Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija 9.aprīlī diskutē par priekšlikumiem augstskolu pārvaldības modelim un par augstākās izglītības kvalitātes monitoringa sistēmu.

Ārvalstu investoru padomes Latvijā jau šogad marta sākumā Saeimas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijā iepazīstināja ar priekšlikumiem Latvijas augstskolu pārvaldības uzlabošanai, kas paredz pārvaldībā iesaistīt ārējās ieinteresētās personas. Attiecībā uz universitātēm tas paredzētu Padomes izveidi, kurā darbotos, piemēram, vairāki augstskolu absolventi, un tai būtu lēmumu pieņemšanas tiesības. 2019. un 2020.gadā esot iecerēts šo jauno pārvaldības modeļa pilotprojektu īstenot Latvijas Universitātē (LU).

Arī Valsts kontroles revīzijas ziņojumā, kas publicēts pagājušā gada decembrī, ir minēti konkrēti fakti un ieteikumi, kuri uzskatāmi liecinot par izcilības trūkumu augstākās izglītības sistēmas pārvaldībā un dalībniekos.

Raidījumā Pēcpusdiena uzklausām Ārvalstu investoru padomes Latvijā izpilddirektoru Mārtiņu Panki, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāju Arvilu Ašeradenu un Latvijas Studentu apvienības Akadēmiskā virziena vadītāju Lieni Vaivodi.