Ceturtdiena, 2024. gada 29. februāris

Vārda diena:

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

Aktuālā situācija, stundas pieteikums. Diena vēsturē, jubilāri.
*
Mūsdienās arvien vairāk notikumu pārceļas uz elektronisko vidi. Tajā uz sapulcēm sanāk darba kolektīvi, uzņēmēji slēdz darījumus. Pārvākšanās uz e – vidi ir nojaukusi ierastās valstu robežas un samazinājusi attālumus.
Lai atvieglotu ārzemnieku iespējas izmantot Latvijas elektronisko vidi, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pirms gada radīja īpašu elektroniskās identifikācijas karti ārzemniekiem. Tā ļauj iegūt e-parakstu un slēgt darījumus, nebraucot uz Latviju un neprasot te uzturēšanās atļauju. Taču dokumentu iekāroja cita auditorija un citiem mērķiem. Cilvēki no Turcijas, Albānijas un Uzbekistānas dokumentu, iespējams, mēģina nelikumīgi izmantot, lai strādātu Eiropas Savienībā. Pārvaldes darbinieki un robežsargi situāciju laikus atklāja un problēmu novērsa, taču šis gadījums parāda, kā paļaušanās uz cilvēku godaprātu var radīt Eiropas mēroga nepatikšanas.

Vada:

Daira Zīle

06:30

Ziņas

06:39

Labrīt

Reģionu aktualitātes.
*
Ūdens saimniecības reforma Cēsu novadā.
*
Aukstajā laikā Liepājā nakts patversmē nonākuši cilvēki, kuri nav varējuši samaksāt par saviem mājokļiem. Pašlaik Liepājā patversmē atrodas aptuveni 80 bezpajumtnieku, taču uzņemt varot līdz 120, tāpēc šobrīd nepieciešamās vietas iespējams pilsētā nodrošināt. Daļa no bezpajumtniekiem uz patversmi nedodas, jo nevēlas ievērot tur esošos noteikumus.

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Simtiem ukraiņu bērnu Latvijā ir bez vecākiem. Pusaudžu Aņas un Darjas stāsts
Māris Kučinskis vērtē būtiskākos darbus iekšlietu nozarē

Kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā ārkārtas aizbildnība piešķirta gandrīz 1000 bērniem, kuri patvērumu raduši Latvijā. Bēgļu kustība gan ir mainīga, daļa bērnu aizbrauc, vēl citi šeit ir sasnieguši pilngadību. Līdz ar ko pašlaik ukraiņu bērnu skaits, kas Latvijā dzīvo bez saviem vecākiem, ir tuvu sešiem simtiem. Sižetu sērijā "Kara bērni" Latvijas Televīzija (LTV) tikās ar divām pusaudzēm, kuras šeit bez vecākiem dzīvo jau deviņus mēnešus.

Vada:

Daira Zīle
Kārlis Dagilis

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:39

Labrīt

Jaunākā laika prognoze.
*
Trīs aktuāli un svarīgi ekonomikas notikumi.
*
Vēl atlikušas divas nedēļas, kuru laikā var atvērt SDI kontu, lai to piereģistrētu VID Elektroniskajā deklarēšanās sistēmā. SDI konts ir saimnieciskās darbības ieņēmumu konts. Tas nodrošina automatizētu nodokļu aprēķinu un nomaksu. Patlaban šādu SDI kontu piedāvā tikai Industra Bank.

Viesos:

Diedišķis Jānis
Industra Bank valdes loceklis

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Latvijas izdotas e-ID kartes Eiropā mēģina izmantot nelegālajā nodarbinātībā

Lai atvieglotu ārzemnieku iespējas izmantot Latvijas elektronisko vidi, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pirms gada radīja īpašu elektroniskās identifikācijas karti ārzemniekiem. Tā ļauj iegūt e-parakstu un slēgt darījumus, nebraucot uz Latviju un neprasot te uzturēšanās atļauju. Taču dokumentu iekāroja cita auditorija un citiem mērķiem. Cilvēki no Turcijas, Albānijas un Uzbekistānas dokumentu, iespējams, mēģina nelikumīgi izmantot, lai strādātu Eiropas Savienībā.

