu „Dīvaina spēle”.