Latvijas lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" organizētajā akcijā "Atvērtās dienas laukos"  aizvadītajās trijās brīvdienās bija iespēja iepazīt lauku dzīvi, nobaudīt lauku labumus viesojoties dažādās saimniecībās. Savukārt nākamajās trīs dienās akcijas laikā būs iespēja doties uz Lietuvu. Kopumā šogad piedāvājot 194 iespējas, kur doties un atpūsties. Akcija tā ir laba iespēja saimniecībām iegūt plašāku klientu loku un atpazīstamību. 

“Atvērtās dienas laukos” Latvijā notiek kopš 2012.gada, popularizējos laukus, tur audzētus, ražotus, gatavotus produktus un pakalpojumus. Šogad amatnieki, mājražotāji, lauku saimniecības, viesu māju īpašnieki triju dienu garumā uzņēma pie sevis ciemiņus.

“Pirmais gads, es kļuvu par mājražotāju, kas kaut ko ražo, un man ir prieks arī savās mājās uzņemt ciemiņus”, stāsta Gita Usāne. 

Gita Usāne no Līvānu novada Sutru pagasta ir pirtniece un, kā pati sevi nodēvējusi, ziedare. Gita izgatavo no augiem sīrupus, izvilkumus eļļā. Ir pārliecināta, ka šī akcija ir iespēja iepazīstināt ar sevi.

“Parādīt to, ka laukos nav tā, ka nav ko darīt, ka laukos var dzīvot, kopt zemi un nopelnīt naudiņu iztikai, ir vajadzīga gribēšana un vēlēšanās kaut ko darīt.”

Savukārt viesu mājas “Paradīzes” saimnieks Normunds Prūsis no Balvu novada Bērzkalnes pagasta, tūrisma sezonai sākoties, piedalās regulāri “Lauku ceļotāja” rīkotajā akcijā. Šogad, kā norāda Normunds, vēsais laiks ietekmējis cilvēku aktivitāti, tomēr cilvēki viņa saimniecībā ieradušies no Talsiem, Tukuma un arī Ventspils. Arī Normunds uzskata, ka akcija ir atpazīstamība un papildus informācija, ka arī attālākos nostūros ir tūrisma piedāvājumi.

“Jo vairāk reklamēsies, jo vairāk cilvēki brauks. Un no mutes mutē - tā  ir vislabākā reklāma”, norāda Normunds Prūsis.

Šogad “Atvērtajās dienās laukos” savas durvis apmeklētājiem vēra 129 saimniecības. Šogad kopumā apmeklētāju plūsmu ietekmēja sliktais laiks, bija gan lietus, gan aukstums.

“Apmeklētāju skaits ir mērāms ar četriem cipariem, tas ir pāri par tūkstoti, pēc apkopotās statistikas mēs redzam, ka apmēram 90 procenti tās ir bijušas ģimenes ar bērniem, pārējie draugu kompānijas, skolēnu grupas”, norāda Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs”pārstāvis Juris Smaļinskis.

Lielākā daļa apmeklētāju bijuši no Rīgas, pārējie no saimniecībām tuvākajām apkārtnēm. Lielākoties atzinīgi vērtējumu guvusi lauku dzīves ikdiena.   

“Pirmkārt, tā ir lauku dzīve pēc kā pilsētnieki ir ļoti noilgojušies, kur ir bijusi iespēja satikties ar mājdzīvniekiem, pabarot mājdzīvniekus”.

“Atvērtās lauku dienas” saimniecībām ir kā pamudinājums sarosīties un būt gataviem jaunajai tūrisma sezonai gan tiem, kuri gadu no gada  uzņem pie sevis ciemiņus, gan tiem, kuri to dara pirmo reizi. Kā vieniem, tā otriem, tā ir reklāma, kas izskan visā Latvijā.