Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā, Ķīpsalā, notika gadskārtējā tūrisma izstāde - gadatirgus „Balttour 2020”. Tajā piedalījās vairāk nekā 860 tūrisma uzņēmumi ne tikai no Latvijas un Baltijas valstīm, bet arī Krievijas, Uzbekistānas, Armēnijas un Gruzijas. Plašāk par tūrisma nozari, kas pēdējo gadu laikā ir stabili attīstījusies, un par izstādē redzēto.

Trīs dienās Ķīpsalā varēja ne tikai iepazīties ar Latvijas un citu valstu tūrisma piedāvājumu, bet arī izbaudīt dažādus Latvijā tapušus gastronomiskos labumus. Ilze Vēvere no Bauksas novada z/s „Virši” 20 ha audzē kaņepes un no tām gatavo dažādus produktus.

Jānis Volksons Jelgavas novada z/s „Trubenieki” jau sešus gadus audzē šitakē sēnes un savā saimniecībā uzņem tūristus.

Tūrisma izstādē „Balttour” bija pārstāvēti visi Latvijas novadi. Zemgale šogad aicina apceļot piļu un muižu parkus, kā arī izbaudīt laivošanas maršrutus pa Daugavu un Lielupi. Kokneses TIC vadītāja Anita Šmite uz izstādi atvedusi arī Koknesē ražotu sieru, medu un maizi.

„Lauku ceļotāja” prezidente Asnāte Ziemele vērtē, ka šogad izstādē Latvijas novadi sevi parādījuši ļoti labi.

Izstādi – gadatirgu „Balttour” rīko Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija. Tās prezidente Inga Kavaca vērtē, ka tūrisma jomā vērojama izaugsme par 8 līdz 10% gadā.

Izstāde „Balttour” Rīgā notika jau 27. reizi. Katru gadu aug gan dalībnieku, gan apmeklētāju skaits. Organizatoru mērķis ir padarīt izstādi par lielāko tūrisma industrijas notikumu ne tikai Baltijā, bet arī Ziemeļvalstīs.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.