Juridiskās personas - lielie uzņēmumi un pašvaldības, kam uzstādīti viedie elektroenerģijas skaitītāji, turpmāk varēs izmantot jaunu pakalpojumu - ik stundu sekot savam elektroenerģijas patēriņam. Jaunu datu pakalpojumu saviem klientiem piedāvā AS "Sadales tīkls". Kādi būs ieguvumi?

AS " Sadales tīkls" datu platformas vadītājs Tomass Liepnieks stāsta – ja līdz šim uzņēmumi ar lielu elektroenerģijas patēriņu - 10 megavati un vairāk, un pašvaldības ar lielu objektu skaitu elektroenerģijas patēriņam varēja sekot klientu portālā, tad šobrīd sistēmas savā starpā jau sazinās automātiski un, pateicoties viedajiem skaitītājiem, nosūta datus par patēriņu reizi stundā.

Liepājas pilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tidens stāsta, ka Liepājas pašvaldības iestādes gadā maksā 1 miljonu eiro par elektroenerģiju un 1 miljonu eiro par siltumu, tāpēc jau otro gadu pašvaldība izmanto iespēju sekot elektroenerģijas patēriņam ik stundu 70 ēkās. Vienlaikus Mārtiņš Tidens vērtē, ka energoefektivitātes pasākumus uzsākt ir viegli, grūtāk šo efektu noturēt ilgtermiņā.

AS "Sadales tīkls" datu platformas vadītājs Tomass Liepnieks stāsta, ka galvenais jaunā pakalpojuma mērķis ir veicināt juridisko personu - lielo uzņēmumu un pašvaldību energoefektivitāti.

"Sadales tīkls" arī turpmāk strādās pie tā, lai ne tikai patēriņa, bet arī sprieguma kvalitātes un citus tehniskos datus varētu nogādāt klientiem ātri un saprotamā veidā.