Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Vārda diena: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Nakts ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Stiprie stāsti

Atkārtojums. Raidījums "Stiprie stāsti" ciemojas Tukuma novada Smārdes pagasta z/s "Viduļi", kur 5 siltumnīcās aug puķu, dārzeņu un garšaugu stādi. 90. gados siltumnīcās stādus sāka audzēt Elita Behmane, tagad mammas iesākto turpina meita Gunita Behmane - Rudzīte kopā ar vīru Jāni. Saimnieki īstenojuši ES projektu mazo lauku saimniecību attīstībai, modernizējuši apkures un laistīšanas sistēmas un šovasar plāno uzbūvēt vēl vienu siltumnīcu.

Viesos:

Behmane Elita
mamma
Behmane-Rudzīte Gunita
meita
Rudzītis Jānis
vīrs

06:35

Mūzika

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Atskats vakardienā.
*
1925. gada 1. aprīlī Rīgā oficiāli sāka kursēt taksometri, ne vienkārši auto, kas par līgtu samaksu pārvadāja klientus, bet ar skaitītājiem apgādāti specializēti Renault markas braucamie.

Vada:

Daira Zīle

07:30

Ziņas

07:33

Sporta ziņas

07:38

Labrīt

Pirmais aprīlis ir joku diena, kad valda humors un smiekli, cilvēki mēdz viens otru izjokot un arī uzmanās, lai paši nesaņemtu aprīli. Tomēr šķiet, ka ikdienā Latvijas iedzīvotāji nav tie priecīgākie cilvēki, vairāk redzams nopietnu un norūpējušos seju. Kāpēc mēs tik reti smaidām?
*
Valsts ar reģionālo autobusu pārvadātājiem joprojām nevar atrast kopsaucēju, lai attīstītu komerciālos maršrutus. Pagaidām nav zināms, kad valsts komersantiem sāks atlīdzināt naudu par pasažieriem, kuriem noteiktas daļējas vai 100% atlaides par braucienu. Nozares asociācijā uzsver - ja valsts soli nespers, uzņēmumi savu pakalpojumu nepiedāvās.
*
Rēzekniešu Alda un Gunas Kišu ģimenē aug trīs bērni – deviņgadīgais Gints, piecgadīgā Aiva un trīsgadīgais Stefans. Vecāki abi ir mūziķi, un ikdienā ne tikai muzicē, bet arī strādā par mūzikas pedagogiem. Šobrīd viņi aktīvi gatavo savu pirmo ģimenes koncertprogrammu „Piedzimt mūzikai. Popularizēt ģimeniskās vērtības, priecāties par kopā būšanu un sniegt pozitīvas emocijas – tas esot galvenais šīs koncertprogrammas uzdevums. Šobrīd vēl notiek aktīvs mēģinājumu process, bet jau tagad viņos ir apņemšanās ar koncertiem apceļot Latviju.

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Iknedēļas svarīgāko notikumu apkopojums. Šoreiz par sagruvušo ēku Satekles ielā, sabiedrisko mediju apvienošanu, Ogres muzeju, Dziesmu un deju svētku kaislībām un par gadadienu kopš Bučas un Irpiņas atbrīvošanas Ukrainā.

Vada:

Daira Zīle

08:30

Ziņas

08:33

Sporta ziņas

08:38

Labrīt

Jelgavniece Māra Sidauga nenāk no keramiķu dzimtas. Viņa mācījusies interjera dizainu, tomēr vienmēr esot gribējusi atrast ko tādu, ko var izdarīt ar rokām. Jaunās keramiķes sapnis ir savu mājokli aprīkot ar pašas gatavotām māla lietām, iekaitot flīzes un izlietni, bet galvenais esot rast sajūtu, ka visu, kas man ir nepieciešams, varu izgatavot pati.
*
„Tā ir brīvība dvēselei – tā par dzīvošanu un saimniekošanu laukos saka bijusī pilsētniece Dace Šulce. Šobrīd viņas un dzīvesbiedra Jorena Gredzena mājas ir Burtnieku pagasta „Gredzenos, jeb kā viņi paši ar lepnumu dēvē – „Gredzenmui˛ā. Pavasaris „Gredzenmui˛ā ir īpaši iezīmīgs, tā kā saimniecībā tiek audzētas kazas, tad tagad ir mazuļu laiks.

