• Otrdiena, 2021. gada 9. marts
  • Vārda diena: Ēvalds
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Ir noteikts, ka reliģiskās darbības vietās vienlaikus drīkst atrasties ne vairāk kā 20procenti no maksimāli pieļaujamā cilvēku skaita. Uzrunāto dievnamu pārstāvji no Latgales atzīst, ka nav īpašu problēmu, lai ievērotu šo prasību, jo šobrīd cilvēki, izvērtējot riskus, mazāk apmeklē klātienes dievkalpojumus. Stāsta Lāsma Zute-Vītola.

*

Optiskais internets ir ātrākais Interneta pieslēgums, kādu šobrīd var nodrošināt. Nu jau tas ir pieejams arvien plašākam cilvēku lokam, tomēr, piemēram, Alūksnes novadā pēc tā nav pieprasījuma. Atsevišķās vietās kabelis ir ievilkts, bet cilvēki to neizmanto, jo pieslēgums esot ļoti dārgs.

Viesos:

Vīksna Līga
Laikraksta “Alūksnes un Malienas ziņas” galvenā redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Zakatistovs: Valdībai rūpīgāk jāizsver ierobežojumi, kas ietekmē ekonomiku reģionos

Daļa valdības pieņemto ierobežojumu Covid pandēmijas pārvarēšanai sabiedrībai šķiet pretrunīgi un neizpildāmi, tāpēc tie ir jālabo. To intervijā Latvijas Radio uzsvēra partijas KPV LV vadītājs Atis Zakatistovs.

Viņš norādīja, ka īpaši jāizsver tie pasākumi, kas ietekmē ekonomisko darbību, it īpaši reģionos. Runājot par valdības spēju sastrādāties, Zakatistovs uzsvēra, ka šobrīd valdībā ir „patiesības brīdis”, kas palīdz pārvarēt savstarpējās negācijas. Tomēr viņš ir pārliecināts, ka valdība ir stabila.

Vada:

Daira Zīle
Ella Semjonova

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Doties iztēles ceļojumā uz eksotisku valsti piedāvā Lienas Šmukstes jaunā sajūtu teātra izrāde Jums ir apdegas ausis. Izrāde ir veidota audio formātā, tādēļ galvenais maņu orgāns, uz ko tā iedarbojas, ir dzirde, kas ātri vien iedarbina arī visas pārējās klausītāja maņas. Izrāde jebkurā laikā pieejama Ģertrūdes ielas teātra mājaslapā, bet izrādes veidotāji to iesaka klausīties vakarā, atrodot klusu vietu, ērti iekārtojoties un aizverot acis. Lai pilnvērtīgi izbaudītu tās skaņu pasauli, ir noteikti jāizmanto audio austiņas.

Vada:

Daira Zīle

07:44

Labrīt

Ģertrūdes ielas teātrī tapusi sajūtu izrāde "Jums ir apdegušas ausis"
Vardarbība pret tuvāko: nereti sods pāridarītāju neapstādina

Doties iztēles ceļojumā uz eksotisku valsti piedāvā Lienas Šmukstes jaunā sajūtu teātra izrāde "Jums ir apdegušas ausis". Izrāde ir veidota audio formātā, tādēļ galvenais maņu orgāns, uz ko tā iedarbojas, ir dzirde, kas ātri vien "iedarbina" arī visas pārējās klausītāja maņas.

Vada:

Linda Spundiņa

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:07

Eiropa šodien

08:12

Labrīt

Pasākumu nozare neziņā par izdzīvošanu nākamgad

Lai arī otrajā ārkārtas situācijā valdība paplašinājusi atbalsta iespējas krīzē cietušajiem uzņēmumiem, cauri kritēriju sietam joprojām riskē izkrist tie, kuri dīkstāvē faktiski ir jau kopš pavasara un nevar pierādīt apgrozījuma kritumu tieši pēdējos trīs mēnešos. Arī dīkstāves pabalsti nav liels atspaids gadījumā, ja jau vasarā nācies atlaist vairumu darbinieku, kā tas ir, piemēram, pasākumu tehniskā nodrošinājuma uzņēmumos. Kā uz nākotni pašlaik raugās krīzē smagi cietusī pasākumu nozare un kādas ir uzņēmēju lielākās bažas? 

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

Latvijas futbolā skandāliem un pārmaiņām bagātais 2019.gads tikko bija noslēdzies, kad Latvijas futbola federācija uz karstām pēdām atkal ķērās pie futbola saimniecības revidēšanas - janvāra vidū tika atstādināts nacionālās izlases iepriekšējais galvenais treneris Slaviša Stojanovičs, bet viņa vietā pie futbola izlases stūres stājās Dainis Kazakevičs. Lai vai kādi rezultāti būtu bijuši futbola izlasei, šī sporta veida popularitātes un masveidības dēļ, tas allaž nonāk uzmanības centrā, un izņēmums nebija arī Kazakevičs un viņa vadītā nacionālā izlase. Tāpēc rubrikā Cilvēks ziņu virsrakstos Māris Bergs atskatījās uz Daiņa Kazakeviča paveikto šogad.

