• Piektdiena, 2021. gada 15. janvāris
  • Vārda diena: Fēlikss, Felicita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Nodarbināto izglītībā liela interese par metināšanu un ēdināšanu!

Tehnikumos attālināti pagaršot kūku un metināt nevar!

Neraugoties uz covid 19 izraisīto dīkstāvi ēdināšanas jomā, profesionālajā pieaugušo izglītībā ir liela interese par nodarbināto personu programmu tieši ēdināšanas nozarē. Pieprasīta ir arī metālapstrādes nozare, kur var apgūt metināšanas prasmes. Gan Liepājas, gan Ventspils tehnikums turpina strādāt arī šajos apstākļos, plānojot apmācības gan attālināti, gan klātienē.

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Kučinskis: Valdības lēmumi Covid krīzē vairāk ir emocionāli nevis pragmatiski

Covid-19 pandēmijas radīto krīzi Latvijā vada haotiski, tādu viedokli Latvijas Radio pauda bijušais premjers un Saeimas deputāts no Zaļo un zmenieku savienības Māris Kučinskis.

Vada:

Jānis Ramāns
Aiga Pelane

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Iznākusi Margaritas Vilcānes dzīvei un daiļradei veltītā Daigas Mazvērsītes grāmata
Obligāta varmāku pāraudzināšana ir svarīga, lai samazinātu vardarbību ģimenē

Pēc divām nedēļām, 16.decembrī, nozīmīgu apaļu jubileju svinēs mūsu estrādes karaliene Margarita Vilcāne. Tikko ceļu pie lasītājiem sākusi viņas dzīvei un daiļradei veltītā Daigas Mazvērsītes grāmata "Mirgo mana Margarita".

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Lielākie pašvaldību uzņēmumi Latgalē: raizes rada 2021.gads

Ārkārtējās situācijas laikā kultūras, sporta iestādes praktiski nedarbojas, tādējādi ciešot zaudējumus. Lielākajās Latgales pilsētās - Rēzeknes un Daugavpils olimpiskajiem centriem un Latgales vēstniecībai "Gors" raizes rada nākamais gads. Šobrīd tiek meklēti risinājumi un rēķināts, lai turpinātu darbu, nesamazinot darbinieku skaitu.

Vada:

Lāsma Zute - Vītola

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Līdz ar Satversmes tiesas atzinumu, ka pašreizējais valstī noteiktais garantētā minimālā ienākuma (GMI) līmenis, kas ir 64 eiro mēnesī, neatbilst Satversmei, rasts risinājums nākamā gada budžetā šo slieksni paaugstināt. Proti, no nākamā gada garantētais minimālais ienākums pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā būs 109 eiro, katrai nākamajai personai mājsaimniecībā - 76 eiro mēnesī. Savukārt trūcīgas mājsaimniecības minimālo ienākumu apmērs pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā plānots 272 eiro apmērā, bet katrai nākamajai personai mājsaimniecībā - 190 eiro mēnesī. Paredzēts, ka minimālo ienākumu sliekšņus pārskata vienlaikus ne retāk kā reizi trijos gados. Par to kā garantētā minimālā ienākuma pabalsta palielināšanu no 64 uz 109 vērtē tā saņēmējs un ko par šo pabalstu viņi spēj atļauties?

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Lietotnes mūsu telefonā: gan izklaidei, gan darbam un zināšanu apguvei

Mūs nepārsteidz fakts, ka veikalā pie kases cilvēki nevelk no maka ārā skaidru naudu vai naudas karti, bet izlīdzas ar viedajiem telefoniem un pulksteņiem. Un tā ir tikai viena no iespējām, ko varam izmantot no plašā lietotņu klāsta. Par mobilajām lietotnēm, kas palīdz, organizē, izklaidē, strādā un pilda vēl daudz dažādas funkcijas, saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Covid-19 pētniecība: Viedās telpas kā palīgs infekciju apkarošanā