Vada:

Daira Zīle

08:58

Sociālais paziņojums

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:30

Ziņas

09:33

Labrīt

Profesors Roberts Vests: Veselības kampaņas "jāatsvaidzina", lai sabiedrībai neapnīk

Rīgas Stradiņa Universitātē šī bija Zinātnes nedēļa, kurā piedalījās arī uzvedības pētnieks Roberts Vests (Robert West) no Lielbritānijas. Paneļdiskusijā viņš runāja par tematu, par kuru daudzkārt pārliecinājies praksē: valdības politika un lēmumi sabiedrības veselības jomā drīzāk sasniedz mērķus, ja balstās uzvedības pētnieku atklājumos.

Vada:

Zane Eniņa

Lasīt vairāk

09:59

Sociālais paziņojums

10:00

Ziņas

10:05

Greizie rati

Šņukurs gūstā. Mīklas min sēļu ciltsmāte Dzintra Alužāne ar ģimeni

Šņukurs gūstā. Šo Līgas Narkevičas un klausītāju atsūtītās mīklas minēs sēļu ciltsmāte Dzintra Alužāne Jēkabpils Slātē ar meitu Andu (keramiķe), znotu Aivaru (cilvēks, kurš draudzējas ar senām un mūsdienīgām tehnoloģijām) un mazmeitu Ievu (Amatniecības centra "Rūme" saimniece).

 

 

Vada:

Iveta Medene
Vidvuds Medenis

Lasīt vairāk

10:45

Skaņu raksti

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Bertolta Brehta iestudējumi Latvijas teātros

Vācu dramaturga, režisora un teātra teorētiķa Bertolta Brehta  20. gadsimta 20. gados izstrādātā episkā teātra teorija un tās pielietojums režijas praksē Eiropā un Latvijā. Brehta iestudējumi Latvijas teātros. 

Vada:

Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

*
Augšdaugavas novadā no applūstošas teritorijas izglābts cilvēks; prognozē straujāku ūdens celšanos Daugavā.
*
Sākusies sezonas laukstrādnieku reģistrācija; darbinieku trūkums aizvien izteiktāks
*
Krievija uz mēnesi pārņem ANO Drošības padomes vadību
*
Parīzē referendums par īres elektrisko skrejriteņu aizliegšanu
*
Dažādās līgās Latvijā turpinās izslēgšanas spēles, atgriežas futbols
*

12:14

Laika ziņas

12:15

Dzīves ritmi mūzikā

Atmināmies elektroniskās mūzikas komponistu Vangeli

Elektroniskā mūzika mūsdienu izpratnē uzplauka pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados un viens no vīriem, kurš stāvēja pie šī mūzikas stila šūpuļa bija grieķu mūziķis un komponists, kuru pasaule pazīst ar vārdu Vangelis (1943.-2022.). Raidījums veltīts viņa atcerei, jo arī vēl šodien viņš tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajiem māksliniekiem elektroniskās mūzikas žanra vēsturē.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

Sestdiena, 1. aprīlis pl. 12:00

Lasīt vairāk

13:05

Laikmeta krustpunktā

Kirovs Lipmans: Krievu draugi baidās kaut teikt. Es tos cilvēkus saprotu

Es bez darba nevaru, sēdēt mājās un neko nedarīt – tā man ir traģēdija, saka uzņēmējs, mecenāts Kirovs Lipmans. Par pirmo miljonu un tagadējo valdību, Latvijas hokeju un tikšanos ar Putinu, un kāpēc iestājās mācīties par klaunu saruna ar Kirovu Lipmanu.

Vada:

Arnis Krauze
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

15:00

Ziņas

15:05

Ķepa uz sirds

Pazudis eksotisks dzīvnieks: svarīgi rīkoties nevis domāt, ka palīdzēs kāds cits

Kā meklēt pazudušu eksotisku dzīvnieku un ko darīt, ja uz ielas ieraugam bruņurupuci, pitonu vai savvaļas kaķi? Kāpēc svarīgi rīkoties nevis domāt, ka palīdzēs kāds cits?

