Smalkas uz perlamutra gleznotas miniatūras pārtapušas par valkājamu mākslu. Uz auskariem, piespraudēm un gredzeniem attēlotās floras un faunas iemītnieki, arī cilvēka sejas fragmenti veido izstādi „Mana Musha”. Izstādes autori ir gleznotāju pāris Anita Arbidāne un Vladimirs Avramenko, kuri, svinot sava mākslas rotu zīmola „Art Jewelry Musha” divu gadu jubileju, radījuši jaunu apgleznoto rotu kolekciju. Aplūkot rotas var galerijā „Istaba”.

„Te ir tādas rotas, kādas labprāt valkāju un man patīk,” par izstādītajiem darbiem stāsta Anita Arbidāne.

Anitas Arbidānes un Vladimira Avramenko rotas ir eksponētas pie galerijas sienas uz sarkaniem un melniem paliktņiem. Katra rota ir oriģināldarbs, kurā aizraujoši pētīt gleznoto miniatūru smalkumus. Anita Arbidāne atklāj, ka galvenokārt izvēlas apgleznot pērles un korāļus, pusdārgakmeņus, bet otiņa ir smalka kā matiņš.

„Gleznojam galvenokārt uz perlamutra paneļiem, kas mirguļo fonā un dod dziļumu gleznojumam,” atklāj Anita Arbidāne.

Augu, dzīvnieku, kukaiņu motīvi, arī sejas fragmenti uz izmērā mazām formām. Laukums, kuru apglezno, tiešām nav liels. Anitas darbi ir nedaudz grafiskāki, bet abi mākslinieki strādā kopā un viens otru ietekmē. Rezultāts ir līdzīgs, tas ir labi rotu līnijai, tas ir viens vesels, uzskata māksliniece.

Abi gleznotāji ir beiguši Latvijas Mākslas akadēmiju 2008. gadā, kopš tā laika aktīvi glezno un piedalās izstādēs. Apgleznoto rotu mākslu Anita dēvē pa hobiju.

Rīkot izstādi "Mana Musha" pamudinājusi galerijas „Istaba” vadītāja Linda Lūse, jo pirms diviem gadiem šajā galerijā bija abu gleznotāju pirmā mākslas rotu dizaina izstāde. Vārds zīmols Anitai nepatīk.

Pašas rotas ir tapušas Indijā kādā darbnīcā, taču mākslinieki meklē rotkali, ar kuru sadarboties Latvijā.

„Sieviete, kas pērk šīs rotas, ir mākslinieciska būtne. Rotas ir ekscentriskas, tās katrs neuzvilks,” uzskata Anita Arbidāne.

Rotas ieturētas retro stilistikā, kas tuva pašiem māksliniekiem, tajās  gan art deco rotaļīgums, gan sireālisma noslēpumainība un viegls humors.

Apgleznoto rotu izstāde „Mana Musha” galerijā „Istaba” būs skatāma līdz 12. janvārim.