Vada:

Daira Zīle

08:44

Labrīt

Cilvēks ziņu virsrakstos: Kazakevičs pie izlases stūres Latvijas futbolam necilos laikos

Latvijas futbolā skandāliem un pārmaiņām pārbagātais 2019. gads tikko bija noslēdzies, kad Latvijas Futbola federācija (LFF) uz karstām pēdām atkal ķērās pie savas saimniecības revidēšanas – janvāra vidū skalpēšanu sagaidīja nacionālās izlases iepriekšējais galvenais treneris Slaviša Stojanovičs, bet viņa vietā pie izlases stūres stājās Dainis Kazakevičs. Lai kādi rezultāti būtu futbola izlasei, šī sporta veida popularitātes un masveidības dēļ tas allaž nonāk uzmanības centrā, un izņēmums nebija arī Kazakevičs un viņa vadītā valstsvienība.

Vada:

Māris Bergs

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Aicina pilnveidot digitālās prasmes un apgūt darba tirgum aktuālas zināšanas

Viena no 2020.gada pandēmijas laika mācībām ir tā, ka daudzu profesiju pārstāvjiem ir jāpilnveido savas digitālās prasmes. Latvijas Universitātes Inovāciju centrs kopā ar “Microsoft” ir uzsācis jaunu bezmaksas digitālo prasmju pilnveides programmu, kuras ietvaros ikviens interesents attālināti varēs apgūt darba tirgū aktuālas zināšanas sev piemērotā laikā un tempā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Futbola fanu subkultūra ir īpaša. Pret tiem nevar vērsties kā pret parastiem huligāniem

Pievēršamies tādai Latvijā līdz šim maz pētītai tēmai, kā sporta kriminoloģija. Nule kā Rīgas Stradiņa Universitātē aizstāvēts promocijas darbs sporta kriminoloģija. Tas pats par sevi šķita gana interesants notikums, lai lūkotu, ko šī zinātnes nozare pēta un kāpēc tas aktuāli arī Latvijā. Pētījumā īpaši analizēta futbola fanu subkultūra.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras rondo

Stāstnieku asociācija aicina uz sarunu par cilvēka attiecībām ar dabu

Dialogs – cilvēks kā dabas daļa. Latvijas stāstnieku asociācija aicina uz sarunu par cilvēka attiecībām ar dabu, dzīvojot 21gadsimtā. Kultūras Rondo tematu pārrunājam ar folkloristi Maru Mellēnu un filozofi Maiju Kūli.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras rondo

Andris Akmentiņš iepazīstina ar fragmentu no romāna par Jāni Ezeriņu
Katrīna Gupalo laidusi klajā Imanta Kalniņa mūzikas albumu “7 skumjas zvaigznes”

Arī rakstnieks Andris Akmentiņš iesaistījies biogrāfisko romānu cikla projektā "Es esmu", viņa vēsturiskais 'liriskais es' būs Jānis Ezeriņš. Andris Akmentiņš iepazīstina ar topošā romāna fragmentu, bet vispirms autora pārdomas par viņa radošo procesu.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Valsts un pašvaldību kopīgu funkciju realizēšanai ministrija rosina veidot administratīvos reģionus, pašvaldības tam prasa naudu

Jukas partijā KPV LV centīsies risināt paplašinātā sapulcē sestdien

Augstāk kvalificētiem bezdarbniekiem sarežģīti vai pat neiespējami iekļūt Nodarbinātības valsts aģentūras rīkotajos kursos

Starptautiskā Olimpiskā komiteja aizliedz Lukašenko apmeklēt Tokijas Olimpiskās spēles, sportisti to uzskata par nozīmīgu uzvaru

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Diplomātiskās pusdienas

Turkmenistāna. Valsts, kurā arvien valda gana skarbs autoritārais režīms

Šodien raidījuma ceļi atkal ved uz Centrālāziju, konkrēti uz Turkmenistānu. Valsti, kuru daži analītiķi ir saukuši par briesmīgāko valsti uz zemeslodes, citi par tikpat nejauku vietu kā Ziemeļkoreja.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons. 8. decembris

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Mediju anatomija: mediju loma krīzes situācijā

Krīzes situācijās informācijas apritei un uzticamībai ir milzīga nozīme, lai sabiedrība saprastu, kā pareizi rīkoties. Diskutējam, vai mediji var palīdzēt vienot sabiedrību un kā cīnīties ar viltus ziņu izplatību.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Filma "Klātbūtne" - saruna par sievietes pieredzi grūtniecībā un dzemdībās mākslā

