Jau ziņots, ka pirms nedēļas Saeima izskatīšanai Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā nodeva nozarē asi kritizētos grozījumus Augstskolu likumā, kas paredz īstenot reformu augstskolu pārvaldības modelī.

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot, ka likuma grozījumus, ko izstrādājusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ar mērķi ieviest augstskolās padomes, uzskata par juridisku brāķi.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotie un valdības iepriekš atbalstītie grozījumi paredz noteikt augstskolu tipus - universitāte, lietišķo zinātņu augstskola un mākslas un kultūras augstskola, kā arī noteikt atbilstības kritērijus universitātes, augstskolas un mākslas un kultūras augstskolas statusa iegūšanai. Grozījumi paredz, ka visas augstskolas ir universitātes tipa institūcijas, kas īsteno pētniecībā balstītu augstāko izglītību un iedalās universitātēs, lietišķo zinātņu augstskolās un mākslas un kultūras augstskolās.

Kā deputāti komisijā plāno skatīt pretrunīgi vērtēto augstskolu pārvaldības reformu, stāsta Jaunās Vienotības Saeimas deputāts, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens. Par Izglītības un zinātnes ministrijas projektu - ministre Ilga Šuplinska. Vērtē Latvijas universitāšu asociācijas izpilddirektors Artūrs Zeps.