• Trešdiena, 2021. gada 20. oktobris
  • Vārda diena: Leonīda, Leonīds
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Labrīt

Visu šo nedēļu runājam par attālinātā darba iespējām un arī problēmām. Attālinātais darbs ir ienācis daudzu uzņēmumu dzīvē pandēmijas laikā un ir skaidrs, ka ar dažādām modifikācijām paliks arī tad, kad visi Covid-19 dēļ ieviestie pulcēšanās ierobežojumi tiks atcelti. Tā liecina arī pētījumi. Tomēr, lai šāda darba forma būtu nevis problēma, bet iespēja, ir nepieciešami uzņēmumu ieguldījumi informācijas tehnoloģijās. Pagaidām šis jautājums vismaz Latvijā rada bažas. Kā ir citās valstīs?
*
1912. gada 14. Oktobris ir Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza dzimšanas diena. Atvēršanas dienā Rīgas zoodārza kolekcijā bija 88 sugu 267 dzīvnieki.

06:30

Ziņas

06:33

Laika ziņas

06:39

Labrīt

Latvijas zvejnieki nākošgad mazāk varēs zvejot Baltijas jūras reņģes un būs stingrāki ierobežojumi mencu un lašu piezvejā. Savukārt brētliņu un Rīgas jūras līča reņģu zvejas apjomi būs lielāki. Zvejnieku domas par Eiropas Savienības Lauksaimniecības un zivsaimniecības padomes lēmumu dalās. Savukārt Pasaulas dabas fonds vīlies par joprojām pieļauto apdraudēto zivju sugu piezveju Baltijas jūrā.
*
Cilvēkiem pensijas vecumā ir svarīgi būt apritē, neiedzīvoties vientulībā. Ir pensionāri, kas ir aktīvi, un piedalās sociālajā dzīvē, bet ir arī tādi, kas vientuļi sēž mājās.

Viesos:

Bitiniece Daiga
''Kurzemnieks'' galvenā redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:04

Laika ziņas

07:06

Labrīt

Budžets 2022: Ministrs slavē kā līdzsvarotu; uzraugi bažījas par Covid-19 riskiem

Finanšu ministrs šodien, 14. oktobtī, no Finanšu ministrijas uz Saeimu nesīs budžeta portfeli. Finanšu ministrs Jānis Reirs no „Jaunās Vienotības” intervijā Latvijas Radio atzina, ka nākamā gada budžets ir sabalansēts un atbildīgi sastādīts. Fiskālās disciplīnas padomes loceklis Mārtiņš Āboliņš atzina, ka padome saistībā ar nākamā gada budžeta likumprojektu aicina valdību izvērtēt riskus saistībā ar jauno Covid-19 vilni un inflāciju.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:33

Laika ziņas

07:39

Labrīt

Rīgās Starptautiskā kino festivāla norisēs korekcijas ievieš ierobežojumi

Šodien, 14. oktobrī, sākas Rīgas Starptautiskais kino festivāls, kura notikumi, kā plānots, notiks gan klātienē, gan tiešsaistē, taču savas korekcijas ārkārtas situācija festivāla norisēs ieviesīs. Tā kā līdz 18.oktobrim noteikts tā sauktais pārejas posms publiskiem pasākumiem, tad festivāla pirmās dienas varēs notikt kā iecerētas, savukārt pēc tam gandrīz nedēļu arī festivālu skars laika un skatītāju skaita ierobežojumi.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:04

Laika ziņas

08:06

Labrīt

Eiropas Savienība (ES) ir nosaukusi vairākus enerģijas ieguves avotus, kam pienāksies īpašs atbalsts, lai veicinātu bloka pāreju uz zaļāku saimniekošanu un īstenotu nospraustos klimatneitralitātes mērķus. Šo avotu vidū pagaidām nav kodolenerģija. Daļa ES dalībvalstu uzstāj, ka kodolenerģija ir viens no pretlīdzekļiem klimata krīzei, taču tām oponē grupa dalībvalstu, kuras norāda uz augstiem drošības riskiem.
*
Latgalē vēsturiski ir vislielākais bezdarba līmenis valstī. Taču tajā pašā laikā daudzi uzņēmēji sūdzas par kvalificētu strādnieku trūkumu. Lai arī Valsts nodarbinātības aģentūrā uzsver, ka pēdējos gados darbu atrod ne tikai speciālisti un apmācības pabeiguši cilvēki, bet arī ilgstošie bezdarbnieki, līdz uzņēmumiem lielākoties nonāk strādnieki, kurus vēl papildus jāapmāca pašam darba devējam, bet darbiniekus ar pieredzi un augsti kvalificētus strādniekus uzņēmumi meklē pat ārzemēs.
*
Raidījums „Atvērtie Faili šodien pēta muitnieku kriminālprocesus un deklarācijas. Atgādināsim, ka šā gada aprīlī Valsts ieņēmumu dienests ziņoja par 29 muitnieku aizturēšanu aizdomās par korupciju Terehovā - tā ir bijusi viena pēdējo gadu lielākajām aizturēšanām muitā.

