Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) preses konferencē iepazīstināja ar pamatizglītības standarta apspriešanas laikā saņemtajiem priekšlikumiem.

Līdz ar jaunā pamatizglītības standarta ieviešanu skolotājs nevis tikai sniegs zināšanas un gatavas atbildes, bet aizvedīs skolēnus līdz tām, norādījis izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (JV).

Šadurskis atkārtoti atzīmēja, ka Latvijas skolēniem kopumā labi padodas uzdevumi, kas prasa atcerēties vai rīkoties pazīstamās situācijās, taču trūkstot iemaņu un pieredzes iedziļināties, apstrādāt daudzveidīgus datus, darboties komandā, piedāvāt risinājumus nestandarta situācijām. Jaunais pamatizglītības standarts piedāvāšot skolēniem tādu mācīšanās pieredzi, kuras rezultātā viņi spēs lietot zināšanas, prasmes un ieradumus, kas balstīti vērtībās, risinot problēmas mainīgās, reālās dzīves situācijās.

Raidījumā Pēcpusdiena Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks iepazīstina ar iesniegtajiem priekšlikumiem.

Viedokli izsaka Rīgas Juglas vidusskolas direktore Aija Melle un vecāku organizācijas "Mammām un tētiem" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.