Ivande Kaija – rakstniece, žurnāliste un sabiedriskā darbiniece, Mērija Grīnberga – latviešu tautas daiļamatniecības pētniece un popularizētāja, Klāra Kalniņa – politiķe un sieviešu tiesību aizstāve un Marta Celmiņa – žēlsirdīgā māsa un sabiedriskā darbiniece. Četru cilvēku likteņstāsti atklāj Latvijas valsts veidošanos dažādās - finanšu, kultūras, politikas, veselības un sociālās aprūpes - jomās. Par izstādi „Kur gūšu Latvijas spēku” stāsta tās veidotājas Agita Ančupāne, Ingrīda Miklāva un Zane Krūmiņa.

"Mūsu mērķis nebija runāt par sievietēm, bet par cilvēkiem, ka savu iespēju robežās vēlējas strādāt šīs valsts labā. Izvēlējās četras sievietes, jo caur viņu stāstiem var parādīt, kas četrās jomās notiek Latvijā, skaidro izstādes autores.

Izstādē eksponētie dokumentālie muzeju, arhīva un privāto kolekciju materiāli, kinohroniku kadri, audioieraksti, fotogrāfijas un autentiski priekšmeti sniedz iespēju izzināt, sajust, vizualizēt, saprast Latvijas valsts veidošanas laika ritmu un realitāti.

Izstādes nosaukumā liktajam Annas Brigaderes dzejas rindas jautājumam, tam sekojošās atbildes apliecinājumu ekspozīcijas vēstījums rod Latvijas vēsturē, Latvijas cilvēkos: "Kur gūšu Latvijas spēku?/ Pats viņas spēks ja tiksi./ Kā celšu Latvijas ēku?/ Sirdi ja pamatā liksi". Arī šodien darbojas šī pati formula.

Muzejs būs atvērts arī 18.novembrī, tajā varēs aplūkot gan šo izstādi, gan arī Viļa Rīdzenieka vēsturisko fotogrāfiju, kas tapusi 1918. gada 18. novembrī.