Vada:

Daira Zīle

08:30

Ziņas

08:33

Laika ziņas

08:39

Labrīt

Jāņa Poruka 150 gada dienai par godu ir radīts pirmais latviešu literatūras virtuālais asistents. Vienu no Poruka noveles Kauja pie Knipskas galvenajiem tēliem Cibiņu atdzīvinājis tehnoloģiju uzņēmums Tilde. Cibiņš ir samērā daudzfunkcionāls spēj sniegt atbildes gan par pašu noveli, gan laikmetu, kurā notiek stāsta darbība, gan atbildēt uz tipiskajiem skolēnu jautājumiem. Virtuālais asistents ir iekļauts zinību resursā letonika.lv un pieejams ikvienam.
*
LR3 Klasikā tiešraide no Cēsīm, Čaka raidijums un vēl daži jaunumi.

Viesos:

Medne Ilze
LR3 Klasika raidījumu vadītāja

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Mūsdienīga seniora izaicinājumi: jaunas zināšanas, kas ietver digitālās prasmes

Aktivitātes saglabāšana un jaunu zināšanu apgūšana, ietverot arī digitālās prasmes – jā, tie ir mūsdienīga seniora izaicinājumi. Kā to visu var darīt efektīvi un lieki netērējot laiku, interesējamies raidījumā.

Vada:

Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:04

Laika ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Lielie vulkāni nesnauž

Pēdējo mēnešu laikā novēroti vairāki lieli vulkānu izvirdumi. Pētnieki pauž bažas, ka vulkāni ar eksplozivitāti lielāku par 8 pēc vērtēšanas skalas, nesnauž, bet ir aktīvi Zemes dzīlēs. Vai tiešām varam gaidīt šādas dabas katastrofas?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:04

Laika ziņas

11:05

Kultūras rondo

"Perfekta teikuma nāve". Valters Sīlis iestudējis izrādi par Atmodas laiku
Taro kārtis iezīmē Ievas Kraules-Kūnas personālizstādi "Kādas kārtis man kritušas"
Rīgas projektu koris aicina uz koncertu Rīgas A Cappella festivālā

Režisors Valters Sīlis Latvijas Nacionālajā teātrī iestudējis izrādi "Perfekta teikuma nāve". Iestudējuma pamatā igauņu rakstnieka Reina Rauda romāns par Atmodas laiku Igaunijā. Pirmizrāde bija plānota jau pērnā gada nogalē, gatavojoties Baltijas valstu neatkarības atgūšanas trīsdesmitgadēm.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Ceturtdiena, 14. oktobris, pl. 12:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

12:30

Krustpunktā

12:31

Atvērtie faili

#59 "Tev pusmiljons bija rokā!" Muitnieku sarunas liecina par kukuļu dalīšanu

Raidījums pēta, kas notiek muitā - ieskatās vairākos kriminālprocesos, kuros izmeklētas aizdomas par kukuļošanu muitā, un analizē muitnieku ienākumu deklarācijas.

Vada:

Anita Brauna
Indra Sprance

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:04

Laika ziņas

13:05

Krustpunktā

Pārkāpumi sociālās korekcijas izglītības iestādē "Naukšēni": kādai jābūt šādai iestādei

Sociālās korekcijas izglītības iestādē "Naukšēni" atklāti būtiski pārkāpumi un speciālisti aicina to likvidēt. Diskutējam, interesējoties, kāds būs risinājums un kādai jābūt jauniešu sociālās korekcijas vietai?

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:03

Laika ziņas

14:05

Ģimenes studija

Savs štābiņš, mājiņa vai paslēptuve: svarīga vieta, kur bērnam pabūt vienam

Kāpēc katram bērnam vajadzīgs savs štābiņš, vigvams vai vieta, kur pabūt vienam un kā atbalstīt bērnus viņu radošajās iecerēs, lai šādas paslēptuvēm taptu mājās vai pagalmā?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:04

Laika ziņas

15:05

Divas puslodes

Nobela Miera prēmija žurnālistiem. Čehijā aizvadītas vēlēšanas. Eiropas loma pasaulē

Čehijas vēlēšanu rezultāti. Nobela miera prēmija šogad piešķirta žurnālistiem. Kāpēc Eiropa nespēj kļūt par globāli nozīmīgu aktoru?

Vada:

Aidis Tomsons
Eduards Liniņš
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:04

Laika ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Uzņēmēji varēs atlikt nodokļus un saņemt atbalstu subsidētajām darba algām
Mēģinās panākt Latvijas centralizēto eksāmenu atzīšanu Lielbritānijas augstskolās

Ārkārtējās situācijas laikā uzņēmējiem, kuru darbību ietekmē pret Covid-19 izplatību vērstie ierobežojumi, būs iespējama nodokļu atlikšana, pieejams atbalsts apgrozāmajiem līdzekļiem un subsidētās darba algas.

Vada:

Arta Skuja
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:33

Laika ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša - Sācies teātra festivāls "Zelta maska Latvijā 2021". Festivāla programmā Ivana Viripajeva lugas "Irānas konference" iestudējums Maskavas Nāciju teātrī.
Mediju apskats.
Šī diena vēsturē - 1912. gada 14. Oktobris ir Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza dzimšanas diena. Atvēršanas dienā Rīgas zoodārza kolekcijā bija 88 sugu 267 dzīvnieki.

17:00

Ziņas

17:04

Laika ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Apgrozāmo līdzekļu programmā "Altum" izsniedzis par 38% vairāk aizdevumu nekā pērn
Aprit 30 gadi kopš Latvija pievienojusies UNESCO

Pandēmija daļai lauksaimnieku ir bijis attīstības laiks, un visās šai nozarei pieejamās aizdevumu programmās pēdējo divu gadu laikā ir vērojams piešķirtā finansējuma pieaugums, liecina attīstības finanšu institūcijas “Altum” programmu dati.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:33

Laika ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Latgalē trūkst kvalificētu strādnieku, tos meklē arī ārzemēs

Latgalē vēsturiski ir vislielākais bezdarba līmenis  valstī. Taču tajā pašā laikā daudzi uzņēmēji sūdzas par kvalificētu strādnieku trūkumu. Lai arī  Valsts nodarbinātības aģentūrā uzsver, ka pēdējos gados darbu atrod ne tikai speciālisti un  apmācības pabeiguši cilvēki, bet arī ilgstošie bezdarbnieki, līdz uzņēmumiem lielākoties nonāk strādnieki, kurus vēl papildus jāapmāca pašam darba devējam, bet darbiniekus ar pieredzi un augsti kvalificētus strādniekus uzņēmumi meklē pat ārzemēs. Vairāk Ivetas Čigānes sagatavotajā ierakstā.

Vada:

Iveta Čigāne

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Tādi esam - Šobrīd populārākais tūrisma objekts Jūrmalā ir augusta vidū atklātais atjaunotais Ķemeru parks. Atjaunots arī Ķemeru ūdenstornis, kas, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus, apmeklētājiem būs atvērts līdz 31. oktobrim. Ūdenstornī izveidotas vēstures ekspozīcijas un divi skatu laukumi. Vairāk stāsta Daina Zalamane.
Mediju apskats.

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Ceturtdiena, 14. oktobris, pl. 18:00

 

 

 

* No nākamās nedēļas slimnīcas pārtrauks plānveida pakalpojumus
* Protestā pie Saeimas ugunsdzēsēji iebilst pret prasību vakcinēties
* Saeimā iesniegts nākamā gada valsts budžeta likumprojekts
* Norvēģijā notikušo nāvējošo uzbrukumu uzskata par terora aktu

 

 

 

Vada:

Dace Simanoviča

Lasīt vairāk

18:30

Atvērtie faili

#59 "Tev pusmiljons bija rokā!" Muitnieku sarunas liecina par kukuļu dalīšanu

Raidījums pēta, kas notiek muitā - ieskatās vairākos kriminālprocesos, kuros izmeklētas aizdomas par kukuļošanu muitā, un analizē muitnieku ienākumu deklarācijas.

Vada:

Anita Brauna
Indra Sprance

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:04

Laika ziņas

19:05

Monopols

Sondra Zaļupe: Ar vienu roku man ir ļoti daudz kas atņemts, ar otru - daudz kas iedots

Sondra Zaļupe ir mūzikas un kultūras projektu producente, bet viņas sirds darbs ir tekstu radīšana mūzikai. Viņa darbojas melanomas pacientu atbalsta biedrībā „Soli priekšā melanomai”. Šobrīd abi ar vīru, komponistu un sitaminstrumentālistu Rihardu Zaļupi, aktīvi iesaistās dažādās aktivitātēs, lai palīdzētu citiem, kuriem ir nepieciešams atbalsts.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:04

Laika ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Mūsdienīga seniora izaicinājumi: jaunas zināšanas, kas ietver digitālās prasmes

Aktivitātes saglabāšana un jaunu zināšanu apgūšana, ietverot arī digitālās prasmes – jā, tie ir mūsdienīga seniora izaicinājumi. Kā to visu var darīt efektīvi un lieki netērējot laiku, interesējamies raidījumā.

Vada:

Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Tā vidējā. Latviešu tautas pasaku dzejā stāsta Edmunds Freibergs

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Pārkāpumi sociālās korekcijas izglītības iestādē "Naukšēni": kādai jābūt šādai iestādei

Sociālās korekcijas izglītības iestādē "Naukšēni" atklāti būtiski pārkāpumi un speciālisti aicina to likvidēt. Diskutējam, interesējoties, kāds būs risinājums un kādai jābūt jauniešu sociālās korekcijas vietai?

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Annas Katras romāns "Vietējā stacija". 1. daļa

Annas Katras romāna „Vietējā stacija” iestudējums. Dramatizējuma autors Dzintars Tilaks. Režisors Edmunds Freibergs. 2020.gada ieraksts. 1.daļa.

Lasīt vairāk

22:58

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Atvērtie faili

#59 "Tev pusmiljons bija rokā!" Muitnieku sarunas liecina par kukuļu dalīšanu

Raidījums pēta, kas notiek muitā - ieskatās vairākos kriminālprocesos, kuros izmeklētas aizdomas par kukuļošanu muitā, un analizē muitnieku ienākumu deklarācijas.

Vada:

Anita Brauna
Indra Sprance

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

"Perfekta teikuma nāve". Valters Sīlis iestudējis izrādi par Atmodas laiku
Taro kārtis iezīmē Ievas Kraules-Kūnas personālizstādi "Kādas kārtis man kritušas"
Rīgas projektu koris aicina uz koncertu Rīgas A Cappella festivālā

Režisors Valters Sīlis Latvijas Nacionālajā teātrī iestudējis izrādi "Perfekta teikuma nāve". Iestudējuma pamatā igauņu rakstnieka Reina Rauda romāns par Atmodas laiku Igaunijā. Pirmizrāde bija plānota jau pērnā gada nogalē, gatavojoties Baltijas valstu neatkarības atgūšanas trīsdesmitgadēm.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Sondra Zaļupe: Ar vienu roku man ir ļoti daudz kas atņemts, ar otru - daudz kas iedots

Sondra Zaļupe ir mūzikas un kultūras projektu producente, bet viņas sirds darbs ir tekstu radīšana mūzikai. Viņa darbojas melanomas pacientu atbalsta biedrībā „Soli priekšā melanomai”. Šobrīd abi ar vīru, komponistu un sitaminstrumentālistu Rihardu Zaļupi, aktīvi iesaistās dažādās aktivitātēs, lai palīdzētu citiem, kuriem ir nepieciešams atbalsts.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

02:55

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Savs štābiņš, mājiņa vai paslēptuve: svarīga vieta, kur bērnam pabūt vienam

Kāpēc katram bērnam vajadzīgs savs štābiņš, vigvams vai vieta, kur pabūt vienam un kā atbalstīt bērnus viņu radošajās iecerēs, lai šādas paslēptuvēm taptu mājās vai pagalmā?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:55

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Lielie vulkāni nesnauž

Pēdējo mēnešu laikā novēroti vairāki lieli vulkānu izvirdumi. Pētnieki pauž bažas, ka vulkāni ar eksplozivitāti lielāku par 8 pēc vērtēšanas skalas, nesnauž, bet ir aktīvi Zemes dzīlēs. Vai tiešām varam gaidīt šādas dabas katastrofas?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk