Lai veicinātu ekonomikas attīstību pēc Covid pandēmijas, Eiropas valstis saņems līdzekļus no Atveseļošanas plāna. 20% no finansējuma, ko saņems Latvija, plānots atvēlēt digitālajai transformācijai. Kādiem mērķiem šī nauda tiks tērēta un kādus digitālos pakalpojumus jau šobrīd varam izmantot?

TET Digitālās transformācijas direktors Krists Avots skaidro, ka digitālā transformācija ir biznesa procesu un pakalpojumu pārcelšana digitālajā vidē. Piemēram, ikdienā jau iepērkamies internetā un taksometru izsaucam caur mobilo aplikāciju, bez dispečera starpniecības. Arī TET kā tehnoloģiju uzņēmums savā darbībā ievieš digitālos risinājumus. Ja savulaik klientu problēmas risināja dispečeri, tad tagad ar klientu atbalsta inženieri var sazināties mobilajā aplikācijā.

Platforma "Diginotārs" tika izveidota jau 2018. gadā un tajā var saņemt visus notāra pakalpojumus, ko klātienē. Lietotājam gan jālieto e-paraksts. Starp citu, Latvijā darbojas jau četri e-parakstu veidi un arī Smart ID ir kvalificēts elektroniskais paraksts, stāsta Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājs Jānis Skrastiņš.

Ekonomikas ministrija šobrīd izstrādā digitālās transformācijas pamatnostādnes līdz 2027. gadam. Ministrijas digitalizācijas komandas vadītājs Edgars Ozoliņš-Ozols stāsta, ka ar grantiem palīdzēs uzņēmumiem izveidot platformas tirdzniecībai tiešsaistē.

Pēc šī brīža aplēsēm, digitālajai transformācijai no Eiropas Attīstības fonda Latvijā tiks atvēlēti 330 miljoni eiro.