8. jūlijā Liepājas muzejā atklās vērienīgu izstādi, kas vēstīs par Liepājas – Romnu dzelzceļa vēsturi. Izstāde "Dzelceļš ienāk Liepājā (1871 -1940)" veidota sadarbībā ar modes vēsturnieka Aleksandru Vasiļjeva fondu un vēstīs par Liepājas dzelzceļa tapšanu un pilsētas attīstību. To papildinās bagātīgs foto materiāls, kā arī Vasiļjeva fonda kolekcijas vēsturiskie tērpi un aksesuāri.

Jau ienākot Liepājas muzeja lielajā zālē, šķiet, ka esi nonācis uz dzelzceļa perona, kur drūzmējas ļaudis, vien krāšņie tērpi un ceļojumu koferi liecina, ka esam nonākuši pilnīgi citā gadsimtā. Ir izdevies panākt klātesamības efektu, par ko runā arī Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.

Liepājas muzeja direktore uzsver pašas izstādes nozīmi, kas top īpašā laikā, kad pirms 150 gadiem meklējami pirmsākumi dzelzceļa attīstībai Liepājā. Šis notikums pilnībā mainīja pilsētu pie jūras - tas mudināja paplašināt ostu, lai nodrošinātu kravu pārvadājumus. Dzelzceļa būve saistāma ar pilsētas straujo uzplaukumu 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā.

Izstādes scenogrāfe Anna Heinrihsone uzsver, ka tā ir apjomīga izstāde eksponātu skaita ziņā, taču ļoti koncentrēta idejiski, jo stāsta par divām būtiskām tēmām. Māksliniece atklāj, ka izstādes apmeklētāji varēs aplūkot senus ceļojumu koferus, cepuru, arī īpašas cilindru somas un citus ceļojumu aksesuāri.