„Bļitka” ir Goda teātra jaunākais iestudējums, pirmizrāde notika pērn oktobrī, kas jau guvis lielu skatītāju atsaucību. Izrāde tiek spēlēta ne tikai Liepājā, to rāda dažādās Latvijas vietās. Iestudējums veidots pēc dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces lugas, un to iestudējis  Dž.Dž. Džilindžers. Izrādes mākslinieks ir Varis Siliņš, bet galvenajās un vienīgajās lomās - aktieri Kaspars Gods un Egons Dombrovskis. Izrāde iestudēta agrākajā Liepājas kinoteātrī „Viktorija”, taču ik pa laikam tiek spēlēta kaut kur citur.

Teltī, kurā paredzēts kārtējā uzveduma „Bļitka” izrāde Liepājā, norit sagatavošanās darbi. Aktieri kopā ar izrādes mākslinieku un tehniskajiem darbiniekiem šo to piestiprina, precizē, izmēģina trokšņus un skaņu. Izrāde sākas dažkārt skatītājiem pat nenojaušot, ka tā jau sākusies. Kāds tur brīnums, ja vīrietis pie bufetes dzer šņabi un aicina sadzert. Liepājā valda cita atmosfēra, jo aktieri Egonu Dombrovski te pazīst un labprāt uzklausa un aprunājas, viņš sanākušajiem skatītājiem piedāvā iedzert.

Izrāde „Bļitka” tiek rādīta uz dažādām skatuvēm, dažādās telpās. Te Liepājas kanāla malā, teltī izrādei esot visdabiskākā vide, atzīst Goda teātra vadītājs un aktieris Kaspars Gods. Viņš pats šajā izrādē ir viens no tās dalībniekiem, tērpies siltā makšķernieka vamzī un biksēs, lielos zābakos, īsts zemledus makšķernieks.

„Prieks un patiess pārsteigums, ka cilvēkiem gribas redzēt. Brīnums, ka šajā laikmetā, kad ir šovi, gaismu parādes, ka cilvēku interesē vienkārša saruna,” atzīst Kaspars Gods.

Izrāde ir divu vīriešu saruna. Jānis un Zigmārs satiekas uz aizsalušā Liepājas kanāla. Viens uz ledus dzīvo jau vairākas dienas un ir iekārtojis kārtīgu bļitkotāja telt, otrs – dodas pašam nezināmā virzienā pēc uzdzīves „Fonteinā”. Skatītāju vidū daudz vīriešu, vairāk nekā citās izrādēs.

„Vīri uz teātri reti kad nāk, pārsvarā sievas nāk skatīties. Bet sievām droši vien interesē, ko vīri dara uz ledus. Viņi aiziet un dienām sēž…,” vērtē Gods. Aktieris atklāj, ka reizēm saņem no makšķerniekiem padomus, kā vajadzētu labāk izturēties, bet pašam sēdēt uz ledus nav pacietības, arī no krasta makšķerējot, nevar noķert meditācijas jaukumu. Bet jautāts, vai izrādi spēlēs arī vasarā, Gods atklāj, ka jau viesizrādēs ASV to spēlējuši karstumā. "Vide nav svarīga, svarīgi, ka divi džeki parunā," bilst Gods.

Izrādes mākslinieks Varis Siliņš apliecina, ka šeit darbi netiek šķiroti, arī aktieri palīdz uzstādīt dekorācijas, savukārt viņš piedāvā skatītājiem dzērienu un izspēlē nelielu etīdi.

„Ka būs kaut kāda veidā ledus jādabū uz skatuves, tas bija skaidrs. Tā kā ledu nevarējām dabūt, izlīdzējāmies ar strīpainu plastmasu. Dekorācija salien pāris somās un mašīnas bagāžniekā. Tas dod brīvību tiem abiem cilvēkiem doties pasaulē,” par izrādes skatuves iekārtojumu bilst Varis Siliņš. Savukārt, raksturojot izrādi, Siliņš atzīst, ka tas ir ļoti sievišķīgs un objektīvs skats uz vīriešiem. Tajā pašā laikā viņš norāda, ka nav svarīgi, kas raksta un no kādām pozīcijām. „Mazliet var paskatīties, ko sievietes domā pār vīriešiem, ir arī ļoti vīrišķīgas pozīcijas,” tā Siliņš.

Par izrādi „Bļitka” uzrakstītas jau vairākas recenzijas. Teātra kritiķe Līga Ulberte savai recenzijai devusi virsrakstu „Kad uz ledus ir silti” un atzīst, ka „izrāde “Bļitka” ir dzīvs un sasildošs teātra prieks abās pusēs rampai.”

“Veiksmes formula ir divu ļoti labu aktieru iesaistīšana projektā, kas viņiem abiem patīk. Saturīga izklaide, viens īsts veču gabals,” tā recenzijā izrādi raksturojis teātra kritiķis Atis Rozentāls.

Izrāde „Bļitka” rīt, 27.janvārī, tiks spēlēta Salacgrīvas kultūras namā, februārī Liepājā un Skrundā, bet 21. un 22. martā - izrādi rādīs Rīgā, Dailes teātra Mazajā zālē.