Raidījumā Zaļais vilnis zoologs Vilnis Skuja apcer mežacūku un briežu veselības problēmas. Mežacūkas šobrīd Latvijas mežos ir sastopamas arvien mazāk. Tas saistīts ar Āfrikas cūku mēri, slimība ir nokļuvusi arī līdz Kurzemei, kur mežacūku blīvums ir vislielākais Latvijā. Stāstot par briežiem, Vilnis Skuja atzīst, ka brieži Latvijā jūtas labi, bet arī briežus var skart kāda slimība „hroniskā briežu novājēšana”, kas konstatēta ASV un arī vairākas vietās Eiropā. Tā ir slimība, kas attīstās ilgā laikā un izraisa centrālās nervu sistēmas bojājumus, kas neizbēgami ir saistīta ar dzīvnieka nāvi. Pēdējā laikā zinātnieki pieļauj, ka pie noteiktiem apstākļiem šī slimība var pāriet arī uz cilvēkiem. Latvijā pagaidām neviens briedis ar šo slimību nav saslimis.

Biedrības “Zaļā brīvība” projektu vadītāja Ingrīda Strazdiņa stāsta par sieviešu dzīvi Rietumāfrikas valstī Ganā. Dodamies neklāties ceļojumā uz ciemu, kur sievietes no salmiem pin grozus, kurus pārdod, lai nopelnītu ģimenei iztiku. Realizēt šos grozus palīdz arī Igaunijas nevalstiskā organizācija „Mondo”. Sadarbība ar igauņiem Ganas sievietēm dod stabilus ienākumus.

Jauna mode – mantu labošana. Dažādas mantas, ja tās saplīst vai ir nolietotas, nav jāmet ārā, uzskata biedrības „Repair Cafe Riga” pārstāvji, kas organizē meistardarbnīcas, kurās rāda, kā labot dažādas lietas vai no saplīsušajām izgatavot citas. Dagnis Dimbirs stāsta, ka nolietots portatīvā datora akumulators nav jāmet ārā, no tā var izgatavot pārnēsājamo mobilā telefona lādētāju.