Latvijas zinātnieki arī pēta, kā ar datorsimulāciju palīdzību var noskaidrot, vai un kā konkrētā telpā, ņemot vērā dažādus zināmus lielumus var izplatīties kā Covid-19, tā droši vien arī citi vīrusi. Kā tas notiek un kur vēl šīs tehnoloģijas varētu izmantot?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras rondo

Folkloristikas vēsture un tās ietekme uz mūsdienu izpratni par tradicionālo kultūru

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtā tapis pētījums par latviešu folkloristiku sociālisma apstākļos. Kultūras Rondo folkloristikas vēsturi un tās ietekmi uz mūsdienu izpratni par tradicionālo kultūru pārskatām kopā ar pētnieku projekta vadītāju Tomu Ķenci un LU LFMI Latviešu folkloras krātuves vadītāju Ritu Grīnvaldi.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras rondo

Ilze Jansone. Stāsts "Flagelanti"

Ar stāstu „Flagelanti” Kultūras Rondo prozas lasījumos piedalās Ilze Jansone, bet pirms tam – autores pārdomas par vārda brīvības nozīmīgumu.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Pagarinot ārkārtējo situāciju, plašāki ierobežojumi no rītdienas, 3. decembra

Salaspilieši dažādi vērtē stingros iepirkšanās ierobežojumus

Reģionos satraukums par solītās naudas atņemšanu īres mājokļu būvniecībai

Vācijā pēc automašīnas ietriekšanas gājēju pūlī, autovadītāja motīvi joprojām nav skaidri

Vada:

Pārsla Saktiņa
Viktors Pupiks

12:30

Reģioni Krustpunktā

Aktualitātes Vidzemē. Komentē ReTv Ziņu dienesta vadītāja Dana France

Sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Vidzemē. Komentē ReTv Ziņu dienesta vadītāja Dana France.

Vada:

Elvis Jansons
Māra Jansone

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons. 2. decembris

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Policijas gatavība Covid-19 ierobežojumus. Izvaicājam iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu

Palielinoties saslimstībai ar Covid-19 arvien biežāk izskan aicinājumi ne tikai pastiprināt ierobežojumus, bet arī to ievērošanas kontroli un noteikt lielākus sodus par pārkāpumiem. Vai policija ir gatava ar to nodarboties, vai tai pietiek tam resursu, jautājam iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Maskošanās tradīcijas senatnē un mūsdienās

Maskošanās rituāls rudenī un ziemā ir ir būtiska latviešu tradicionālās kultūras sastāvdaļa. Pētām, kā maskošanās notiek mūsdienās, kad tā lielākoties saista bērnus, bet spilgtākās maskas redzamas karnevālā, un kad pārtapt par lāci vai nāvi gatavi arī pieaugušie.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Nepārtrauktība. Latvijas ārlietu dienestam 100

Attiecības ar Krieviju pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Stāsta Māris Riekstiņš

Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas attiecības laikā pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Stāsta diplomāts, savulaik Latvijas Republikas ārlietu ministrs, šobrīd Latvijas vēstnieks Krievijas Federācijā Māris Riekstiņš.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:36

Radio mazā lasītava

Krājums "Uga Skulme. Raksti. 1921-1940". Ražīgais mākslas aprakstītājs starpkaru periodā

Gleznotājs, kritiķis, mākslas vēsturnieks un pedagogs Uga Skulme bija, iespējams, ražīgākais mākslas aprakstītājs neskaitāmos starpkara perioda izdevumos, tā krājuma "Uga Skulme. Raksti. 1921-1940" ievadā "Formālists jaunu apvāršņu meklējumos" raksta mākslas zinātniece Stella Pelše.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Armija nāks palīgā iekšlietu resoram Covid-19 ierobežojumu kontrolē
Lielbritānija kā pirmā atļauj izmantot "Pfizer" un "BioNTech" izstrādāto Covid-19 vakcīnu

