Dīns Strautiņš jeb Dīns Čepmens ir dzimis Austrālijā latviešu ģimenē. Pēc Otrā pasaules kara Austrālija uzņēma apmēram 25000 latviešu ģimenes. Un Dīna vecāki bija viena no šīm ģimenēm.

Jaunībā Dīns strādājis lopu fermā, vēlāk sācis dienestu Austrālijas militārajos spēkos un, proti, Austrālijas Karaliskā pulka trešajā bataljonā. Ļoti veiksmīgi nokārtojis atlases kursus un iestājies Lielbritānijas īpašo uzdevumu spēkos SAS.

Dīns Strautiņš bijis terorisma apkarošanas snaiperis, bet apmācīts arī daudzveidīgām speciālām prasmēm, piemēram, ieguvis patruļas mediķa prasmes, izlūkdatu vākšanas prasmes, kā arī apmācīts slepeno operāciju plānošanas veikšanai.

Dienesta laikā apguvis arī hallo tehniku, tā ir karavīru nolaišanās no liela augstuma, izpletni atverot maksimāli tuvu zemei. trīs gadus nodzīvojis arī Ķīnā un apguvis mandarīnu valodu.

Divtūkstošajos gados Dīns Strautiņš pārcēlies uz dzīvi Latvijā, lai saviem bērniem iemācītu latviešu valodu. 2014. gadā viņš ieguva Latvijas pilsonību. 

2018. gadā Dīns pārcēlās atkal uz dzīvi Austrālijā un turpina tur audzināt savus bērnus.

Pagājuši simts gadi kopš dibināta Latvijas armija. Apaļo gadskārtu bruņotie spēki atzīmēs jūlijā, savukārt  Latvijas Radio skan nelieli latviešu karavīru dzīves stāsti.

Rubrika tapusi sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju.