Saeima 25. novembrī nodeva izskatīšanai komisijās Pacientu tiesību likuma grozījumus, kurus paredzēts papildināt ar normu, ka pacienta nespējas gadījumā pieņemt lēmumu par viņa ārstniecību to varēs veikt viņa pilnvarota persona.

Grozījumus piedāvāja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas izveidotā un deputāta Ilmāra Dūrīša (Attīstībai/Par!) vadītā darba grupa par ārpus laulības savienībā dzīvojošo pāru sociālās aizsardzības mehānisma izstrādi.

Pašlaik likumā ir noteikts, - ja pacients sava veselības stāvokļa vai vecuma dēļ pats nespēj pieņemt lēmumu par ārstniecību, tiesības pieņemt lēmumu par piekrišanu ārstniecībai kopumā vai ārstniecībā izmantojamai metodei vai atteikšanos no ārstniecības kopumā vai ārstniecībā izmantojamās metodes ir pacienta laulātajam, bet, ja tāda nav, - pilngadīgam un rīcībspējīgam tuvākajam radiniekam konkrētā secībā.

Kāpēc nepieciešamas izmaiņas, skaidro Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas izveidotās darba grupas vadītājs Ilmārs Dūrītis.

Nākotnē arī portālā e-veseliba.lv varēs norādīt personu, ar kuru konsultēties situācijā, kad pacients pats nav spējīgs pieņemt lēmumu par savu veselības stāvokli un turpmāko ārstēšanu.