Piektdiena, 2024. gada 23. februāris

Vārda diena: Haralds, Almants

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Labrīt

Atskats vakardienā.
*
Portugāļu jūrasbraucējs Vašku da Gama bija pirmais eiropietis, kura vadītā ekspedīcija sasniedza Indiju, kuģojot apkārt Āfrikai. 1497. gada 8. jūlijā da Gama devās ceļā, lai pēc desmit mēnešiem izmestu enkuru Indijas pilsētā Kalikutā.

Vada:

Daira Zīle

06:30

Ziņas

06:33

Laika ziņas

06:39

Labrīt

Daugavpils reģionālajā slimnīcā darbu sākusi aprūpes nodaļa. Tas ir solis uz liela aprūpes centra izveidi otrajā lielākajā valsts pilsētā, kur šis pakalpojums ir nepieciešams un pieprasīts, atzīst slimnīcas vadība. Aprūpes nodaļa ir jauna nodaļa un jauns pakalpojums slimnīcā, kura galvenais uzdevums ir nodrošināt aprūpi cilvēkiem, pārsvarā gados veciem vai ar funkcionālām problēmām, kuri paši nevar palīdzēt sev, vai kurus nevar pienācīgi aprūpēt viņu ģimenes locekļi un tuvinieki. Tas ir pansionātu un aprūpes centru sniegtajam līdzvērtīgs sociālais pakalpojums, kas gan atslogo slimnīcas darbību, gan palīdz nodrošināt aprūpi iedzīvotājiem, kuriem šāda aprūpe ir nepieciešama.
*
Lai iepazīstinātu sabiedrību ar Slīteres Nacionālā parka kukaiņu pasauli un skaidrotu to lomu dabas daudzveidībā, šodien un rīt interesentus ielūdz uz Slīteres Kukaiņu naktīm.

Viesos:

Ralle Baiba
Slīteres Nacionālā parka dabas centra vadītāja

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:04

Laika ziņas

07:05

Labrīt

Eksperts: Ar Džonsona atkāpšanos Lielbritānijas atbalsts Ukrainai nemazināsies

Pēc Džonsona atkāpšanās, Konservatīvā partija jaunu līderi varētu atrast divu mēnešu laikā, skaidro Latvijas Universitātes profesors Daunis Auers. Tas saistīts ar procedūru, kas jāievēro tā izvēlē. Viņš prognozēja, ka uz šo amatu varētu pieteikties 6 vai 7 kandidāti.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:33

Laika ziņas

07:39

Labrīt

Energoresursu un būvniecības cenu pieaugums ietekmē visas nozares, tai skaitā arī privātmāju celtniecību. Joprojām lielākā pircēju aktivitāte ir Rīgā un Pierīgā, bet mājas būvē mazākas un energoefektīvākas. Privātmāju cena ir no 150 līdz 200 tūkstošiem eiro un, ja mājokļiem Pierīgā komercbanku kredīti sedz līdz 85% no celtniecības izmaksām, tad reģionos finansiālais atbalsts ir mazāks, jo mazāka ir mājas nākotnes vērtība.
*
Energoresursu cenas tik tiešām ietekmē visas nozares, tādēļ šajos apstākļos tām seko līdzi vēl jo vērīgāk. Šonedēļ naftas cenas uzrādīja kritumu, kas bija zem 100 ASV dolāriem par barelu. Lai gan jau vakar naftas cenas atkal pieauga, tirgiem fokusējoties uz naftas piegāžu riskiem. Ar ko šīs svārstības skaidrojamas?

Viesos:

Valdmanis Gunārs
Latvijas elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas izpilddirektors

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:04

Laika ziņas

08:05

Labrīt

Uģis Lībietis ar ārzemju jaunumiem.
*
Kas notiek Ukrainas frontē?
*Rīgā kavējas virkne miljoniem vērto infrastruktūras projektu. Vietvaras dome aizbildinās ar vairākiem ārējiem apstākļiem, savu atbildību tajā nesaredzot. Būvnieki kavējumus pamato ar darba spēka trūkumu un materiālu piegādes problēmām. Turpretim pilsētplānotājs un pašvaldības domes opozicionārs norāda uz vietvaras iekšējām problēmām, kas traucē darbus pildīt savlaicīgi.

Viesos:

Pudāns Kaspars
Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris, pulkvedis

Vada:

Daira Zīle

08:30

Ziņas

08:33

Laika ziņas

08:39

Labrīt

Vērienīga izstāde Liepājas muzejā vēstīs par Liepājas – Romnu dzelzceļa vēsturi.

