No 27. novembra pie Muzeju krātuves (Pulka ielā 8, Rīgā) Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā jaunu pastāvīgo ārtelpas tēlniecības ekspozīciju “Mītpoētiskie tēli”. Kā Latvijas folklorai, mitoloģijai, literatūrai un dabai nozīmīgi personāži un parādības atklājas tēlniecībā? Kādā veidā mūsdienīgi interpretēt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas darbus pilsētvidē, pārrunājam ar jaunās ekspozīcijas „Mītpoētiskie tēli" kuratori Artu Vārpu un tēlnieku Gļebu Panteļejevu.

Septiņu granīta skulptūru ekspozīcija iepazīstina ar 20. gadsimta 2. puses mākslas darbiem, kurus veidojuši tēlnieki Laimonis Blumbergs, Ojārs Feldbergs, Lilija Līce, Ojārs Siliņš, Juris Zihmanis un Zenta Zvāra. Izlasi vienojošais motīvs “Mītpoētiskie tēli” aicina ieskatīties, kā Latvijas folklorai, mitoloģijai, literatūrai un dabai nozīmīgi personāži un parādības atklājas tēlniecībā.

Visi darbi atspoguļo savam laikam raksturīgo akmens tēlniecības tradīciju: vispārinātas, skaidras formas, kas izceļ cietā un ārkārtīgi skaistā materiāla – granīta – īpašības. Katra skulptūra uzlūkojama kā atsevišķs dārgakmens, kas gan vēsta par laikmetu, kurā tas radīts, gan parāda autora rokrakstu un darbā risināto motīvu, gan aicina novērtēt granīta daudzveidīgo dabu un nokrāsas.