Purvīša balvai mākslinieks Paulis Liepa nominēts par izstādi "Daiļo mākslu kabinets", kura bija skatāma Mūkusalas Mākslas salonā 2017. gadā un arī tagad kopizstādē Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Tajā mākslinieks atkāpies no iepriekš pielietotā kartona griezienu formāta, ierāmējot grafikas darbus stiklotās vitrīnās, tādējādi atsaucoties uz kolekcionēšanai piederīgo noformējumu, kas var radīt atsvešinātības iespaidu. Taču tajā pašā laikā strikti iezīmētās līnijas un to ritmi šķiet pazīstami un, ja ne tuvi, tad noteikti uzmanību piesaistoši.

“Īstenībā tas krustiņš, vai tas ir plusiņš vai tēmeklis, vai fotokamerai tas skatu meklētājs, nu tas var aizvest dažādos virzienos, bet tas ir apmēram par kaut kādu uzņēmuma mērķi vai par kaut kādu mērķtiecīgu un, cik iespējams, cinisku darbību, kas mūsdienās arvien man liekas pieņemas spēkā,” ar saviem darbiem iepazīstina Paulis Liepa. “Polittehnoloģijas, gan veikalnieku dažādi gājieni ir diezgan nevainīgi, bet nu ja paskatās gan tās nelaimīgās Amerikas vēlēšanas un Krieviju. Mēs esam pa vidu tam visam, mums ir visa gamma pieejama, var katru dienu redzēt, ka tur ir kaut kas, kas izskatās vienkārši nejauša ziņa, ir mērķtiecīgi veidots kaut kāds priekšstats par kaut ko, lai atjaunotu ietekmi, lai nostabilizētu savas pozīcijas kaut kādā kārtējā jomā. Tas mērķis ir uzstādīts uz cilvēku un vienmēr kaut kur klejo un meklē kaut kādu nākamo gājienu, nākamo soli. Tāpēc to mērķa tēma ir tāda. Darbs "Zemes gabals", kas ir vienkārši vietas atzīmēšana, sadalīšana tādos absolūti aukstos un matemātiskos kvadrātos. Tas pats ir arī visur, kur ir statistika, stabiņi, kur cilvēks ir vienkārši daļa no tās statistikas stabiņa. To stabiņu vienkārši var saspiest mazāku un otru pacelt lielāku. Man tas vienkārši ir tāds mehāniski izdarāms kaut kas, nemaz nezinot, ka tur apakšā ir tās cilvēku dzīvības un īstā pasaule.”

Paulis Liepa pazīstams ar saviem grafikas darbiem, kuros detalizēti izmanto konkrētus, rūpīgi iešifrētus vizuālos kodus, iedvesmojoties no sev aktuālām tēmām. Studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā no 2016. gada, kļuvis par tās mācībspēku.

11 solo izstāžu autors Latvijā un ārzemēs, regulārs starptautisku un lokālu grupu izstāžu dalībnieks. 2013. gadā par personālizstādi "Klusā daba" Mūkusalas mākslas salonā Ieguvis laikraksta "Diena" Gada balvu kultūrā, kā arī izcīnījis pirmo vietu Latvijas Bankas izsludinātajā konkursā par monētas dizaina koncepcijas izstrādi ar devīzi 360.

„Purvīša balvas 2019” ieguvēju noteiks starptautiska žūrija, un tās laureāts kļūs zināms 12. aprīlī, savukārt balvai veltītā izstāde šobrīd apskatāma Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.