8. jūlijā Liepājas muzejā atklās vērienīgu izstādi, kas vēstīs par Liepājas – Romnu dzelzceļa vēsturi. Izstāde "Dzelceļš ienāk Liepājā (1871 -1940)" veidota sadarbībā ar modes vēsturnieka Aleksandru Vasiļjeva fondu un vēstīs par Liepājas dzelzceļa tapšanu un pilsētas attīstību.

Vada:

Inga Ozola

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Kartingi, ūdensrijēji un kamielis jeb akcija "Zemgale aicina!"

Kartingi, ūdensrijēji un kamielis! Liekas, kas šīs trīs lietas varētu saistīt kopā? Bet, kas tās vieno, uzzināsiet, klausoties raidījumu, kurā stastīsim par tūrisma veicināšanas akciju “Zemgale aicina!”.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:04

Laika ziņas

10:05

Digitālās brokastis

Ziņu topā: "Microsoft" pērk "Activision", hakeri uzbrūk Centrālajai laboratorijai
Kriptovalūtu tehnoloģijas un nākotne kopā ar Denisu Fiļipovu un Kristapu Moru

Tehnoloģiju ziņu topā: "Microsoft" pērk "Activision", jauni viedpulksteņi un hakeri uzbrūk Centrālajai laboratorijai.

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

10:57

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:04

Laika ziņas

11:05

Kultūras rondo

Skanīgā Rīgas diena festivālā "Baltica". Tiekamies ar dalībniekiem, aicinām piedalīties

Uz spēlētprieku aicina starptautiskais folkloras festivāls “Baltica” Rīgas dienā: gan koncertos Vērmanes dārzā un laukumā pie Brīvības pieminekļa; gan dzīvās kultūras mantojuma darbnīcās Rīgas kanāla malā. Notikumiem līdzi sekos arī tiešraidē no laukuma pie Brīvības pieminekļa.   

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Piektdiena, 8. jūlijs pl. 12:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

12:30

Dzīves ritmi mūzikā

Angļu mūziķis Rodžers Vitteikers pasaules slavu iemantoja svilpojot

Britu mūziķis Rodžers Vitteikers vada laimīgās vecumdienas Kenijā, noraugoties uz zebru ganāmpulku. Vispār – ar Rodžeru viss nav tik tradicionāli. Pasaules slavu viņš iemantoja nevis dziedot, bet svilpojot. Nosvilpot melodiju – tas taču tāds nieks vien ir. Klausoties Rodžera Vitteikera ierakstos, nākas aizdomāties, ka varbūt viss nemaz tik vienkārši nav.

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:04

Laika ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā: aizsardzības valsts dienesta veidošana, populāras sejas partiju sarakstos

NATO Madrides samits, iecere veidot aizsardzības valsts dienestu, Borisa Džonsona atkāpšanās, Latvijas sportisti izvēlas Krievijas komandas, partiju sarakstos sāk vīdēt populāras sejas - aktualitātes Krustpunktā vērtē žurnālisti.

Vada:

Māra Jansone
Filips Lastovskis

Lasīt vairāk

13:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 8. jūlijs

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:03

Laika ziņas

14:05

Ģimenes studija

Divgadnieces vadīts ceļojums pa Eiropu. Pieredzē dalās vecāki Kaspars un Zane Breidaki

Gada sākumā plašsaziņas līdzekļos varēja lasīt, ka improvizācijas aktieris, radio balss un pasākumu vadītājs Kaspars Breidaks kopā ar ģimeni devies pusgadu ilgā ceļojumā pa Eiropu. Un ka tas ir Kaspara un Zanes meitiņas divgadīgās Amēlijas vadīts ceļojums – mierīgs, plūstošs. Šoreiz Breidaku iespaidi un atziņas pēc ceļojuma.

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:04

Laika ziņas

15:05

Augstāk par zemi

Projekta "KULDRUM" mērķis ir radīt "zelta vietu" sadarbībai stāstniecības jomā

Vārds “guld/ kuld” ar nozīmi “zelts” ir pazīstams vairākās ap Baltijas jūru runātās valodās, līdzīgi latviešu valodā no svešvalodām aizgūta “rūme” jeb istaba. Projekts "KULDRUM" ir igauņu, zviedru, latviešu sadarbības projekts, kura mērķis ir radīt “zelta vietu” savstarpējai sadarbībai stāstniecības jomā.

