Nedēļas nogalē, no 26. līdz 28.julijam norisināsies Siguldas Opermūzikas svētki. Festivāls notiks jau 27.reizi. Atkalredzēšanās ar Maiju Kovaļevsku, Asmiku Grigorjanu un franču baritonu Pjēru Īvu Privo. Svētku centrā šoreiz būs Pučīni slavenā opera „Toska”, kurā titullomā debitēs starptautiskā operzvaigzne Maija Kovaļevska. Pie diriģenta pults iestudējumā būs Atvars Lakstīgala, bet iestudējuma režisors ir Guntis Gailītis, kas „Tosku” veido kā politisku krimināldrāmu. Par izrādi un citiem svētku koncertiem Kultūras Rondo studijā stāsta Siguldas opermūzikas svētku rīkotājs Dainis Kalns un pianiste Diāna Zandberga un Siguldas pilsētas kultūras projektu vadītāja Dace Pleša.

Svētku ieskaņa 26.jūlijā ar koncertu “Svētku uvertīra” Siguldas Jaunās pils dārzā. Šajā koncerta muzicēs pianiste Diāna Zandberga un atskaņos Ferensa Lista 6. ungāru rapsodiju.

"Viņa piepildīs manu sen ilgoto sapni. Es pirms 60 gadiem dzirdēju pa radio Lista 6.rapsodiju. Kopš tā laika neesmu dzirdējis. Kādus sešus gadus uzrunāju daudzus pianistus, kas to varētu nospēlēt. Neviena nebija. Manā uztverē tas ir skaistākais klavieru skaņdarbs," stāsta Dainis Kalns. "Tad Ingūna Puriņa no Mūzikas akadēmijas pateica, ka ir atgriezusies no Spānijas Latvijā Diāna Zandberga, kas to ir gatava nospēlēt. Tā būs fenomenāla dāvana man un skatītājiem."

"Lists viena no manām lielajām mīlestībām, gan mani pedagogi - Juris Kalnciems Latvijā un Lazars Bermans Itālijā - daudz spēlējuši Listu. Mani ārkārtīgi piesaista deja un šajā Lista rapsodijā ir daudz ungāru deju un čigānu deju elementi. Deja ir mans hobijs. Man būs iespēja dejot mūzikā,"  atzīst Diāna Zandberga.

Koncertā piedalīsies arī Viktorija Pakalniece, Edgars Ošleja, Elza Siliņa, Niks Avots, Emīls Kivlenieks.

27. jūlijā Siguldas Jaunās pils dārzā skanēs koncerts “Jaunās zvaigznes”, bet vakarā Siguldas pilsdrupu estrādē būs operas “Toska” iestudējums.

28.jūlijā Siguldas Luterāņu baznīcā gaidāms garīgās mūzikas koncerts un galā koncerts “No operas līdz operetei”.