Ar jaunu kapitāla fondu finanšu institūcija “Altum” dodas talkā lielajiem komersantiem, kuru darbību negatīvi ietekmējusi Covid-19 izraisītā pandēmija, kā arī tiem uzņēmumiem, kas ir gatavi pielāgot vai pārveidot līdzšinējo komercdarbības modeli jaunajām dzīves un uzņēmējdarbības reālijām. Fonds plānots 100 miljonu eiro apmērā, un tajā ieguldīs arī Latvijas pensiju fondu pārvaldnieki. “Altum” jau secina, ka uzņēmēji par jauno atbalsta veidu izrāda lielu interesi.

Lai palīdzētu lielajiem Latvijas uzņēmumiem, kuru darbību negatīvi ietekmējusi Covid-19 pandēmija, valsts attīstības finanšu institūcija «Altum» izveidojusi kapitāla fondu. Tā finansējumu paredzēts piešķirt vietējiem uzņēmumiem, kuri globālās pandēmijas dēļ nonākuši grūtībās. Fonds startē ar vismaz simt miljonu eiro piedāvājumu, un viens komersants varēs tikt pie desmit miljoniem, stāsta “Altum” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

Teiktais parāda to, ka fonda nauda drīzāk tiks nevis grūtībās nonākušajiem, bet tādiem lielajiem uzņēmumiem, kas gribējuši attīstīties, bet kuru nākotnes plānus Covid-19 piebremzējis. Lielu daļu fonda veidos mūsu pašu valsts pensiju plānu uzkrājumi. Piemēram, “Swedbank”, kuras tirgus daļa Latvijas pensiju fondos ir ap 40 procentiem, tur investēs gandrīz 21 miljonu eiro, turpina “Swedbank: Ieguldījumu pārvaldes sabiedrības vadītājs Pēteris Stepiņš.

Savukārt SEB banka “Altum” kapitāla fondā ieguldīs gandrīz 15 miljonus eiro no pensiju 2. un 3. līmeņa plānu uzkrājumiem. “SEB Investment Management” valdes priekšsēdētājs Jānis Rozenfelds skaidro: banka ilgtermiņā sagaida, ka mūsu valsts ekonomikas izaugsmes temps būs straujāks nekā Eiropas Savienības vidējais rādītājs.

“Altum” akcentē, ka fonda nauda tiks dzīvotspējīgiem un labi pārvaldītiem lielajiem komersantiem, kuri rada pievienoto vērtību Latvijas tautsaimniecībai: darbojas industrijās ar augstu pievienoto vērtību; nodarbina lielu skaitu cilvēku un veic augstas nodokļu iemaksas valsts budžetā.

Sižets tapis sadarbībā ar Latvijas Banku.