Pēc strauja krituma martā un aprīlī tikpat strauji vasarā atguvās akciju tirgi. Tas nozīmē, ka arī pensiju 2. līmeņa ienesīgums pēdējo 6 mēnešu laikā gandrīz visiem plāniem ir ar plus zīmi. Interesējamies vairāk par pensiju uzkrājumiem, kuru vidējais termiņš ir 40 gadi.

Finanšu nozares asociācijas Kapitāla tirgus komisijas līdzpriekšsēdētāja Kristīne Lomanovska vērtē - ja pensiju aktīvie plāni šobrīd vēl ir nelielos mīnusos, tad tikai tādēļ, ka pērnais gads pensiju pārvaldītājiem bijis izcili veiksmīgs.  

„Citadeles bankas CBL Asset Management” valdes priekšsēdētājs Kārlis Purgailis skaidro – aptaujas liecina, ka joprojām daudzi iedzīvotāji  nemaz nezina, kāds ir viņu izvēlētais 2. līmeņa pensiju plāns – aktīvais, sabalansētais vai konservatīvais.

Finanšu nozares asociācijas Kapitāla tirgus komisijas līdzpriekšsēdētāja Kristīne Lomanovska stāsta, ka svarīgi ir izvēlēties pensiju plānu, atbilstoši vecumam.

„Signet Bank” valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons vērtē, ka Eiropas un ASV akciju tirgi šobrīd  ir stabili.

Katra konkrētā pensiju plāna ienesīgumu var apskatīt interneta vietnē manapensija.lv. Atgādinām, ka gada laikā vienu reizi var mainīt pensiju līdzekļu pārvaldītāju, bet divas reizes gadā – ieguldījuma plānu.