Agnese atceras, ka beigās jutusies tā, it kā būtu ārstu nepatiesi apsūdzējusi. Viņa ir viena no četrām sievietēm, kuras 2009. gadā atzina par cietušajām kriminālprocesā par "iespējamu vardarbīgas dzimumtieksmes apmierināšanu medicīnas iestādes "Pulss-5" telpās Rīgā, Lāčplēša ielā 38."

 

Policija pratina sievietes un ārstu, pieprasa dokumentus no citām iestādēm, sūta sievietes uz tiesu psihiatrisko ekspertīzi. Vairākas reizes mainās izmeklētājas, un beigu beigās 2013. gadā kriminālprocess tiek izbeigts. Kādēļ?

 

Vēl tikai kāda uzmanības vērta detaļa: "Viņam bija arī māsiņa," saka Agnese.

 

Ārsts policijai neslēpj, ka privātpraksē kopā ar viņu strādājusi medmāsa. Viņš stāsta, ka pieņēmis viņu darbā, paskaidro, kādi ir medmāsas pienākumi, arī apraksta ārējo izskatu, un norāda, kā viņu sauc.

 

Sieviete kuras vārdu un uzvārdu ārsts nosaucis, tiek pratināta. Saruna ir īsa. 

------------------ 

Vajadzēs noģērbties: Dokumentāls stāsts par seksuālu vardarbību ārsta kabinetā 

 

Sešas jaunas sievietes apsūdz Latvijā praktizējošu un sertificētu ārstu seksuālā vardarbībā. Lietā iesaistās Veselības inspekcija un Ārstu biedrība, bet Valsts policija sāk kriminālprocesu. Kāpēc jūs par to dzirdat pirmo reizi? Jautājums vietā. 

 

Podkāsta autore ir Justīne Savitska, sadarbībā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra ‘’Re:Baltica’’  redaktori Sanitu Jembergu. Producente ir Anita Brauna, skaņu režisors Ivo Tauriņš, bet vizuālo identitāti veidoja Beāte Bērziņa. Dokumentālais stāsts radīts Latvijas Radio podkāstam "Dokumentārijs". 

 

Podkāsta transkripts lasāms: https://www.lsm.lv/vajadzes-nogerbties 

 

Spied sekot podkāstam "Dokumentārijs", dalies ar to un iesaki citiem!