Šogad aprit 140 gadi kopš dzimis gleznotājs un grafiķis Indriķis Zeberiņš. Kuldīgas novada muzejā sarīkota izstāde „Cik jauki, cik jauki gan dzīvot pasaulē” – veltīta savam izcilajam novadniekam, īpaši izceļot Zeberiņa ieguldījumu grāmatu ilustrācijā. Stāsta izstādes veidotāja Ingrīda Pole.

30.augustā. Indriķa Zeberiņa 140.dzimšanas dienā, tika atklāta izstāde „Cik jauki, cik jauki gan dzīvot pasaulē”  – šādu frāzi lietojis pats mākslinieks, parakstot vēstules. Viņa pasaules skats un redzējums  uz dzīvi veidojies tieši šeit Kuldīgas pusē, uzsver Kuldīgas novada muzeja krājuma glabātāja  un izstādes veidotāja Ingrīda Pole. Vispirms viņa ieskicē mākslinieka svarīgākās dzīves līnijas.

Kuldīgas novada muzejs uz Indriķa Zeberiņa lielākām jubilejām ikreiz no sava krājuma rāda materiālus plašākai publikai, arī grafikas. Šoreiz ekspozīcijā dominē grāmatu ilustrācijas un paša Zeberiņa atbilžu fragmenti uz kādas anketas jautājumiem. Ekspozīcija veidota tā, ka stikla vitrīnās kārtojas grāmatas ar Zeberiņa ilustrācijām, bet oriģinālie zīmējumi skatāmi pie sienas. Kā pirmais, aplūkojams pasaku krājums „Zelta putns”.

Izstādē var sajust Zeberiņa klātbūtni, gan aplūkojot viņa personiskās lietas – vijoli, krāsu paleti vai fotoalbumu, gan lasot ar paša meistara roku rakstītas atbildes uz anketas jautājumiem.

Zeberiņam bija trīs bērni, divi dēli un meita. Dēls Modris Zeberiņš kopā ar dzīvesbiedri  sarakstījis grāmatu veltītu tēvam, aprakstījis tēva stāstos balstītus notikumus.
 Izstādē arī divas Indriķa Zeberiņa gleznas, viena no tām – mākslinieka pēdējā glezna „Ogre rudenī”.

Izstāde „Cik jauki, cik jauki gan dzīvot pasaulē” veltīta māksliniekam Indriķim Zeberiņam Kuldīgas novada muzejā skatāma līdz 20.novembrim. Ieeja muzeja izstāžu un ekspozīciju ēkā ir bez maksas.