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) sākuši plānot, kādus resursus atvēlēt iekšlietu resoram, lai palīdzētu kontrolēt Covid-19 ierobežošanai noteiktās prasības.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Trīs stāvu māju augstumā, tik iespaidīgs ir šī gada galvenā Liepājas ziemassvētku dekorācija - izgaismotais gaismas balons. To radījis zīmola December Design izveidotājs un dizainers Kristaps Štobis, kurš ar lielu iedvesmu un arvien jaunām idejām spēj pārsteigt gan liepājniekus, gan pilsētas viesus. Ar Kristapu Štobi sarunājās Inga Ozola.

Kultūras afiša. Festivāls "Prozas lasījumi 2020", šogad tiešsaistē un arī Latvijas Radio.

Šī diena vēsturē

"Samsons un Dalila ir izcilākais 19. gs. franču komponista Kamila Sensānsa darbs operas žanrā. Savu pirmizrādi opera tomēr piedzīvoja nevis Francijā, bet gan Vācijā - 1877. gada 2. decembrī to pirmoreiz izrādīja Veimārā.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Noteikti stingrāki drošības pasākumi sabiedriskajā transportā

Mērķtiecīgākai Covid-19 ierobežošanai un cīņai pret vīrusa radīto apdraudējumu tiek ieviesti stingrāki un precīzāki drošības pasākumi, tai skaitā arī braukšanai sabiedriskajā transportā. Laika posmā no 7.decembra līdz 11.janvārim pasažieru skaits sabiedriskajā transportā nedrīkstēs pārsniegt 50% no tā ietilpības.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Mazajiem uzņēmējiem vieglāku nodokļu nomaksu sola pēc gada

Pēc pusotras dienas ilgām debatēm likumdevējs ir vienojies reorganizēt līdzšinējo mikrouzņēmumu režīmu. Pēc būtības tas nozīmē, ka mikrouzņēmēji no nākamā gada tiešām arī būs mikrouzņēmēji, kad šā režīma nodokļus maksās tikai pats firmas īpašnieks. Pārējiem darbiniekiem būs jāpiemēro vispārējais nodokļu režīms. Saeimas opozīcija uzsver, ka šis krīzes laiks ir pietiekams iemesls līdzšinējās kārtības saglabāšanai, taču tieši krīze ir tā, kas lielā mērā vēlreiz izgaismo mikrouzņēmumu režīma nepilnības.

Vada:

Edgars Kupčs

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

*Pēc rekordilgām debatēm pieņemts nākamā gada budžets

*Stingrāki ierobežojumi nepieciešami, jo pēdējo trīs nedēļu laikā Covid-19 gadījumu skaits gandrīz dubultojies. Iedzīvotāji ierobežojumus vērtē dažādi

*Eiropas valstīm domstarpības par priekšlikumu slēgt kalnu slēpošanas trases

*Izraēlā draud izjukt koalīcijas valdība

Vada:

Dace Simanoviča

18:30

Reģioni Krustpunktā

Aktualitātes Vidzemē. Komentē ReTv Ziņu dienesta vadītāja Dana France

Sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Vidzemē. Komentē ReTv Ziņu dienesta vadītāja Dana France.

Vada:

Elvis Jansons
Māra Jansone

Lasīt vairāk

18:46

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Projekta “Lāčplēsis. Varoņa atgriešanās” autors un votu pētnieks Dmitrijs Šcegoļevs

Lai arī Lāčplēša diena aizvadīta, tomēr varoņi atgriežas atkal un atkal. Šoreiz tas ir pavisam mūsdienīgā, multimediālā stāsta veidā. Un katrs stāsts sākas no jauna, lai pārtaptu par iedvesmu tagadnes formā. Mūsu viesis projekta “Lāčplēsis. Varoņa atgriešanās” autors un producents Dmitrijs Ščegoļevs.