Vada:

Andrejs Vasks

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:39

Labrīt

Tautas deju kolektīvi gatavojas nākamā gada lielajiem Dziesmu un deju svētkiem

Tikuši vaļā no pandēmijas ēnas, deju kolektīvi beidzot uz pilnu kāju, ar pilnu elpu, jaudu un enerģiju atkal atsākuši koncertus un gatavošanos Dziesmu un deju svētkiem.

Vada:

Silvija Smagare

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Paplašināsies elektroniskā paraksta izmantošanas iespējas

No 2023. gada 1. maija elektroniskā identifikācijas karte ir noteikta kā primārais personu apliecinošais dokumenta veids. Tas paver iespējas vairāk attīstīt dažāda veida elektroniskos pakalpojumus, kuros tiek izmantots elektroniskais paraksts. Par e-paraksta jaunumiem saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Dzīvnieku dzīve tumsas aizsegā

Kad cilvēki dodas pie miera, mežā sākas rosība. Kādas ir dzīvnieku nakts gaitas, kur tie dodas, ko dara un kāpēc nakts dzīvniekiem dod zināmas priekšrocības?

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

10:57

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Pasniegtas Eiropas Kinoakadēmijas balvas. Rezultātus analizē eksperti
Izrādē "Pretpoli" dejotāji atspoguļo trīs ideju konfliktu debašu šova arēnā
Latgales prozas lasījumi šogad uzdeva jautājumu – kur ir muna sāta?

Labākais Eiropas kino - secinājumi pēc Kinoakadēmijas balvu sadalījuma. Spēlfilmas, kuras  šobrīd varam redzēt kinoteātros un kuras iecerēts demonstrēt drīzumā. Analizē eksperti Sonora Broka, Dārta Ceriņa un Paula Bērziņa.

Vada:

Renāte Lazdiņa

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Otrdiena, 13. decembris pl. 12:00

Lasīt vairāk

12:30

Diplomātiskās pusdienas

Bahreina: viens no ietekmīgākajiem arābu centriem Tuvajos Austrumos

Raidījumā dosimies uz kādu arhipelāga valsti Rietumāzijā, kas ir slavena ar savām pērlēm, plaukstošo ekonomiku un bagāto vēsturi. Dosimies uz islāma konstitucionālo monarhiju Bahreini, jeb oficiāli Bahreinas Karalisti. Tās teritorija sastāv no 33 salām un valsts ir viens no ietekmīgākajiem arābu centriem Tuvajos Austrumos.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

12:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 13. decembris

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā: Jaunās valdības darāmie darbi - kā tie sakrīt ar partiju noteiktajiem plāniem

Krustpunktā diskusija: Jaunās valdības darāmie darbi un kā tie sakrīt ar partiju deklarētajiem plāniem.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:58

Sociālais paziņojums

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Kāds ir mūsdienīgs Ziemassvētku stāsts bērniem un ko šogad piedāvā Latvijas kultūrtelpa?

Kāds ir mūsdienīgs Ziemassvētku stāsts bērniem un ko šobrīd piedāvā Latvijas kultūrtelpa?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Brīvības bulvāris

Ineta Lipša: Šis pateicīgs laiks saprast, ko nozīmēja okupācija, deportācijas, holokausts

Ar vēsturnieci Inetu Lipšu, kurai iznākusi jauna monogrāfija "Viena. Grozāmo sarakstu slazdā: sieviešu politiskā vēsture Latvijā 1922–1934", saruna par vēstures nepārtrauktību, no Latvijas Republikas dibināšanas fotogrāfijas izrietošo "pakauša perspektīvu dzimtes pētījumu kontekstā" un to, vai šie laiki ir vēsturiskāki par citiem laikiem.

