VARAM brīdina, ka EK pret Latviju varētu sākt tiesvedību par gaisa piesārņojuma normu pārsniegšanu. Procedūra jau tikusi uzsākta, jo gaisa kvalitātes rādītāji sevišķi kritiski bijuši tieši Rīgā. 2018.gadā gaisa kvalitātes norma Brīvības ielā, Rīgā, pārsniegta 54 dienās, pēc datu korekcijas - 34 dienās. Bet Rīgas domes Vides pārvalde ir paudusi viedokli, ka situācija nav vērtējama kā ļoti bēdīga.

Tiesvedības gadījumā Latvijai draud soda naudas vairāku desmitu miljonu eiro apmērā. "Patlaban procedūra ir iesaldēta, jo EK izvērtēs, kā tiks īstenota Rīgas pilsētas gaisa kvalitātes uzlabošanas rīcības programma 2016. - 2020. gadam, taču tiesvedības risks ir diezgan augsts, - uzskata Vides un reģionālās attīstības ministrijā.

Situāciju skaidro Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola un  Rīgas domes Mājokļu un Vides departamenta Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe. Komentē Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Gaisa un klimata nodaļas vadītāja Aiva Eindorfa.


.