Lasīt vairāk

15:05

Latgolys stuņde (Latgales apraide)

Slimnīcu tīkla attīstības stratēģijas atbalsis Preiļos

Preiļu novadā pirms nedēļas uzsākta parakstu vākšana pret paredzamo SIA “Preiļu slimnīca” līmeņa pazemināšanu. Kā šobrīd izskatās slimnīcu tīkla attīstības stratēģija un kā slimnīcas līmeņa maiņa varētu ietekmēt medicīnas pakalpojumu pieejamību reģionā, par to saruna ar reģiona slimnīcu pārstāvjiem un Veselības ministriju.

Vada:

Renāte Lazdiņa
Juris Saukāns

Lasīt vairāk

15:35

Vietu lietas Latvijā

Dāvanas ģenerālim Balodim un prezidentam Kārlim Ulmanim alus fabrikanta pilī

Dauderu muzejā, kas ierīkots bijušajā alusdarītavas "Waldschlößchen" īpašnieka Ādolfa fon Bingnera savrupmājā un vēlākajā Latvijas Valsts prezidenta K. Ulmaņa rezidencē, skatām publiskās dāvanas, kas raksturo Ulmaņa režīmu, uzzinām, kā te nonāca izcilā latviešu ainavista Vilhema Purvīša glezna un kāpēc padomju laikos tika aizkrāsoti šī nama kabineta greznie griesti.
 

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:04

Laika ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Jūnijā gada inflācija sasniegusi 19,3%
Siguldā norisinās mentālās veselības un mūzikas festivāls "Ogle 2022"

2022.gada jūnijā, salīdzinot ar 2021. gada jūniju, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 19,3 %, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vada:

Arta Skuja
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:33

Laika ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Turpinās Starptautiskais folkloras festivāls Baltica, Cēsu mākslas festivāla atklāšana ar "Tristans un Izolde" atskaņojumu. Senā mūzika Bauskā un Rundālē.
Portugāļu jūrasbraucējs Vašku da Gama bija pirmais eiropietis, kura vadītā ekspedīcija sasniedza Indiju, kuģojot apkārt Āfrikai. 1497. gada 8. jūlijā da Gama devās ceļā, lai pēc desmit mēnešiem izmestu enkuru Indijas pilsētā Kalikutā.

17:00

Ziņas

17:04

Laika ziņas

17:05

Pēcpusdiena

"Pārgalvības cena. Nelec!" SPKC aicina nesavienot atpūtu pie ūdens ar alkohola lietošanu

Slimību profilakses un kontroles centrs kampaņā "Pārgalvības cena. Nelec!" uzsver alkohola lietošanas negatīvo ietekmi, izvēloties aktīvu atpūtu pie vai uz ūdens.

Vada:

Arta Skuja
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:33

Laika ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Interese par privātmāju iegādi nesamazinās, bet mājas būvē mazākas un energoefektīvākas

Energoresursu un būvniecības cenu pieaugums ietekmē visas nozares, tai skaitā arī privātmāju celtniecību. Joprojām lielākā pircēju aktivitāte ir Rīgā un Pierīgā, bet mājas būvē mazākas un energo efektīvākas. Privātmāju cena ir no 150 līdz 200 tūkstošiem eiro un, ja mājokļiem Pierīgā komercbanku  kredīti sedz līdz 85% no celtniecības izmaksām, tad reģionos finansiālais atbalsts ir mazāks, jo mazāka ir mājas nākotnes vērtība.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

„Mēs cilvēki, palīdzību varam palūgt otram cilvēkam, bet dzīvnieks to nevar - tā savu motivāciju, rūpēties par klaiņojošajiem, bezsaimnieka dzīvniekiem, pamato staiceliete Inga Plaude. Savulaik viņa darbojās biedrībā „Dzīvnieku SOS", bet tagad izveidojusi savu biedrību „Vidzemes ķepas".

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Piektdiena, 8. jūlijs pl. 18:00

*Japānā nogalināts bijušais premjerministrs Abe
* Latvijā pārtikas cenu kāpumu prognozē vēl vairākus mēnešus
* Arī par vietu kopmītnē studentiem būs jāmaksā vairāk. Dzīves dārdzības dēļ nākamajā mācību gadā varētu būt liels studentu atbirums.

Vada:

Dace Pēkšēna

Lasīt vairāk

18:30

Zīmolstāsti.lv

Raidījuma tēma - zīmols un zudušais. Saruna par zīmoliem, kas nodzīvojuši pietiekami ilgu mūžu, tomēr no aprites pēdējās desmitgadēs ir pazuduši. Stāsta komunikācijas stratēģis Zigurds Zaķis un zīmolvedībās un reklāmas eksperts Guntis Stirna.

