Rīt, 24. februārī, Saeima steidzamības kārtībā sāks skatīt grozījumus Autopārvadājumu likumā, lai kārtējo reizi censtos ieviest kārtību ar taksometru pakalpojumu sniegšanu lidostā. Proti, lai izskaustu situācijas, ka atlidojušos pasažierus taksisti aiz rokas velk uz mašīnu, kas darbam lidostas teritorijā nav dabūjušas atļaujas. Ne tik steidzami uz pavasari sagaidāmi vēl citi grozījumi, ar ko valsts plāno agresīvi vērsties pret nodokļu nemaksātājiem taksistiem.

Patlaban, lai sniegtu taksometra pakalpojumus, par katru mašīnu mēnesī jāmaksā sešu eiro licence. Savukārt, lai strādātu Rīgas lidostas teritorijā, jāšķiras vēl no 12 eiro ik mēnesi. Pēc Satiksmes ministrijas datiem, tādas licences kartītes darbam pie lidostas izņēmuši 77 taksisti. Taču daudzi šo noteikumu apiet, braucamo noliekot jebkuram pieejamajā stāvlaukumā un pasažierus vervējot lidostas sagaidīšanas zālē, problēmu ieskicē ministrijas Sabiedriskā transporta pakalpojumu departamenta direktore Annija Novikova.

Saeimas Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans no Jaunās konservatīvās partijas norāda, ka šie grozījumi tiek virzīti steidzamības kārtā, lai novērstu nelikumīgu taksometru pakalpojumu sniegšanu starptautiskās lidostas "Rīga" teritorijā.

Tomēr taksometru pakalpojumu nozarē pilnīga atbalsta ierēdņu un politiķu virzītajām izmaiņām nav. Pret grozījumiem iebilst taksometru izsaukšanas mobilās platformas "Yandex Go" reģionālais vadītājs Jānis Ķirsis.

Saistībā ar taksometru pakalpojumiem vēl pēc dažiem mēnešiem likumdevējs Autopārvadājumu likumu plāno grozīt vēlreiz. Kā stāsta Satiksmes ministrijas departamenta vadītāja Novikova, nodokļu maksāšanas uzlabošanai un ēnu ekonomikas mazināšanai likumā tiks iestrādāti Valsts ieņēmumu dienesta priekšlikumi.

Tāpat mobilo platformu turētājiem, ja tie Valsts ieņēmumu dienestam nenodos datus par taksistiem, tiks paredzēta administratīvā atbildība. Par soda apmēriem gan vēl priekšā diskusijas.