Jau rīt, 17. septembrī, Liepājas Simfoniskais orķestris uzsāks savu jauno, nu jau 142.koncertsezonu, kas solās būt īpaša orķestra dzīvē, jo galvenā diriģenta amatā stāsies Guntis Kuzma. Orķestra atklāšanas koncertā gaidāms vēl nebijis notikums mūzikas dzīvē, jo notiks pirmatskaņojums Artura Maskata Trīskāršā koncerta "Bērnības taureņu dejas" pirmatskaņojums, kura laikā vienlaikus uz skatuves gaidāma trīs instrumentu un solistu satikšanās.

Uz koncertzāles „Lielais dzintars” skatuves līdzās orķestrim redzam trīs solistus - ērģelnieci Ivetu Apkalnu, flautisti Ditu Krenbergu un pianistu Reini Zariņu. Šāds mūziķu un instrumentu tandēms vienlaikus uz skatuves nav bijis, atklāj Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis. Sākums meklējams 2017. gada Zvaigžņu festivāla laikā, par ko orķestris saņēmis arī Lielo Mūzikas balvu.

Sestdienas vakara koncerts būs īpašs arī Guntim Kuzmam, kurš kļuvis par Liepājas simfoniskā orķestra galveno diriģentu. Šī būs viņa pirmā koncertsezona šajā ampluā, viņš stāsta gan par Artūra Maskata pirmatskaņojumu, gan gaidāmo muzikālo notikumu koncerta otrajā daļā.