Sestdiena, 2024. gada 24. februāris

Vārda diena: Diāna, Dina, Dins

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

Šī diena vēsturē. 1903. gada 13. februārī apdrošināšanas firmas klerka ģimenē Ljēžā pasaulē nāca pasaulslavenais beļģu kriminālromānu autors Žoržs Simenons.
*
Gandrīz katrs iedzīvotājs un uzņēmums, kas regulāri veic bezskaidras naudas maksājumus no viena bankas konta uz citu, ir saskārušies ar situāciju, ka naudas pārskaitījums aizkavējas vairākas dienas.
Taču drīzumā tas mainīsies, jo Eiropas Parlaments pagājušajā nedēļā pieņēma regulu, kas nodrošinās, lai pārskaitītie līdzekļi nekavējoties nonāktu privātpersonu un uzņēmumu bankas kontos visā Eiropas Savienībā . Regula arī uzdos uzlabot pārskaitījumu drošību.
*
Radīta muzikālā cirka izrāde jauniešiem "Nevaru ciest, ka viņi ēd tik skaļi". Izrādes muzikālā un dramaturģiskā iecere gada garumā radīta sadarbojoties ar pašiem jauniešiem. Aizvadītajā nedēļā Rīgas cirkā viesojās Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" komanda, lai kopā ar mūziķiem, komponistiem un laikmetīgā cirka māksliniekiem strādātu pie izrādes un ar projektu iepazīstinātu arī plašāku sabiedrību.

Vada:

Elīna Baltskara

06:30

Ziņas

06:33

Labrīt

06:36

Sporta ziņas

06:41

Labrīt

Reģionu aktualitātes – notikumu afiša.
*
Šī gada budžets Preiļu novada pašvaldībai būs 32 miljonu eiro apmērā. Visam naudas nepietiks- trūks līdzekļu lauku ceļiem un drošībai – pašvaldības policijas tehniskajam aprīkojumam. Taču kā viena no prioritātēm šajā gadā Preiļos izvirzīta Preiļu pils pārbūves pabeigšana, noslēdzot remontdarbus pils otrajā un trešajā stāvā. Tādējādi jau nākamgad pils saimnieki – Preiļu pašvaldība cer pilnībā vērt vaļā pils durvis apmeklētājiem.
Domes opozīcijas deputāti gan šādu budžetu neplāno atbalstīt. Un arī daļai iedzīvotāju radies jautājums - vai tas ir piemērotākais laiks pašvaldībai ņemt aizņēmumu un vai izvirzītās prioritātes patiešām ir prioritātes.
*
Tukuma novadā mainījies sociālās palīdzības - mājas aprūpes pakalpojuma sniedzējs. Agrāk ar to nodarbojās Samariešu apvienība, taču nu šis pienākums uzticēts Sarkanajam krustam. Vietējie iedzīvotāji gan pauduši bažas, ka pakalpojuma sniedzējs, iespējams, izvēlēts vien pēc zemākās cenas piedāvājuma principa, taču pakalpojumu realitātē nespēj nodrošināt pilnā apmērā.

Viesos:

Plaude Ivonna
Laikraksta “Neatkarīgās Tukuma ziņas” galvenā redaktore

Vada:

Elīna Baltskara

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Partijas "Latvija pirmajā vietā" saraksta līderis EP vēlēšanas ir Vilis Krištopāns


Liberālisms Eiropā ir aizgājis par tālu, tāpēc jāatgriežas pie konservatīvām vērtībām, tajā skaitā cīnoties par tradicionālo vērtību saglabāšanu un pret tā saukto zaļo kursu. Ar tādu apņemšanos uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām startē partija „Latvija pirmajā vietā”.

Vada:

Kristaps Feldmanis
Elīna Baltskara

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:33

Sporta ziņas

07:38

Labrīt

Desmit sekunžu bankas maksājumi būs obligāti Eiropas Savienībā

Gandrīz katrs iedzīvotājs un uzņēmums, kas regulāri veic bezskaidras naudas maksājumus no viena bankas konta uz citu, ir saskārušies ar situāciju, ka naudas pārskaitījums aizkavējas vairākas dienas. Taču drīzumā tas mainīsies, jo Eiropas Parlaments (EP) pagājušajā nedēļā pieņēma regulu, kas nodrošinās, lai pārskaitītie līdzekļi nekavējoties nonāktu privātpersonu un uzņēmumu bankas kontos visā Eiropas Savienībā (ES). Regula arī uzdos uzlabot pārskaitījumu drošību.

Vada:

Uldis Ķezberis

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

"Facebook" 20 gadi: kā mainījies pats sociālais tīkls un kā mainījis pasauli

2024. gada 4. februārī sociālajam tīklam „Facebook” apritēja jau 20 gadi. Laika gaitā tas ievērojami audzis gan lietotāju skaitā, gan tā piedāvātajās funkcijās. Tas arī mainījis veidu, kādām uzzinām informāciju un sazināmies ar cilvēkiem. Reizē tas kļuvis arī par instrumentu gan labie, gan ne tika labiem nolūkiem.

Vada:

Rihards Plūme

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:33

Sporta ziņas

08:38

Labrīt

Cirka izrādē jauniešiem saplūst žonglēšana, laikmetīgā mūzika un stāsts par ikdienu

Radīta muzikālā cirka izrāde jauniešiem "Nevaru ciest, ka viņi ēd tik skaļi". Izrādes muzikālā un dramaturģiskā iecere gada garumā tapusi, sadarbojoties ar pašiem jauniešiem. Aizvadītajā nedēļā Rīgas cirkā viesojās Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" komanda, lai kopā ar mūziķiem, komponistiem un laikmetīgā cirka māksliniekiem strādātu pie izrādes un ar projektu iepazīstinātu arī plašāku sabiedrību. Izrādē saplūst žonglēšana, laikmetīgā mūzika un stāsts par jauniešu ikdienas izaicinājumiem.

Vada:

Sintija Ambote

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Valodnieks: Nedomāju, ka gada jaunvārds "sāļvira" iedzīvosies. Soļanka paliks ēdienkartē

Par 2023. gada jaunvārdu aptaujā iecelta "sāļvira" līdzšinējās soļankas vietā. Vai vārds iedzīvosies? Arī par to spriedīsim latviešu valodas stundā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

09:58

Sociālais paziņojums

10:00

Ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Legionella - neredzamais drauds mūsu ūdens sistēmā. Ūdens atsāļošana

No vieglas gripas simptomiem līdz letālai pneimonijai - to var radīt ar legionellas, kas dažkārt sastopamas ūdens sistēmā. Rīgas Stradiņa universitātē aizstāvēts promocijas darbs, kas īpašu uzmanību velta legionellai, to izplatībai un daudzveidībai.

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

10:56

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Gleznotāja Rūdolfa Piņņa daiļrade izstādē un grāmatā
Zīmējums kā daudzveidīgs un pašpietiekams vizuālās mākslas veids izstādē "Pāreja"

Gleznotāja Rūdolfa Piņņa daiļrade izstādē “Es dzīvoju krāsās” un Latvijas mākslas klasikas sērijā, kuru izdod „Neputns”. Kultūras  rondo studijā izstādes kuratore un grāmatas autore – Dace Lamberga.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Otrdiena, 13. februāris pl. 12:00

Lasīt vairāk

12:30

Diplomātiskās pusdienas

Kuveita: funkcionāla vienība pasaules kartē faktiski bez saldūdens krājumiem

Kuveitas Valsts - funkcionāla un saimnieciska vienība pasaules politiskajā kartē. Valstī nav saldūdens krājumu un dzeramais ūdens 3,1 miljonam iedzīvotāju tiek nodrošināts ar daudzskaitlīgu ūdens atsāļošanas iekārtu palīdzību.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

12:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 13. februāris

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā: Partiju piedāvājums Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Uz deviņām Latvijai atvēlētajām vietām Eiropas Parlamentā ir pieteikti 16 saraksti, kas nozīmē, ka konkurence būs liela un cīņai jābūt spraigai. Partiju piedāvājumu vērtējam kopā ar ekspertiem.

Vada:

Māra Jansone
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

13:58

Sociālais paziņojums

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Klases vakari un diskotēkas skolās: kā uz to raugās vecāki un pedagogi?

Vai mūsdienās skolās vēl notiek klases vakari un diskotēkas? Kāda ir šādu sarīkojumu nozīme skolēnu labbūtības veicināšanā un skolas vides veidošanā? Kā uz to raugās vecāki un pedagogi?

Vada:

Agnese Linka
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Brīvības bulvāris

Bieži veicināt uzticēšanos sabiedrībā ir par vēlu. Saruna ar socioloģi Intu Mieriņu

Saruna ar socioloģi Intu Mieriņu par savstarpējo uzticēšanos sabiedrībā un uzticēšanos politikai, par politiskajām attieksmēm un to, kā tās veidojas, par sociālo mediju radīto spriedzi publiskajā diskusijās.

Vada:

Gints Grūbe

Lasīt vairāk

15:34

Radio mazā lasītava

Elzes fon Kampenhauzenas dzīvesstāsts. Iepazīstina tulkotāja Indra Čekstere

Elze fon Kampenhauzena savu dzīvesstāstu uzrakstījusi 1947.gadā. Grāmatā "Atmiņas no vecās Vidzemes. Elzes un Rūdolfa stāsts" pavīd vācbaltiešu un latviešu personu galerija - muižnieki, skolotāji, mācītāji, ārsti, pārvaldnieki, sulaiņi, klavierskolotāji, guvernantes, bērnības un jaunības draugi…

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Otrdiena, 13. februāris, pl. 16:00
Latvijā trūkst sistēmas medikamentu pieejamībai ārkārtas situācijās

Latvijā zāļu tirgū 94% veido importētie medikamenti. Joprojām nav sistēmas, kā nodrošināt zāļu krājumus ārkārtas situācijās, kad starptautiskās piegādes Latvijā var tikt traucētas.

Vai Latvijas uzņēmējam piederoša maiznīca Krievijā atbalsta agresorvalsts armiju?

Krievijas lēmumi izsludināt meklēšanā desmitiem Eiropas politiķu un arī 59 Latvijas deputāti saistībā ar padomju pieminekļu nojaukšanu Latvijas parlamentā jau labu laiku ir zināmi.

Izraēla ierosina cilvēkus no Rafāhas evakuēt uz telšu nometnēm; aicina uz palīdzību no ANO.

Vada:

Agnija Lazdiņa

Lasīt vairāk

16:44

Diplomātiskās pusdienas

Kuveita: funkcionāla vienība pasaules kartē faktiski bez saldūdens krājumiem

Kuveitas Valsts - funkcionāla un saimnieciska vienība pasaules politiskajā kartē. Valstī nav saldūdens krājumu un dzeramais ūdens 3,1 miljonam iedzīvotāju tiek nodrošināts ar daudzskaitlīgu ūdens atsāļošanas iekārtu palīdzību.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Starpbrīdis ar Tomu Grēviņu

Radio dienā tiekamies ar kolēģi Ingu Ulmani, kurš aicina uz dzimšanas dienas koncertiem

Ar koncertu Vidzemes koncertzālē „Cēsis” 15. februārī mūsu kolēģis Ingus Ulmanis sāks savu 60 gadu jubilejas koncertu sēriju, kas noslēgsies 25.augustā un ar vērienīgu koncertu noslēgsies Dzintaru koncertzālē. Radio dienā un gaidot koncertus, Starpbrīdī tiekamies ar Ingu Ulmani.

Vada:

Elvis Jansons
Liene Vimba

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:58

Sociālais paziņojums

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

Otrdiena, 13. februāris pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:14

Laika ziņas

18:15

Šīs dienas acīm

18:45

Mūzika

18:58

Sociālais paziņojums

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Sporta fizioterapeits Aigars Fadejevs: Cilvēkam ir jāēd reizi dienā un tikai vakariņas

Aigars Fadejevs piedalījies trīs olimpiskajās spēlēs, četros pasaules čempionātos un trijos Eiropas čempionātos. Tagad olimpiskais vicečempions soļošanā, starptautiskā līmenī labi zināmais sporta fizioterapeits.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Valodnieks: Nedomāju, ka gada jaunvārds "sāļvira" iedzīvosies. Soļanka paliks ēdienkartē

Par 2023. gada jaunvārdu aptaujā iecelta "sāļvira" līdzšinējās soļankas vietā. Vai vārds iedzīvosies? Arī par to spriedīsim latviešu valodas stundā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

"Bārenīte un mātes meita pie Laimes mātes". Pasaku stāsta Megija Cvečkovska

JAUNUMS! Latvijas Kultūras akadēmijas studenti stāsta pasakas. "Bārenīte un mātes meita pie Laimes mātes". Latviešu tautas pasaku stāsta Megija Cvečkovska.

Lasīt vairāk

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā: Partiju piedāvājums Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Uz deviņām Latvijai atvēlētajām vietām Eiropas Parlamentā ir pieteikti 16 saraksti, kas nozīmē, ka konkurence būs liela un cīņai jābūt spraigai. Partiju piedāvājumu vērtējam kopā ar ekspertiem.

Vada:

Māra Jansone
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Džons Breins "Ceļš uz augstāko sabiedrību"

Džona Breina romāna "Ceļš uz augstāko sabiedrību" fragmenti. Tulkojusi Vija Stabulniece. Liegas Piešiņas kompozīcija. Lasa Andrejs Žagars, Aija Uzulēna, Una Jansone, Dainis Bērziņš un Uldis Anže. Režisore Antonija Apele. Skaņu režisors Edgars Jackevičs. 1995.gada ieraksts.

Lasīt vairāk

22:59

Mūzika

23:00

Ziņas

23:14

Laika ziņas

23:15

Diplomātiskās pusdienas

Kuveita: funkcionāla vienība pasaules kartē faktiski bez saldūdens krājumiem

Kuveitas Valsts - funkcionāla un saimnieciska vienība pasaules politiskajā kartē. Valstī nav saldūdens krājumu un dzeramais ūdens 3,1 miljonam iedzīvotāju tiek nodrošināts ar daudzskaitlīgu ūdens atsāļošanas iekārtu palīdzību.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

23:30

Mūzika

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

03:59

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Gleznotāja Rūdolfa Piņņa daiļrade izstādē un grāmatā
Zīmējums kā daudzveidīgs un pašpietiekams vizuālās mākslas veids izstādē "Pāreja"

Gleznotāja Rūdolfa Piņņa daiļrade izstādē “Es dzīvoju krāsās” un Latvijas mākslas klasikas sērijā, kuru izdod „Neputns”. Kultūras  rondo studijā izstādes kuratore un grāmatas autore – Dace Lamberga.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Sporta fizioterapeits Aigars Fadejevs: Cilvēkam ir jāēd reizi dienā un tikai vakariņas

Aigars Fadejevs piedalījies trīs olimpiskajās spēlēs, četros pasaules čempionātos un trijos Eiropas čempionātos. Tagad olimpiskais vicečempions soļošanā, starptautiskā līmenī labi zināmais sporta fizioterapeits.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Klases vakari un diskotēkas skolās: kā uz to raugās vecāki un pedagogi?

Vai mūsdienās skolās vēl notiek klases vakari un diskotēkas? Kāda ir šādu sarīkojumu nozīme skolēnu labbūtības veicināšanā un skolas vides veidošanā? Kā uz to raugās vecāki un pedagogi?

Vada:

Agnese Linka
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Zināmais nezināmajā

Legionella - neredzamais drauds mūsu ūdens sistēmā. Ūdens atsāļošana

No vieglas gripas simptomiem līdz letālai pneimonijai - to var radīt ar legionellas, kas dažkārt sastopamas ūdens sistēmā. Rīgas Stradiņa universitātē aizstāvēts promocijas darbs, kas īpašu uzmanību velta legionellai, to izplatībai un daudzveidībai.

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

05:56

LR1 frekvenču pieteikums