Lasīt vairāk

15:35

Mūzika

15:58

Sociālais paziņojums

16:00

Ziņas

16:05

Stiprie stāsti

Agnese Čakša Rudzātu pagastā izveidojusi keramikas darbnīcu "Mālkalns"

Tiekamies ar keramiķi Agnesi Čakšu, kas pirms pieciem gadiem atgriezās Latvijā no Anglijas un kopā ar vīru Daini Līvānu novada Rudzātu pagastā izveidoja keramikas darbnīcu "Mālkalns". Jaunā ģimene no Anglijas Latvijā atgriezās tāpēc, ka savu pirmo bērnu - meitu Dainu - vēlējās izaudzināt Latvijā.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

16:35

Skaņu raksti

17:00

Ziņas

17:05

Ielūdz Radioteātris

Bebri nāk. Andra Zeibota raidluga. 1. daļa
Bebri nāk. Andra Zeibota raidluga. 2. daļa

Bebri nāk. Andra Zeibota raidluga pēc Jura Zvirgzdiņa stāsta motīviem. 1. daļa.

Lasīt vairāk

17:45

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

Sestdiena, 1. aprīlis pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:14

Laika ziņas

18:15

Kolnasāta

Nūpītni nanūpītnī medinīku stuosti nu Viktora Rebļa i Jāzepa Korsaka

Soka, ka eistus i nūpītnus medinīku stuostus navar atkluot, taipat kai medinīkam vēlēt veiksmis, jo tod nasaveikšūt medeibuos. Vys tik nanūpītnajūs stuostūs i trofeju pīredzē ar mums šudiņ doluos diveji aizrauteigi i pīredzis boguoti medinīki — Viktors Reblis i Jāzeps Korsaks. Runuosim par tū, kai ar vīnu suovīni nūsaut divejus začus, kai medinīki līlejās i kaidus puorbaudejumus dūd jaunim kolektīva bīdrim, i daudzi kū cytu.

Vada:

Guna Igavena
Ilmārs Dreļs

Lasīt vairāk

18:45

Mūzika

Kolnasātas muzikālais pielikums

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Aktieris Jēkabs Reinis, pateicoties filmai "Kalev", iemīlējis basketbolu

1991. gadā cīņas basketbola laukumā saplūst ar ielās notiekošo revolūciju - tautas alkām pēc brīvības un sportistu vēlmēm pēc uzvaras. Baltijas komandām ir jāpieņem nozīmīgs lēmums, vai piedalīties Padomju Savienības basketbola čempionātā. Arī sporta fanu vidū domas nav viennozīmīgas. Uz spēles likts daudz vairāk par uzvaru! Par to vēsta igauņu spēlfilma „Kalev”, kas no 14.marta skatāma Latvijas kinoteātros. Tajā piedalījies arī latviešu aktieris Jēkabs Reinis.

Vada:

Arita Grīnberga
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Zināmais nezināmajā

Kā audzēt bietes, kā ārstēt lopus: padomu grāmatu vēsture

Kādas problēmas nomāca 18. un 19. gadsimtā Latvijas iedzīvotājus? Par to daudz pastāsta pirmās padomu grāmatas Latvijā. Kā audzēt bietes, kā ārstēt lopus - šīs un citas ikdienas dzīves aktualitātes risināja ar dažādiem padomiem. Kāda šīm grāmatām bija atsaucība lasītāju vidū?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Karaļa jaunais tērps. Pasaku stāsta Pēteris Liepiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Viens pret vienu

1:1. Gundars Rēders: Ineta Lipša. Par atteikšanos no Gada vēsturnieka nominācijas, par fundamentālu Latvijas vēstures izpēti un pieminekļiem – kam jāceļ un kuri jāgāž.
LTV raidījuma atkārtojums

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Radioteātris ielūkojas humora un satīras vēsturē. Gunāra Bērziņa humoreskas

Radioteātris ielūkojas humora un satīras vēsturē. Šovakar kāds ieraksts, kurš tapis 1969.gadā. Gunāra Bērziņa humoreskas lasa Luijs Šmits, Edgars Liepiņš un Ruta Šleiere.

