27.oktobrī apritēs 10 gadi kopš Ģertrūdes ielā 101a notika pirmā šī teātra izrāde. Jubilejas sezonā iecerēta gan īpaša 10 izrāžu skate (TOP 10 ĢIT), gan Baltijas valstu jauno skatuves mākslinieku forums ar rezidenču programmu. Kā arī ir iezīmēti sezonas jauniestudējumi. Teātra pārstāvji atzīst, ka jūtas kā ģimene vai kopiena.

Ģertrūdes ielas teātris 27.oktobrī svinēs 10 gadus, no 22.līdz 27.oktobrim notiks īpaša jubilejas izrāžu skate TOP 10. Sezona tiek iesākta ar svinībām, un Andrejs Jarovojs cer, ka arī katrā no izrādēm, kas būs programmā , kaut kas tiks svinēts.

Sezonas jauniestudējumus veidos Agate Bankava, Vladislavs Nastavševs, Elmārs Seņkovs, Anita Jaunsubrēna, kā arī divas pirmizrādes gaidāmas sadarbībā ar biedrību "KatlZ" un producenti Jevgēņiju Šermeņevu, Ģertrūdes ielas teātrī strādās divi režisori no Krievijas.

Ģertrūdes ielas teātris mitinās Ģertrūdes ielā 101a, namā, kurā savulaik atradusies Remontceltniecības pārvalde ar aktu zāli, dekorētu padomju laiku tematikā, bet nu jau desmit gadus divos ēkas stāvos mīt Ģertrūdes ielas teātris. Pa šiem desmit gadiem pierasts pie šīs vietas, smaržas un grubuļainā pagalma. 

Kāpēc savulaik izvēlētas tieši šīs telpas arī ir atmiņu vērts stāsts. Teātra vadītājs un režisors Andrejs Jarovojs kopā ar producenti Maiju Pavlovu atceras, kā bija iestudēta izrāde „Mannersache/ Vīru lietas” (slovēņu horeogrāfa Branko Potočana un Andreja kopdarbs) toreiz Polijas festivālam Legņicā, kā vēlējušies to parādīt arī Rīgā, tādēļ meklējuši vietu, kur to paveikt. Pēc sludinājuma atraduši telpas, no kurām tikko bija izvākusies foto studija.

Izrāde „Mannersache” skatītājiem patika, uz to labi pirka biļetes un tā rosināja piepildīt izīrētās telpas vēl ar citām izrādēm.