Kultūras notikumus šajā nedēļā studijā pārrunā Ingvilda Strautmane un Zigfrīds Muktupāvels, atgādinot, viņuprāt, interesantākās šīs nedēļas Kultūras Rondo sarunas un iepazīstinot ar spilgtākajām kultūras norisēm nākamajā nedēļā.

“Tas bija ļoti saprātīgs veids, kā cementēt sabiedrības iekšējās sajūtas un domāšanu par valsti,” tā par Brīvības pieminekļa celtniecību 20. gadsimta 30. gados Rīgā bilst Ingrīda Burāne. Kārlis Zāle - dzīves mākslinieks, uzvarētājs vai upuris? Kādi dzīves pagriezieni un rakstura kvalitātes noteica Kārļa Zāles likteni un atstāto mantojumu? 

Atmiņas un atkaltikšanās, vecas fotogrāfijas un joki – kā skolas salidojumā, atkal kopā bija “mikrofonieši” un viņu draugi. Raimonda Paula un Gunāra Jākobsona savstarpējas asprātību pingpongs un Viktora Lapčenoka smeldzīgā “Dziesmiņa par prieku”… Iznākusi Lia Guļevskas un Gunāra Jākobsona grāmata “Tikai dziesma nenosalst. “Mikrofons” – Latvijas leģenda”.

"Man liekas, vārds režisors viņam piestāv labi, jo tas paredz plašu un vispusīgu darbošanos. Ansis tiešām bija režisors ar lielo burtu, kuru neierobežoja viens medijs, nedz kādi konkrēti žanri. Viņš bija režisors kā radītājs," uzskata Inga Pērkone. Par kino režisoru un Latvijas Kultūras akadēmijas profesoru Ansi Epneru, atceroties viņu 80. jubilejā, radīts cikls “Dzīve Nr.1. Ansis Epners”. 

"Timotijs Snaiders ir neparasts vēsturnieks. Viņš spēj paskatīties uz vēsturi konceptuāli. Viņš ir talantīgs kompilators vārda labajā nozīmē," vērtē Gustavs Strenga.