19:00

Ziņas

19:04

Laika ziņas

19:05

Monopols

Mūziķis un skaņu režisors, grupas "Orman's" dalībnieks Einārs Jaunbrālis

Savulaik mūziķis un skaņu režisors Einārs Jaunbrālis sadarbojās ar leģendāro grupu „Sīpoli”. Vēlāk viņa vadībā tapa grupa „Jumis”, kurā apvienojās "Sīpolu" un „Turaidas Rozes” mūziķi. Bet pavisam nesen Jaunbrālis iesaistījies pavisam jaunā projektā "Orman's". Monopola viesis - šīs grupas dalībnieks Einārs Jaunbrālis.  

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:04

Laika ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Kartingi, ūdensrijēji un kamielis jeb akcija "Zemgale aicina!"

Kartingi, ūdensrijēji un kamielis! Liekas, kas šīs trīs lietas varētu saistīt kopā? Bet, kas tās vieno, uzzināsiet, klausoties raidījumu, kurā stastīsim par tūrisma veicināšanas akciju “Zemgale aicina!”.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Ebreju tautas pasaku Leviatans, lapsa un zivis stāsta Āris Rozentāls

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā: aizsardzības valsts dienesta veidošana, populāras sejas partiju sarakstos

NATO Madrides samits, iecere veidot aizsardzības valsts dienestu, Borisa Džonsona atkāpšanās, Latvijas sportisti izvēlas Krievijas komandas, partiju sarakstos sāk vīdēt populāras sejas - aktualitātes Krustpunktā vērtē žurnālisti.

Vada:

Māra Jansone
Filips Lastovskis

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Berijs Kreitons "Dubults neplīst". Teātra kluba "Hamlets" viesizrāde

Teātra kluba Hamlets viesizrāde. Berija Kreitona traģikomēdija Dubults neplīst. Ielūdz Esmeralda Ermale un Rolands Zagorskis. Divās daļās.

 

 

Lasīt vairāk

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:30

Dzīves ritmi mūzikā

Angļu mūziķis Rodžers Vitteikers pasaules slavu iemantoja svilpojot

Britu mūziķis Rodžers Vitteikers vada laimīgās vecumdienas Kenijā, noraugoties uz zebru ganāmpulku. Vispār – ar Rodžeru viss nav tik tradicionāli. Pasaules slavu viņš iemantoja nevis dziedot, bet svilpojot. Nosvilpot melodiju – tas taču tāds nieks vien ir. Klausoties Rodžera Vitteikera ierakstos, nākas aizdomāties, ka varbūt viss nemaz tik vienkārši nav.

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Mūziķis un skaņu režisors, grupas "Orman's" dalībnieks Einārs Jaunbrālis

Savulaik mūziķis un skaņu režisors Einārs Jaunbrālis sadarbojās ar leģendāro grupu „Sīpoli”. Vēlāk viņa vadībā tapa grupa „Jumis”, kurā apvienojās "Sīpolu" un „Turaidas Rozes” mūziķi. Bet pavisam nesen Jaunbrālis iesaistījies pavisam jaunā projektā "Orman's". Monopola viesis - šīs grupas dalībnieks Einārs Jaunbrālis.  

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Latgales stunda (atkārtojums LR1)

Slimnīcu tīkla attīstības stratēģijas atbalsis Preiļos

Preiļu novadā pirms nedēļas uzsākta parakstu vākšana pret paredzamo SIA “Preiļu slimnīca” līmeņa pazemināšanu. Kā šobrīd izskatās slimnīcu tīkla attīstības stratēģija un kā slimnīcas līmeņa maiņa varētu ietekmēt medicīnas pakalpojumu pieejamību reģionā, par to saruna ar reģiona slimnīcu pārstāvjiem un Veselības ministriju.

Vada:

Renāte Lazdiņa
Juris Saukāns

Lasīt vairāk

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Divgadnieces vadīts ceļojums pa Eiropu. Pieredzē dalās vecāki Kaspars un Zane Breidaki

Gada sākumā plašsaziņas līdzekļos varēja lasīt, ka improvizācijas aktieris, radio balss un pasākumu vadītājs Kaspars Breidaks kopā ar ģimeni devies pusgadu ilgā ceļojumā pa Eiropu. Un ka tas ir Kaspara un Zanes meitiņas divgadīgās Amēlijas vadīts ceļojums – mierīgs, plūstošs. Šoreiz Breidaku iespaidi un atziņas pēc ceļojuma.

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Digitālās brokastis

05:57

LR1 frekvenču pieteikums