Kā liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā statistika, martā un aprīlī dīkstāves pabalstos izmaksāti 7 miljoni 957 eiro un tos saņēmuši 25 755 darba ņēmēji. Jau pagājušajā nedēļā valdība nolēma, ka iedzīvotāji varēs saņemt arī dīkstāves palīdzības pabalstus, ko izmaksās valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. Uz dīkstāves palīdzības pabalstiem var pretendēt arī tie, kas nekvalificējās dīkstāves pabalstiem.

Dīkstāves pabalstus var saņemt uzņēmumu darbinieki un pašnodarbinātie – gan mikro uzņēmuma nodokļa maksātāji, gan tie, kas strādā vispārējā nodokļu režīmā un autoratlīdzību saņēmēji. No 10. aprīļa dīkstāves pabalstus var saņemt arī valdes locekļi un strādājošie pensionāri. Vakar valdība nolēma, ka dīkstāves pabalstu saņems arī tie pašnodarbinātie, kuru parādi valstij nav lielāki par 1500 eiro. Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Santa Garanča stāsta, ka līdz šim izmaksāto dīkstāves pabalstu lielums atkarīgs gan no nodokļu nomaksas, gan arī no dīkstāves dienu skaita. Tāpēc arī statistikā parādās bezdarba pabalsts 4 eiro 60 centu apmērā.

Pagājušajā nedēļā valdība nolēma, ka dīkstāves pabalsta zemākais slieksnis būs 180 eiro mēnesī jeb 6 eiro dienā. Skaidro Ekonomiskas ministrijas parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis.

Turpmāk tie, kas nekvalificējās dīkstāves pabalstam VID vai saņēma ļoti mazu pabalstu, varēs saņemt dīkstāves palīdzības pabalstu, ko izmaksās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. Aģentūras pārstāve Iveta Daine stāsta, ka VID nodos visu informāciju par dīkstāves pabalsta saņēmējiem aģentūrai un iedzīvotājiem nekādi papildus iesniegumi nebūs jāraksta.

Dīkstāves pabalstus turpmāk varēs saņemt arī tad, ja uzņēmums 12 mēnešus nav veicis saimniecisko darbību. Turpina Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Santa Garanča.

Dīkstāves pabalstus izmaksā no 12. marta līdz ārkārtas situācijas beigām.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.