Kāpēc mākslā jārunā par sievietes pieredzi grūtniecībā un dzemdībās. Režisori Liene Linde un Armands Začs atklāj, kā to interpretē savā filmā "Klātbūtne". Gaidu un realitātes saspēli grūtniecības un dzemdību kontekstā komentē arī psiholoģe Diāna Zande.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Stiprie stāsti

Ilze un Agris Aņūni Brunavā - lielākie sīpolu audzētāji Latvijā

Ciemojamies pie lielākajiem sīpolu audzētājiem Latvijā – pie Ilzes un Agra Aņūniem Bauskas novada Brunavas pagasta zemnieku saimniecībā "Lejas". Saimnieki apstrādā 40 ha zemes un 25 ha audzē sīpolus. 15 ha aug graudi, bet 3 ha – rabarberi, kabači, rutki un sakņu selerijas.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

15:36

Vietu lietas Latvijā

Aizpute: Muzejā staigājam pa rekonstruētu simtgadīgu pilsētas ielu

Valsts karogs, villaine, sena naudas lāde – tie ir Aizputes muzeja eksponāti, kas staigājuši garus ceļus un mājup nākuši ilgi. Stāsts būs ne tikai par šīm muzeja vērtībām, bet arī staigājam pa rekonstruētu simtgadīgu pilsētas ielu un caur stāstiem un priekšmetiem izzinām Aizputes vēsturi.

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Lielbritānija sāk Covid-19 vakcinācijas programmu
Subsīdijas varētu piešķirt uzņēmumiem ar apgrozījuma kritumu pirms Covid-19 krīzes

Lielbritānijā 8.decembrī sākusies pirmā masveida imunizācijas programma pret Covid-19 Rietumu pasaulē. Lielbritānijai šī programma un no tās gaidītie rezultāti ir īpaši svarīgi, jo Lielbritānijā ir augstākais Eiropā Covid-19 upuru skaits

Vada:

Tālis Eipurs
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī pagājušajā nedēļā atklāja gleznotājas Maijas Noras Tabakas gleznu izstādi "Dzimusi Jelgavā. Tajā var apskatīt pēdējo gadu laikā tapušos darbus, arī tos, kas līdz šim vēl nav izstādīti. Vairāk par izstādi un to, kā Jelgava saposta svētkiem, stāsta Daina Zalamane.

Kultūras afiša

14. decembrī apritēs 20 gadi, kopš mūžībā devies viens no izcilākajiem latviešu kino un teātra aktieriem - Uldis Pūcītis. Viņa talants izcelts arī Latvijas Kultūras kanona sarakstā, savukārt Latvijas Televīzija aicina iepazīt aktieri jaunā dokumentālajā filmā.

Šī diena vēsturē

1941.gada 8.decembrī nacistu okupācijas varas organizētā masu slepkavošanas akcijā Rumbulas mežā tika nogalināti apmēram 12 000 ebreju no Rīgas geto. Kopā ar 30. novembrī nogalinātajiem 13 000 Rīgas geto iemītnieku Rumbulas upuru skaits sasniedz 25 000 cilvēku.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Bordāns aicina rast finansējumu obligātiem labošanas kursiem varmākām
Ministrija: Iespējams, būs jāizsludina ārkārtas situācija veselības aprūpes jomā

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) aicina koalīcijas partnerus rast finansējumu obligātiem labošanas kursiem varmākām.

Vada:

Tālis Eipurs
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Darba devēji algu kāpumu saista ar inerci publiskajā sektorā

Neraugoties uz Covid-19 diktētajiem ekonomikas satricinājumiem, kas ilgst jau teju gada garumā, vidējā bruto darba alga trešajā ceturksnī Latvijā ir pieaugusi par gandrīz sešiem procentiem. Tā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Iedzīvotāju ienākumu kāpums šā gada trešajā ceturksnī redzams arī darbaspēka nodokļu ieņēmumos. Tāpēc banku analītiķi vērtē, ka Covid-19 krīzes ietekme uz Latvijas ekonomiku ir bijusi būtiski mazāka, nekā gaidīts krīzes sākumā.