Vada:

Gints Grūbe

Lasīt vairāk

15:34

Radio mazā lasītava

Kopā ar Jāni Streiču lasām viņa brāļa Ērika Streiča grāmatu par dēkām armijā

Smējīgi stāstnieki esot visi Streiči, bet šoreiz Radio mazā lasītava sarunājas ar kinorežisoru Jāni Streiču un lasa viņa brāļa Ērika Streiča grāmatu "Latviešu dēkainis krievu armijā", kuru Ēriks nesagaidīja.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

FKTK skaidro "Baltic International Bank" darbības apturēšanas iemeslus
Valdība piešķir naudas balvas 1,3 miljonu eiro apmērā par izciliem sasniegumiem sportā

"Baltic International Bank", kuras darbība atbilstoši Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) lēmumam ir apturēta, noguldījumi ir apmēram 1580 klientiem, tostarp apmēram 700 ir Latvijas rezidenti, otrdien preses konferencē sacīja komisijas priekšsēdētāja Santa Purgaile.

Vada:

Tālis Eipurs

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša: Liene Jakovļeva aicinās uz pasaulslavenā nīderlandiešu blokflautista Ērika Bosgrāfa un orķestra "Collegium Musicum Riga" Baha mūzikas albuma prezentācijas koncertu 14. decembrī Mazajā ģildē un multimediālo koncertu "Simfoniskais hits ar Goran Gora. Francis Lists" 15. decembrī Lielajā ģildē.
Mediju apskats: apkopojis Elvis Jansons.
Šī diena vēsturē: 1577. gada 13. decembrī no Plimutas ostas Anglijā jūrā devās piecu kuģu flotile kapteiņa Frensisa Dreika vadībā. Dreika vadībā šī ekspedīcija apkuģoja zemeslodi, atgriezdamās mājās gan tikai ar vienu kuģi, toties ar bagātīgu laupījumu. Eduards Liniņš.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Polijas vēstniecība pie Brīvības pieminekļa rīko akciju "Brīvības gaisma"
Sniegs ietekmē sabiedriskā transporta kustības grafikus. Atcelti reisi

13.decembrī aprit 41.gadadiena kopš karastāvokļa ieviešanas Polijā 1981. gadā. Polijas neatkarības kustībai tas bija milzīgs trieciens, tomēr tā netika sakauta, un cīņa pret komunistisko diktatūru turpinājās. Aicinām visus 13.decembra vakarā iedegt sveci, kas būs piemiņas simbols par tiem grūtajiem laikiem.

Vada:

Tālis Eipurs

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Dzīves dārdzības laikā daļa avīžu iznāks retāk, neviens izdevējs negrasās beigt darbu

Preses izdevējiem tēriņi par avīžu un žurnālu nogādāšanu līdz lasītājiem no nākamā gada būs par 11 procentiem lielāki. Tādēļ ar valsts nodrošināto nepilnu septiņu miljonu eiro atbalstu preses piegādei būs par maz, un politiķi un ierēdņi plāno par salīdzinoši nelielas papildu dotācijas atrašanu.Kā aizrit abonēšanas kampaņas un kā nākamajā gadā darbu plāno reģionālās preses izdevēji?

Vada:

Edgars Kupčs

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Tādi esam: Sandra un Egils Neliusi ir skolotāji Bauskas novada Stelpes sākumskolā. Sandra ir arī Stelpes pagasta kultūras pasākumu organizatore, bet vairākas skolotājas vada arī pagasta amatiermākslas pulciņus - sieviešu vokālo ansambli, amatierteātri un vidējās paaudzes deju kolektīvu. Stelpes pagasta iedzīvotāji atbalsta cilvēkus Ukrainā, bet Adventa laikā Stelpē notiek dažādi Ziemassvētku pasākumi. Vairāk stāsta Daina Zalamane.
Mediju apskats: apkopojis Elvis Jansons.

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Otrdiena, 13. decembris pl. 18:00

Finanšu un kapitāla tirgus komisija ilgstoši norādījusi uz problēmām "Baltic International Bank" darbībā

Sabiedrotie apņēmušies sniegt Ukrainai neatliekamu palīdzību, lai tās iedzīvotāji varētu pārciest ziemu

ES valstu Enerģētikas ministri mēģina vienoties par gāzes cenu griestiem

Rīgā slēdz stāvvietas Kronvalda parkā

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

18:30

Stiprie stāsti

Konkursā "Sējējs" laureātu - Skaistkalnes pagasta "Pienjāņu" - dārzā aug bioloģiskie augļi

