Piena lopkopji šonedēļ vēl neplāno rīkot protestus, jo saimniecības vēl nav saņēmušas ziņas no piena iepircējiem par iepirkuma cenas izmaiņām martā. Ja piena cena šomēnes pietuvosies kritiskam līmenim, vairākas zemnieku organizācijas iepriekš pauda gatavību plašiem protestiem - boikotēt veikalus, izliet piena cisternas pie valdības nama, lai krīzē nonākusī piena nozare valdībā tiktu sadzirdēta. Valdībā vēl nav skatīts Zemkopības ministrijas ziņojums par situāciju nozarē. Latvijas radio aptaujātās organizācijas risinājumu cer sadzirdēt līdz 20. martam.

Valdība 28. februārī vēl neskatīja Zemkopības ministrijas plānoto ziņojumu par situāciju un iespējamiem risinājumiem piena nozarē. Tikmēr pienācis jau marts, ko iepriekš vairākas lauksaimnieku organizācijas minēja kā iespējamu protestu termiņu, ja piena vidējā cena šajā mēnesī pietuvosies kritiskās cenas līmenim, kas ir 25 centi par litru. Šo organizāciju vidū Lauksaimniecības Statūtsabiedrību asociācija, kuras vadītājs un saeimas deputāts Kaspars Melnis no Zaļo un zemnieku savienības saka, ka lauksaimnieki vēl gaida cenu izmaiņas, lai lemtu par tālāko rīcību.

Melnis vērtē, ka, iepriekš pārrunājot iespējamos risinājumus ar Zemkopības ministriju, konkrētu risinājumu piena cenu kritumam, viņš nav sadzirdējis.

Kooperatīvu asociācijas piena grupas vadītāja Mirdza Feldmane norāda, ka kooperatīvi patlaban biedriem cenšas maksāt lielāku cenu no saviem uzkrājumiem, bet liela daļa zemnieku strādā zem pašizmaksas un gatavi protestēt, ja martā cena nepieaugs.

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis arī saka, ka cenu izmaiņas zemniekiem vēl nav paziņotas. Arī bioloģiskie lauksaimnieki protestu iespēju šomēnes neizslēdz un gaida arī ministrijas ziņojumu valdībā.

Savukārt Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācijā prognozē, ka piena iepirkuma cena martā visticamāk pieaugšot un lauksaimniekiem nebūs jāprotestē.