Vada:

Edgars Kupčs

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

18:30

Diplomātiskās pusdienas

Turkmenistāna. Valsts, kurā arvien valda gana skarbs autoritārais režīms

Šodien raidījuma ceļi atkal ved uz Centrālāziju, konkrēti uz Turkmenistānu. Valsti, kuru daži analītiķi ir saukuši par briesmīgāko valsti uz zemeslodes, citi par tikpat nejauku vietu kā Ziemeļkoreja.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

18:46

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Mikroķirurgs Uldis Krustiņš - ārsts no mediķu dzimtas

Uldis Krustiņš nāk no izcilas mediķu dzimtas, un Mikroķirurģijas centrā viņš strādā no 2006. gada. Viņš veic operācijas plaukstas ķirurģijā, kā arī traumatoloģijā un ortopēdijā, specializējies artroskopijas, plaukstas locītavas problēmu un deformāciju ķiruģiskā ārstēšanā

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Aicina pilnveidot digitālās prasmes un apgūt darba tirgum aktuālas zināšanas

Viena no 2020.gada pandēmijas laika mācībām ir tā, ka daudzu profesiju pārstāvjiem ir jāpilnveido savas digitālās prasmes. Latvijas Universitātes Inovāciju centrs kopā ar “Microsoft” ir uzsācis jaunu bezmaksas digitālo prasmju pilnveides programmu, kuras ietvaros ikviens interesents attālināti varēs apgūt darba tirgū aktuālas zināšanas sev piemērotā laikā un tempā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Trīspadsmitā feja. Pasaku stāsta Jānis Kirmuška

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Mediju anatomija: mediju loma krīzes situācijā

Krīzes situācijās informācijas apritei un uzticamībai ir milzīga nozīme, lai sabiedrība saprastu, kā pareizi rīkoties. Diskutējam, vai mediji var palīdzēt vienot sabiedrību un kā cīnīties ar viltus ziņu izplatību.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Aizvediet mani tālu | Taksista stāsti - 1.sērija
Idioti | Taksista stāsti - 2.sērija
Jūra | Taksista stāsti - 3.sērija
Ilona. Pirmais stāsts | Taksista stāsti - 4.sērija
Fotogrāfs. Pirmais stāsts | Taksista stāsti - 5.sērija
Ilona. Otrais stāsts | Taksista stāsti - 6.sērija

Taksista stāsti. Arvja Kolmaņa seriāls. 1. sērija Aizvediet mani tālu. Ko darīt taksistam ar skaistu pasažieri, kas nevēlas izlemt – kurp doties? Apjukušas sievietes ir vilinošas. Tātad ko – pavest vai aizvest? Lomās Artūrs Skrastiņš un Madara Botmane. Režisore Ināra Kolmane.

Lasīt vairāk

22:43

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Diplomātiskās pusdienas

Turkmenistāna. Valsts, kurā arvien valda gana skarbs autoritārais režīms

Šodien raidījuma ceļi atkal ved uz Centrālāziju, konkrēti uz Turkmenistānu. Valsti, kuru daži analītiķi ir saukuši par briesmīgāko valsti uz zemeslodes, citi par tikpat nejauku vietu kā Ziemeļkoreja.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Stāstnieku asociācija aicina uz sarunu par cilvēka attiecībām ar dabu
Andris Akmentiņš iepazīstina ar fragmentu no romāna par Jāni Ezeriņu
Katrīna Gupalo laidusi klajā Imanta Kalniņa mūzikas albumu “7 skumjas zvaigznes”

Dialogs – cilvēks kā dabas daļa. Latvijas stāstnieku asociācija aicina uz sarunu par cilvēka attiecībām ar dabu, dzīvojot 21gadsimtā. Kultūras Rondo tematu pārrunājam ar folkloristi Maru Mellēnu un filozofi Maiju Kūli.

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Mikroķirurgs Uldis Krustiņš - ārsts no mediķu dzimtas

Uldis Krustiņš nāk no izcilas mediķu dzimtas, un Mikroķirurģijas centrā viņš strādā no 2006. gada. Viņš veic operācijas plaukstas ķirurģijā, kā arī traumatoloģijā un ortopēdijā, specializējies artroskopijas, plaukstas locītavas problēmu un deformāciju ķiruģiskā ārstēšanā

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Filma "Klātbūtne" - saruna par sievietes pieredzi grūtniecībā un dzemdībās mākslā

Kāpēc mākslā jārunā par sievietes pieredzi grūtniecībā un dzemdībās. Režisori Liene Linde un Armands Začs atklāj, kā to interpretē savā filmā "Klātbūtne". Gaidu un realitātes saspēli grūtniecības un dzemdību kontekstā komentē arī psiholoģe Diāna Zande.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Futbola fanu subkultūra ir īpaša. Pret tiem nevar vērsties kā pret parastiem huligāniem

Pievēršamies tādai Latvijā līdz šim maz pētītai tēmai, kā sporta kriminoloģija. Nule kā Rīgas Stradiņa Universitātē aizstāvēts promocijas darbs sporta kriminoloģija. Tas pats par sevi šķita gana interesants notikums, lai lūkotu, ko šī zinātnes nozare pēta un kāpēc tas aktuāli arī Latvijā. Pētījumā īpaši analizēta futbola fanu subkultūra.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika