Piektdiena, 2024. gada 24. maijs

Vārda diena: Marlēna, Ilvija, Ziedone

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Nakts ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Mūzika

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Vakardienas notikumu apskats.
*
Šī diena vēsturē. 1875. gadā 2.martā Parīzē pasaules pirmizrādi piedzīvo Žorža Bizē opera "Karmena. Opera, kas šobrīd ir viena no pasaulē populārākajām, pirmizrādē piedzīvojusi vēsu, lai neteiktu ledainu publikas uzņemšanu.

Vada:

Elīna Baltskara

07:30

Ziņas

07:33

Sporta ziņas

07:38

Labrīt

Aizkraukles novada Staburagā norisinājusies sanāksme, kurā tika pārrunāti ar Sēlijas militārā poligona izveidi saistītie jautājumi. Ir sākusies projektēšana, tāpat notiek īpašumu atsavināšanas process, bet priekšā vēl daudz izaicinājumu. Viens no lielākajiem – infrastruktūras nodrošināšana poligona vajadzībām.
*
Gaidot mūsu dižā ainavista Vilhelma Purvīša dzimšanas dienu, kas ir šodien 3. martā, ar jaunu iniciatīvu klajā nāk Purvīša muzejs.
Tā mērķis ir izveidot Purvīša mantojuma digitālo katalogu, un šai saistībā jau no 1. marta darbu uzsāk muzeja mājaslapa www.purvitis.lv, kurā varēs atrast visu informāciju par muzeja plānotajām aktivitātēm.
Lai arī Purvītis ir viena no visu laiku spožākajām mūsu kultūras personībām, vēl joprojām ļoti daudzu viņa gleznu liktenis ir nezināms. Mēģināt tām sadzīt pēdas – būs viens no jaunās iniciatīvas mērķiem.

Vada:

Elīna Baltskara

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Reforma ir brāķis. Tik lakoniski par pašvaldību administratīvo teritoriju pēdējām izmaiņām izsakās Saeimas Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Valdis Maslovskis. Viņš vada Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisiju. Un viņa vadībā pēc nedēļas Saeima plānojusi atvērt likumu, ar ko noteiktas pašvaldību teritorijas. Pagājušajā nedēļā jau aizvadītas divu pašvaldību domes sēdes, kurās vietējā līmenī tiks lemts par iepriekš apvienotu novadu šķiršanās sākšanu. Likumdevējs pieļauj, ka bez jau publiski zināmajām novadu izmaiņām sagaidāmas vēl vairākas.

Vada:

Elīna Baltskara

08:30

Ziņas

08:33

Sporta ziņas

08:38

Labrīt

Uzbūvējot slēgto tenisa un futbola halli, Liepājā ievērojami pieaudzis mazo sportotāju skaits. Ir labāk nekā cerēts, saka gan treneri, gan Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Aivis Tints. Jaunie tenisisti iegūst augstus rezultātus starptautiskos turnīros, bet mazo futbolistu vidū sarucis traumatisms un ievērojami audzis meiteņu skaits, kuras spēlē futbolu. Arī teniss vairāk interesējot meitenēm. Viens no iemesliem varētu būt liepājnieces Anastasijas Sevastovas panākumi pasaules mērogā.
*
Šonedēļ ar 35 dažādiem pasākumiem - semināriem, diskusijām, meistarklasēm un atvērto durvju dienām, tika aizvadīta ikgadējā Vidzemes inovāciju nedēļa. Viena no diskusijām bija veltīta trauku depozītsistēmas ieviešanai brīvdabas pasākumos, jo nereti pēc svētkiem lielāko daļu atkritumu sastāda vienreiz lietojamās plastmasas glāzes un trauki.

Vada:

Elīna Baltskara

09:00

Ziņas

09:05

Svētrīts

Svētrīts. Studijā mācītājs Ivars Jēkabsons

Lasīt vairāk

09:30

Vietu lietas Latvijā

Izcilu klavieru būvētāju instrumenti Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumā

Eks, Jāns, Tresselts un Kīslings - izcili klavieru būvētāji, kuru vārdi ierakstīti Latvijas mūzikas vēsturē. Viņu darinātos instrumentus skatīsim Rakstniecības un mūzikas muzeja mūzikas instrumentu krājumā.

 

 

 

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne

Lasīt vairāk

09:54

Mūzika

10:00

Ziņas

10:05

Lasām un pļāpājam

Ar Robertu domājam, vai maza grāmata var būt lielāka par lielu

Vai maza grāmata var būt lielāka par lielu? Par to domāsim ar Robertu. Lasām Ilmara Tomuska "Izmeklētāji no 3.a" un Olgas Černas "Klāruks un 11 vecmāmiņas".

Vada:

Lauris Gundars
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

10:25

Radioteātris bērniem

"Harijam augot". Rudītes Kalpiņas grāmatas radiovariants. 1.daļa

"Harijam augot". Rudītes Kalpiņas grāmatas radiovariants. 1.daļa. 12 dzīvespriecīgi stāsti par Harija un tehnoloģiju attīstību – no zēna pirmā līdz divpadsmitajam dzīves gadam. Režisors Reinis Boters, skaņu režisors Ivo Tauriņš.

Lasīt vairāk

10:52

Mūzika

11:00

Ziņas

11:05

Augstāk par zemi

Ozolmuižas pilī top Pasaules latviešu mūzikas centrs

Limbažu novada Brīvzemnieku pagasta Ozolmuižas pilī top Pasaules latviešu mūzikas centrs, ko veido biedrība “Vienoti mūzikā”. Iecerēts, ka centra krātuvē tiks apkopots, uzglabāts un iespēju robežās arī digitalizēts ārpus Latvijas dzīvojošo  latviešu radītais mūzikas kultūrvēsturiskais mantojums.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

11:35

Radio mazā lasītava

"Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās" - grāmata par JRT stāstos un 130 bildēs

"Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās. Jaunais Rīgas teātris" – grāmata par teātra dzimšanu un dzīvi vienpadsmit stāstos un vairāk nekā 130 bildēs

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

Svētdiena, 3. marts pl. 12:00

Lasīt vairāk

12:14

Laika ziņas

12:15

Dzīves ritmi mūzikā

Ar diviem koncertiem Latvijā atgriežas Kriss Normens

5. martā Arēnā "Rīga" un pēc tam 9. martā Daugavpils olimpiskajā centrā ar koncertiem Latvijā atgriežas leģendārā "Smokie" oriģinālbalss Kriss Normens. Viņš joprojām ir gaidīts viesis ne tikai pie mums, bet aktīvi uzstājas visā pasaulē.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Piespēle

Drīz sāksies pludmales volejbola sezona. Tiekamies ar Edgaru Toču

Piespēlē šoreiz par pludmales volejbolu, jo šī sporta veida sezona jau tūlīt sāksies, līdz ar pavasara atnākšanu. Tāpēc šoreiz raidījumā viesojas smilšu volejbolists Edgars Točs, kurš gada sākumā apvienoja spēkus vienā pārī ar pieredzējušo Jāni Šmēdiņu.

Vada:

Mārtiņš Kļavenieks
Māris Bergs

Lasīt vairāk

13:48

Mūzika

14:00

Ziņas

14:05

Lieliskais piecinieks

Lieliskais piecinieks. 3. marta spēle

Spēlē piedalās: Edmunds Kancēvičs, Lauma Karlīna Uka, Arvils Celms un Jānis Zelčs.

Vada:

Ivo Krumholcs

Lasīt vairāk

14:45

Mūzika

15:00

Ziņas

15:05

Globālais latvietis. 21. gadsimts

Atziņas pēc diasporas organizāciju vadības tikšanās ar Latvijas valsts amatpersonām

Latvijas drošība un atbalsts Ukrainai - aktualitātes, kuras aizvadītajā nedēļā pārrunāja Pasaules Brīvo latviešu apvienība, tiekoties ar valsts amatpersonām Rīgā. Par svarīgākajiem uzdevumiem diasporas jumtorganizācijā turpmākajos divos gados saruna raidījumā.

Vada:

Agnese Drunka
Santa Lauga

Lasīt vairāk

15:45

Mūzika

15:58

Sociālais paziņojums

16:00

Ziņas

16:05

Šīs dienas acīm

Turcijas Republika svin simtgadi

Šogad atzīmējam simtu piekto gadskārtu kopš Latvijas valstiskuma tapšanas, savukārt Turcijas Republika šogad 29. oktobrī svinēja savu simtgadi. 1923. gada 29. oktobrī Ankarā Turcijas Nacionālā sapulce pasludināja Turcijas Republiku. Kas šajos simts gados ir noticis ar Turciju? Studijā ir politologs Veiko Spolītis.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

16:34

Grāmatai pa pēdam. Latviešu grāmatai 500

40 latgaliešu drukas aizlieguma gadi nebija "tukšs posms" grāmatniecībā

Raidījumā pievēršamies posmam latgaliešu literatūras vēsturē no 19. gadsimta vidus līdz 20. gadsimta sākumam, kad 40 gadus pastāvēja drukas aizliegums ar latīņu burtiem. Taču tas nebija "tukšs posms".

Vada:

Santa Lauga
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Ielūdz Radioteātris

Māris Rungulis "Gliemežvāks". 3. daļa
Māris Rungulis "Gliemežvāks". 4. daļa

"Gliemežvāks". Māra Runguļa stāsta dramatizējums. 3. daļa. Dramatizējuma autors un režisors Harijs Gerhards. Teicējs Gundars Āboliņš. Pārējās lomās Marika Mitriķe, Maija Apine, Mārtiņš Vilsons, Pēteris Liepiņš, Juris Strenga, Alda Briede. Komponists un skaņu režisors Ungars Savickis. 2007. gada ieraksts

Lasīt vairāk

17:45

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

Svētdiena, 3. marts pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:14

Laika ziņas

18:15

Stiprie stāsti

Lilija Ziediņa Skrīveros no ziepēm darina puķes, kūkas gabaliņus, sēnes un citas lietas

Lilija Ziediņa dzīvo Aizkraukles novada Skrīveros un pirms pieciem gadiem pēc smagas slimības mainīja nodarbošanos, un sāka gatavot ziepes un sveces. Viņa gatavo nevis tradicionālas ziepes, bet pati izgatavo silikona formas un no ziepēm darina puķu pušķus, kūkas gabaliņus, sēnes un citas lietas.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

18:45

Mūzika

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Ilmārs Mežs - demogrāfs, vēsturnieks un pētnieks

Viesos:

Mežs Ilmārs
- demogrāfs, vēsturnieks un pētnieks

20:00

Ziņas

20:05

Zināmais nezināmajā

Laika prognozes cilvēka ķermeņa "tulkojumā". Kas ietekmē gaisa kvalitāti?

Nav sliktu laikapstākļu, ir... cilvēka ķermeņa grūtības pielāgoties tiem. Mūsu sajūtas ne vienmēr sakrīt ar termometra stabiņā redzamo. Ko sinoptiķi ņem vērā, veidojot laika prognozi? Kāpēc mūsu degungals nosalst tik ātri un nieka mīnus 5 grādi dažkārt var likties kā visbargākais sals?

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

KĀ ZAĶU JĀNĪTIS TECINĀJA BĒRZSULAS. Pasaku stāsta Harijs Misiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Vai tas ir normāli?

Domas par sevi, citiem un pasauli ietekmē mūsu dzīvi

Kā mūsu dzīvi ietekmē tas, ko mēs domājam par sevi, citiem un pasauli? Kā dziļās pārliecības ietekmē mūsu dzīvi, lēmumus, to, kā mēs jūtamies?

Vada:

Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

22:05

Pāri mums pašiem

Pestīšanas armija - tās darbību raksturo vārds žēlsirdība

Joprojām mēs dzīvojam gavēņa laikā, un tas ir laiks, ko raksturo lūgšanas, gavēnis un žēlsirdības darbi. Tāpēc šovakar pie mums studijā ir divas viešņas, kuru darbību varētu raksturot vienā vārdā - žēlsirdība. Pirmo reizi mūsu raidījumā viesojas Pestīšanas armijas sociālā centra vadītāja un arī sociālā darbiniece Zaiga Matvejāne un asistente, pēc titula vecākā seržante Sandra Zilbereizena.

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dzīves ritmi mūzikā

Ar diviem koncertiem Latvijā atgriežas Kriss Normens

5. martā Arēnā "Rīga" un pēc tam 9. martā Daugavpils olimpiskajā centrā ar koncertiem Latvijā atgriežas leģendārā "Smokie" oriģinālbalss Kriss Normens. Viņš joprojām ir gaidīts viesis ne tikai pie mums, bet aktīvi uzstājas visā pasaulē.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

23:49

Mūzika

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

01:58

Mūzika

02:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:05

Augstāk par zemi

Ozolmuižas pilī top Pasaules latviešu mūzikas centrs

Limbažu novada Brīvzemnieku pagasta Ozolmuižas pilī top Pasaules latviešu mūzikas centrs, ko veido biedrība “Vienoti mūzikā”. Iecerēts, ka centra krātuvē tiks apkopots, uzglabāts un iespēju robežās arī digitalizēts ārpus Latvijas dzīvojošo  latviešu radītais mūzikas kultūrvēsturiskais mantojums.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

00:35

Radio mazā lasītava

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Lieliskais piecinieks

01:45

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Ilmārs Mežs - demogrāfs, vēsturnieks un pētnieks

Viesos:

Mežs Ilmārs
- demogrāfs, vēsturnieks un pētnieks

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Džeza klubs

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Lasām un pļāpājam

Ar Robertu domājam, vai maza grāmata var būt lielāka par lielu

Vai maza grāmata var būt lielāka par lielu? Par to domāsim ar Robertu. Lasām Ilmara Tomuska "Izmeklētāji no 3.a" un Olgas Černas "Klāruks un 11 vecmāmiņas".

Vada:

Lauris Gundars
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

05:25

Mūzika