Konkursā "Sējējs" nominācijā "Bioloģiskā lauku saimniecība" šogad par laureātiem kļuva Bauskas novada Skaistkalnes pagasta "Pienjāņi". Lietuvas pierobežā 36 ha izveidots bioloģiskais ābolu un bumbieru dārzs, kurā aug arī Latvijā izveidotas bioloģiskās ābolu šķirnes un speciālas šķirnes sidra ražošanai, šogad uzsākta sidra ražošana.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Ziemassvētku sajūtām pievienojies lielais futbols. Saruna ar futbolistu Raimondu Krolli

Lai arī neierasti,tomēr aizraujoši - šogad Ziemassvētku sajūtām pievienojies lielais futbols. Šovakar Monopolā bez prognozēm un sportiski smalkām analīzēm tiekamies ar latviešu futbolistu Raimondu Krolli.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Paplašināsies elektroniskā paraksta izmantošanas iespējas

No 2023. gada 1. maija elektroniskā identifikācijas karte ir noteikta kā primārais personu apliecinošais dokumenta veids. Tas paver iespējas vairāk attīstīt dažāda veida elektroniskos pakalpojumus, kuros tiek izmantots elektroniskais paraksts. Par e-paraksta jaunumiem saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Kalendāra vīrs. Pasaku stāsta Imants Skrastiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā: Jaunās valdības darāmie darbi - kā tie sakrīt ar partiju noteiktajiem plāniem

Krustpunktā diskusija: Jaunās valdības darāmie darbi un kā tie sakrīt ar partiju deklarētajiem plāniem.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Dorotija Īdena "Salamankas bungas"

Dorotijas Īdenas romāna "Salamankas bungas" fragmentus lasa Karīna Tatarinova un Mārtiņš Hofmanis. Darbu tulkojusi Austra Aumale, kompozīcijas autore Ligita Meķe. 2004. gada ieraksts.

Lasīt vairāk

22:48

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:30

Diplomātiskās pusdienas

Bahreina: viens no ietekmīgākajiem arābu centriem Tuvajos Austrumos

Raidījumā dosimies uz kādu arhipelāga valsti Rietumāzijā, kas ir slavena ar savām pērlēm, plaukstošo ekonomiku un bagāto vēsturi. Dosimies uz islāma konstitucionālo monarhiju Bahreini, jeb oficiāli Bahreinas Karalisti. Tās teritorija sastāv no 33 salām un valsts ir viens no ietekmīgākajiem arābu centriem Tuvajos Austrumos.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

03:59

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Pasniegtas Eiropas Kinoakadēmijas balvas. Rezultātus analizē eksperti
Izrādē "Pretpoli" dejotāji atspoguļo trīs ideju konfliktu debašu šova arēnā
Latgales prozas lasījumi šogad uzdeva jautājumu – kur ir muna sāta?

Labākais Eiropas kino - secinājumi pēc Kinoakadēmijas balvu sadalījuma. Spēlfilmas, kuras  šobrīd varam redzēt kinoteātros un kuras iecerēts demonstrēt drīzumā. Analizē eksperti Sonora Broka, Dārta Ceriņa un Paula Bērziņa.

Vada:

Renāte Lazdiņa

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Ziemassvētku sajūtām pievienojies lielais futbols. Saruna ar futbolistu Raimondu Krolli

Lai arī neierasti,tomēr aizraujoši - šogad Ziemassvētku sajūtām pievienojies lielais futbols. Šovakar Monopolā bez prognozēm un sportiski smalkām analīzēm tiekamies ar latviešu futbolistu Raimondu Krolli.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Kāds ir mūsdienīgs Ziemassvētku stāsts bērniem un ko šogad piedāvā Latvijas kultūrtelpa?

Kāds ir mūsdienīgs Ziemassvētku stāsts bērniem un ko šobrīd piedāvā Latvijas kultūrtelpa?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Zināmais nezināmajā

Dzīvnieku dzīve tumsas aizsegā

Kad cilvēki dodas pie miera, mežā sākas rosība. Kādas ir dzīvnieku nakts gaitas, kur tie dodas, ko dara un kāpēc nakts dzīvniekiem dod zināmas priekšrocības?

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk