Berlīnē 7. februārī atklāj 69. starptautisko kino festivālu, kura tēma ir sieviete kino. Atklāšanas vakarā pasaules pirmizrādi piedzīvos dāņu režisores Lones Šerfigas filma  "The Kindness of Strangers", kas piedalīsies arī konkursā. Žūrijas priekšsēdētāja šogad ir franču aktrise Žiljeta Binoša.

Aizvadot savu 18. Berlināli, pēdējo reizi festivāla direktors ir Dīters  Kosliks, kurš pēc šī festivāla no amata atvadīsies. Viņš uzsver, ka šī gada akcenti būs sieviete kino un Latīņamerika.

Latviju Berlinālē bērnu un jauniešu filmu programmā pārstāvēs animācijas pilnmetrāžas filma „Lote un pazudušie pūķi”. Sazināmies ar Latvijas animācijas asociācijas vadītāju Annu Začu.

"Nav brīnums ka "Lote un pazudušie pūķi" ir iekļuvuši konkursā. Tas ir iemīļots tēls reģionā, bet ir arī starptautiski atpazīstams produkts," atzīst Anna Zača.

Filmas „Lote un pazudušie pūķi” pirmizrādi Igaunijā notika 2.janvārī, un to jau noskatījušies vairāk nekā 64 tūkstoši skatītāju. Latvijas pirmizrāde notiks 21.februārī, un vienlaikus ar Loti pirmizrādi svinēs arī Agneses Aizpurietes īsfilma „Trakā lapsa”, kuru lasītāji pazīst pēc grāmatām „Trakā Lapsa” un „Trakā lapsa ceļo”.

No 22.februāra šīs abas filmas, kas tapušas ar Nacionālā kino centra atbalstu, demonstrēs kinoteātros visā Latvijā, filmu „Lote un pazudušie pūķi” – arī „Shortcut” platformā.

„Esam arī plūkuši laurus tieši ar savām animācijas filmām, tādi režisore kā Dace Rīdūze, Nils Skapāns, Ēvalds Lācis un Reinis Kalnaellis daļa no viņiem ne reizi vien ir piedalījušies Berlienāles tieši Bērnu un jauniešu filmu konkursa," skaidro Anna Zača.

Berlināles tirgū izrāda arī nupat tapušo animācijas filmu „Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.