Tuvojas gada beigas, kad izvērtējam, cik sekmīgs bijis gads dažādās jomās. Apdrošināšanas nozarei gads bijis ražīgs - 10 mēnešos pieaugums bijis augstāks par prognozēto - 7 %. Savukārt, atlīdzību apjoms audzis vairāk nekā par 20%, sasniedzot 278 miljonus eiro.

Šogad liela izaugsme bija nekustamā īpašuma apdrošināšanas jomā. Veselības apdrošināšanā atlīdzības joprojām aug straujāk nekā prēmijas, un tas liecina, ka cilvēki ļoti aktīvi medicīnas iestādēs izmanto maksas pakalpojumus. Kā stāsta Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins, pamazām atgūstas arī dzīvības apdrošināšanas joma, ko būtiski ietekmēja nodokļu reforma.

Pērn būtiski palielinājās OCTA jeb transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas cenas, šogad cenu svārstības nebija lielas.

Apdrošināšanas akciju sabiedrības „Balta” valdes loceklis Uldis Dzintars vērtē, ka apdrošināšanas nozare šogad beidzot atguvusies no krīzes sekām, kad apdrošināšanas tirgus samazinājās uz pusi. Šobrīd tirgus apjoms un cilvēku skaits nemainās, bet apdrošināto skaits palielinās. „Balta” šogad izmaksāja lielāko atlīdzību Baltijā par nekustamā īpašuma apdrošināšanu un izveidoja inovatīvu mobilo KASKO polisi, kas pieejama digitālajā vidē.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins prognozē, ka, līdz ar ekonomikas bremzēšanos, arī apdrošināšanas nozares izaugsme nākamgad vairs nebūs tik strauja.

Tiek prognozēts, ka nākamajā gada apdrošināšanas nozares pieaugums varētu būt no 3 līdz 5% gadā.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.