30.janvārī Rīgā notika Latvijas izcilo uzņēmumu inovāciju forums. Lielos valsts uzņēmumus bieži dēvējam par konservatīviem, lēniem un smagnējiem. Lai šos stereotipus lauztu, pirms diviem gadiem satikās četru valsts kapitālsabiedrību pārstāvji, lai dalītos pieredzē, mācītos, veidotu kopīgus projektus un gala rezultātā stiprinātu inovāciju ekosistēmu Latvijā.

Latvijas izcilo uzņēmumu forumā piedalījās ne tikai lielo uzņēmumu, bet arī valsts pārvaldes un pētniecisko institūciju pārstāvji, kā arī nozares eksperti. Latvijas valsts mežu Attīstības daļas vadītāja Ilga Bērzkalna stāsta, ka divu gadu laikā īstenoti vairāki sadarbības projekti.

“Tet” Korporatīvās attīstības direktors Viktors Toropovs stāsta, ka šobrīd izveidotas četras darba grupas jeb interešu kopienas. Katra no tām pēta kādu jomu, kas šobrīd ir aktuāla. Piemēram, inovāciju ekosistēmu kopienā valsts kapitālsabiedrību pārstāvji tiekas ar jaunuzņēmumiem.

Pirms diviem gadiem Latvijas izcilo uzņēmumu forumu pirmie rīkoja LMT. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Juris Binde uzsver, ka divu gadu laikā izdevies gan izstrādāt jaunus produktus, gan pilnveidot normatīvos aktu vidi.

Latvijas lielo uzņēmumu pārstāvji aicina savai iniciatīvai pievienoties arī citus uzņēmumus. Sīkāku informāciju par četru interešu kopienu darbu un to kontaktus varat atrast Pārresoru koordinācijas centra mājas lapā. Viņi rīkos nākamo Latvijas izcilo uzņēmumu forumu, kas notiks jau rudenī.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.