Maijā apgāds "Jumava" klajā laidīs vērienīgu izdevumu ''Latvijas kultūras vēsture''. Tas tapis, atsaucoties starptautiskajam pieprasījumam, jo kopš Latvija ir Eiropas Savienībā, interese par mūsu valsti Eiropā aizvien pieaug.

Pie izdevuma strādājuši 22 autori akadēmiķa, Mākslas akadēmijas profesora Ojāra Spārīša vadībā, un viņu uzdevums bijis gana sarežģīts – ietvert visu Latvijas kultūras vēsturi pēc iespējas konspektīvākā, bet arī saistošā un dzīvā vēstījumā. Rezultātā izdevums ir 720 lappušu biezs ar 14 nodaļām, to papildina 1000 fotogrāfiju. Latvijas kultūras vēsturei tas izseko no senākajām liecībām par cilvēku klātbūtni Latvijas teritorijā līdz pat mūsdienām. Grāmata būs noderīgs izziņas līdzeklis kā starptautiskajai auditorijai, tā Latvijas lasītājiem.

Izdevums "Latvijas kultūras vēsture" ir rezultāts vairāku gadu darbam, un ar to apgāds ''Jumava'' iezīmē arī savu 30 gadu jubileju.

Ideja par šādu darbu veidojās arvien ciešāk attīstot starptautiskos sakarus un redzot, ka lielajās gramatu mesēs Frankfurtē, Leipcigā lieltirgotāji un izdevēji arvien vairāk interesējas par jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm un vēlas arī sadarboties, stāsta apgāda ''Jumava'' vadītājs Juris Visockis:

Izdevums, protams, nav radies tukšā vietā. Par tā priekštečiem minama, piemēram, Jāņa Strauberga 1937.gadā sarakstītā "Rīgas vēsture", Andreja Johansona 70.gados trimdā radītā "Latvijas kultūras vēsture 1710-1800", apgāda "Zvaigzne" 2003.gadā šai tēmai veltītais piecu autoru izdevums, kā arī pirms sešiem gadiem iznākušais Zinātņu akadēmijas četru sējumu krājums "Latvieši un Latvija".

Bet jaunais izdevums tapa, reaģējot uz Eiropas pasūtījumu, kas pieprasa visaptverošu, dzīvu vēstījumu lakoniskā izteikmē. Izdevuma sastādītājs, akadēmiķis Ojārs Spārītis atzīst – tas nodaļu autoriem nebija viegls uzdevums, bet rezultātu viņš raksturo kā minimālo kultūrvēstures komplektu, ar ko mēs paši lepojamies un ko vēlamies pastāstīt citiem.