 

 

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

22:33

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dzīves ritmi mūzikā

Atmināmies elektroniskās mūzikas komponistu Vangeli

Elektroniskā mūzika mūsdienu izpratnē uzplauka pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados un viens no vīriem, kurš stāvēja pie šī mūzikas stila šūpuļa bija grieķu mūziķis un komponists, kuru pasaule pazīst ar vārdu Vangelis (1943.-2022.). Raidījums veltīts viņa atcerei, jo arī vēl šodien viņš tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajiem māksliniekiem elektroniskās mūzikas žanra vēsturē.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

23:49

Mūzika

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

01:58

Mūzika

02:58

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Bertolta Brehta iestudējumi Latvijas teātros

Vācu dramaturga, režisora un teātra teorētiķa Bertolta Brehta  20. gadsimta 20. gados izstrādātā episkā teātra teorija un tās pielietojums režijas praksē Eiropā un Latvijā. Brehta iestudējumi Latvijas teātros. 

Vada:

Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Laikmeta krustpunktā

Kirovs Lipmans: Krievu draugi baidās kaut teikt. Es tos cilvēkus saprotu

Es bez darba nevaru, sēdēt mājās un neko nedarīt – tā man ir traģēdija, saka uzņēmējs, mecenāts Kirovs Lipmans. Par pirmo miljonu un tagadējo valdību, Latvijas hokeju un tikšanos ar Putinu, un kāpēc iestājās mācīties par klaunu saruna ar Kirovu Lipmanu.

Vada:

Arnis Krauze
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Aktieris Jēkabs Reinis, pateicoties filmai "Kalev", iemīlējis basketbolu

1991. gadā cīņas basketbola laukumā saplūst ar ielās notiekošo revolūciju - tautas alkām pēc brīvības un sportistu vēlmēm pēc uzvaras. Baltijas komandām ir jāpieņem nozīmīgs lēmums, vai piedalīties Padomju Savienības basketbola čempionātā. Arī sporta fanu vidū domas nav viennozīmīgas. Uz spēles likts daudz vairāk par uzvaru! Par to vēsta igauņu spēlfilma „Kalev”, kas no 14.marta skatāma Latvijas kinoteātros. Tajā piedalījies arī latviešu aktieris Jēkabs Reinis.

Vada:

Arita Grīnberga
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Greizie rati

Šņukurs gūstā. Mīklas min sēļu ciltsmāte Dzintra Alužāne ar ģimeni

Šņukurs gūstā. Šo Līgas Narkevičas un klausītāju atsūtītās mīklas minēs sēļu ciltsmāte Dzintra Alužāne Jēkabpils Slātē ar meitu Andu (keramiķe), znotu Aivaru (cilvēks, kurš draudzējas ar senām un mūsdienīgām tehnoloģijām) un mazmeitu Ievu (Amatniecības centra "Rūme" saimniece).

 

 

Vada:

Iveta Medene
Vidvuds Medenis

Lasīt vairāk

04:45

Skaņu raksti

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Kolnasāta

Nūpītni nanūpītnī medinīku stuosti nu Viktora Rebļa i Jāzepa Korsaka

Soka, ka eistus i nūpītnus medinīku stuostus navar atkluot, taipat kai medinīkam vēlēt veiksmis, jo tod nasaveikšūt medeibuos. Vys tik nanūpītnajūs stuostūs i trofeju pīredzē ar mums šudiņ doluos diveji aizrauteigi i pīredzis boguoti medinīki — Viktors Reblis i Jāzeps Korsaks. Runuosim par tū, kai ar vīnu suovīni nūsaut divejus začus, kai medinīki līlejās i kaidus puorbaudejumus dūd jaunim kolektīva bīdrim, i daudzi kū cytu.

Vada:

Guna Igavena
Ilmārs Dreļs

Lasīt vairāk

05:35

Mūzika