20. oktobrī uz lielajiem ekrāniem Latvijā pirmizrādi piedzīvoja Lindas Oltes debijas spēlfilma "Māsas". Tā ir sociāla ģimenes drāma par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu, kurām rodas iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē. Sākumā Linda bija iecerējusi veidot dokumentālu filmu, bet datu aizsardzības un arī bērnu jūtu dēļ no šīs domas atteikusies. Linda trīs izpētes gadu laikā ir guvusi virkni dažādu atziņu par adopcijas jautājumiem, bērnu namu ikdienu, kā arī novērojusi, kā notiek jauniešu pāreja no sistēmas ikdienas uz pieaugušo cilvēku dzīvi.

Bet vēl pirms izrādīt filmu Latvijā, to rādīja Varšavas Starptautiskā kinofestivāla konkursa programmā, kur režisores Lindas Oltes debijas spēlfilma "Māsas" godalgota kā labākā filma konkursā "1-2", kas veltīts režisoru pirmajām un otrajām filmām. Tāpat filma ieguvusi starptautiskās kinokritiķu žūrijas FIPRESCI balvu par labāko Austrumeiropas debiju.

"Mans telefons šobrīd ir ļoti "karsts", ziņas man birst tā, kā nekad. Tiešām tāda mīlestība šīs pēdējās nedēļas laikā. Neatceros, kad tik ļoti, ļoti, ļoti būtu saņēmusi. Viens ir tas, ko vienkārši privāti cilvēki raksta, otrs ir tas, ko publiski. (..) Pēc seansiem ar skatītājiem satiekoties ļoti daudz labu lietu dzirdam, un tas, protams, ļoti iedrošinoši," atzīst Linda Olte.

Viņa smej, ka nejūtas kā slavenība, bet notikumi pedējā nedēļa ir tik intensīvi, ka pat nevar aptvert.

"Jau pirms pirmizrādes man bija stabila sajūta par filmu, jo mēs bijām notestējuši gan uz vairākiem kino cilvēkiem, gan arī uz tieši šīs jomas pārstāvjiem - bērnu namu darbiniekiem vai atbalsta centra darbiniekiem. Un viņi atzina, ka viss ir kārtībā, viņi ļoti labprāt šo filmu izmantos kā mācību materiālu savām audžuģimenēm, ar kuriem viņi strādāja. Viss ir pa īstam un viss ir reāli," stāsta Linda Olte.

Linda nāk no Rīgas mikrorajona - Mežciema un ir dzimusi pilsētniece, bet šobrīd savu miera ostu atradusi laukos - 100 km no Rīgas, brīvajā laikā saimniekojot savā lauku īpašumā kopā ar dēliem un dzīvesbiedru. Kā pati saka "lauku mājas ir mūsu spēļu laukums, kur varam eksperimentēt un vienkārši būt".