Rit Londonas grāmatu tirgus otrā diena līdz ar Latvijas literatūras eksporta platformas „Latvian Literature” dalību tajā. Vakar, 12.martā, Bērnu literatūras centrā pasākumu sērijā „Uzlecošās zvaigznes” notika tikšanās ar Baltijas valstu bērnu grāmatu ilustratorēm. Igauniju tajā pārstāvēja Ulla Sāra, Lietuvu – Monika Vaicanavičiene savukārt Latviju – Elīna Brasliņa.

Tikšanās ar Baltijas bērnu grāmatu ilustratorēm Londonas Grāmatu tirgus Bērnu literatūras centrā bija plaši apmeklēta, un aizņemtajām skatītāju vietām pievienojās arī garāmejoši tirgus apmeklētāji – viņus piesaistīja mākslinieču darbu paraugi, kuri tika demonstrēti uz prezentācijas ekrāna.

Lietuviete Monika Vaicanavičiene ir gan ilustratore, gan autore – pērn ieguvusi Jaunā talanta balvu Pasaules ilustrācijas izstādē Londonā, kā arī paziņota par vienu no Boloņas grāmatu tirgus „Izlases ilustratoriem”. Savā prezentācijā Monika īpaši izcēla savu grāmatu „Pasaka par Jona Basanaviča ceļojumiem un darbiem”, kura stāsta par lietuviešu nācijas tēva, ģimenes ārsta un politiskā aktivīsta piesātinātās dzīves notikumiem 19. gadsimta nogalē un 20. gadsimta sākumā. Monikai jautāju, vai izvēli rakstīt un zīmēt grāmatu par Lietuvas vēsturi ietekmēja Simtgades noskaņas, kuras bija spēcīgi klātesošas arī kultūras norisēs?

Ulla Sāra ir viena atzītākajām grāmatu ilustratorēm Igaunijā, vairākkārtēja Igaunijas un ārvalstu bērnu literatūras balvu laureāte. Šobrīd viņa gatavojas jaunam projektam – Igaunijas laikmetīgās mākslas muzeja "KUMU" veidoto bērnu un jauniešu uzdevumu ceļvežu ilustrēšanai, tāpat Ulla iesaistījusies plašā starptautiskā projektā, kurā piedalās ap 60 mākslinieku no visas pasaules – alternatīvo ģeogrāfisko karšu atlantam.

Ulla Sāra kopā ar Elīnu Brasliņu piedalījās bērnu literatūras attīstības organizācijas „POP-UP” veidotajā projektā, kurā Lielbritānijas un Baltijas ilustratori apmainījās valstīm, lai sniegtu meistarklases tiem mākslas studentiem, kuri arīdzan ir nolēmuši darboties bērnu grāmatu ilustrēšanā.