Finanšu institūcija ALTUM noslēgusi sadarbības līgumu ar Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centruLauku konsultācijas un izglītības centru (LLKC). Turpmāk konsultanti 26 reģionālajos birojos palīdzēs lauksaimniekiem sagatavot pieteikumus aizdevumu saņemšanai.

Finanšu institūcijas ALTUM valdes loceklis Jēkabs Krieviņš stāsta, ka ALTUM lauksaimniekiem piedāvā vairākus kredītu veidus. Finansējums galvenokārt tiek piešķirts no Eiropas investīciju bankas līdzekļiem, ALTUM kapitāla un valsts kases.

Kā liecina ALTUM veiktais pētījums, biznesa uzsācējiem pietrūkst zināšanu finanšu pratībā. Aptaujātie atzīst, ka tikai puse no biznesa uzsācējiem paši varētu sagatavot biznesa plānu, vēl mazāk citus finanšu dokumentus. Tāpēc ALTUM noslēdza sadarbības līgumu ar LLKC par lauksaimnieku konsultēšanu.

Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centra Gulbenes biroja vadītāja Inga Freimane stāsta, ka Gulbenes novadā ALTUM finansējumu visbiežāk izmanto zemes pirkšanai – tādi bijuši 20 projekti, ņem arī modernizācijai un apgrozāmiem līdzekļiem. Viņa vērtē, ka ALTUM projektu pieteikumi ir sarežģīti.

Finanšu institūcijas ALTUM valdes loceklis Jēkabs Krieviņš skaidro, ka ALTUM strādā ar publisku naudu, tāpēc arī prasības projektiem ir stingrākas nekā komercbanku kredītiem.

Kaspars Otikovs ir uzņēmuma „Daudziņi” īpašnieks. Viņam Dobeles novadā pieder siltumnīcas, un 57 000 eiro bija nepieciešami neliela traktora un starprindu ravētāja iegādei. Projektu jau bija apstiprinājis LAD, tāpēc finansējumu piešķīra ALTUM.

Pēdējos trīs gados finanšu institūcija ALTUM lauksaimniekiem un citiem uzņēmējiem piešķīrusi aizdevumus gandrīz viena miljarda eiro apmērā.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.