Vada:

Ingus Ulmanis
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Lietotnes mūsu telefonā: gan izklaidei, gan darbam un zināšanu apguvei

Mūs nepārsteidz fakts, ka veikalā pie kases cilvēki nevelk no maka ārā skaidru naudu vai naudas karti, bet izlīdzas ar viedajiem telefoniem un pulksteņiem. Un tā ir tikai viena no iespējām, ko varam izmantot no plašā lietotņu klāsta. Par mobilajām lietotnēm, kas palīdz, organizē, izklaidē, strādā un pilda vēl daudz dažādas funkcijas, saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Sudraba grasis. Pasaku stāsta Pēteris Liepiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Policijas gatavība Covid-19 ierobežojumus. Izvaicājam iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu

Palielinoties saslimstībai ar Covid-19 arvien biežāk izskan aicinājumi ne tikai pastiprināt ierobežojumus, bet arī to ievērošanas kontroli un noteikt lielākus sodus par pārkāpumiem. Vai policija ir gatava ar to nodarboties, vai tai pietiek tam resursu, jautājam iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

"Sniega roze". Ilzes Kalnāres romāna radiolasījums

"Sniega roze". Ilzes Kalnāres romāna radiolasījums 3 daļās. Radiolasījuma autore Ligita Meķe. Piedalās aktieri Anita Grūbe, Ausma Kantāne, Māra Zvaigzne, Juris Žagars, Juris Hiršs, Mārtiņš Hofmanis, Andrejs Žagars, Egils Zariņš. Režisore Antonija Apele. Ierakstīts 1993. gadā.

Lasīt vairāk

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Reģioni Krustpunktā

Aktualitātes Vidzemē. Komentē ReTv Ziņu dienesta vadītāja Dana France

Sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Vidzemē. Komentē ReTv Ziņu dienesta vadītāja Dana France.

Vada:

Elvis Jansons
Māra Jansone

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Folkloristikas vēsture un tās ietekme uz mūsdienu izpratni par tradicionālo kultūru
Ilze Jansone. Stāsts "Flagelanti"

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtā tapis pētījums par latviešu folkloristiku sociālisma apstākļos. Kultūras Rondo folkloristikas vēsturi un tās ietekmi uz mūsdienu izpratni par tradicionālo kultūru pārskatām kopā ar pētnieku projekta vadītāju Tomu Ķenci un LU LFMI Latviešu folkloras krātuves vadītāju Ritu Grīnvaldi.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Projekta “Lāčplēsis. Varoņa atgriešanās” autors un votu pētnieks Dmitrijs Šcegoļevs

Lai arī Lāčplēša diena aizvadīta, tomēr varoņi atgriežas atkal un atkal. Šoreiz tas ir pavisam mūsdienīgā, multimediālā stāsta veidā. Un katrs stāsts sākas no jauna, lai pārtaptu par iedvesmu tagadnes formā. Mūsu viesis projekta “Lāčplēsis. Varoņa atgriešanās” autors un producents Dmitrijs Ščegoļevs.

Vada:

Ingus Ulmanis
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Maskošanās tradīcijas senatnē un mūsdienās

Maskošanās rituāls rudenī un ziemā ir ir būtiska latviešu tradicionālās kultūras sastāvdaļa. Pētām, kā maskošanās notiek mūsdienās, kad tā lielākoties saista bērnus, bet spilgtākās maskas redzamas karnevālā, un kad pārtapt par lāci vai nāvi gatavi arī pieaugušie.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Covid-19 pētniecība: Viedās telpas kā palīgs infekciju apkarošanā

Latvijas zinātnieki arī pēta, kā ar datorsimulāciju palīdzību var noskaidrot, vai un kā konkrētā telpā, ņemot vērā dažādus zināmus lielumus var izplatīties kā Covid-19, tā droši vien arī citi vīrusi. Kā tas notiek un kur vēl šīs tehnoloģijas varētu izmantot?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika